Problém s motorem 1,9TD

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Kubiss
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. kvě 2012 18:27:26
Kontaktovat uživatele:

Problém s motorem 1,9TD

Příspěvek od Kubiss »

Zdarec chlapi mam tu problem,dnes ráno jsem nastartoval svoji Xantii uplně bez problému.Jel jsem cca 15km.Prijel jsem domů a koukám že mi zpod pravého kola teče voda.Tak jsem ji zkontroloval a bylo ji tam jeste dost.Pak jsem vzal kamarády(normalne nalozené auto 5 osob) a jeli jsme na benzinku.Jenže,,Chtěl jsem vyjet v klidu takový malí kopeček,tak jsem vyhodil pravý blikač,pěkně v klidu jsem si podřadil na jedničku a chci ten kopec vyjet a najednou to chcíplo.Tak jsem zcouval pod kopec zase jsem nastartoval a chtěl jsem to znovu vyjet,jenže asi pět krát jsem to opakoval a za boha jsem to nemohl vyjet proste to udelalo takovy divny zvuk prevodovky jako kdyz je malo otacek.No tak pak uz jsem to jen zkousel natocit pod kopeckem,,(tohle nikdy nedelalo) -- tocil jsem asi 10s nez to chytlo pak jsem to drzel aby to nechciplo,pustil jsem plyn pak se to chvilinku udrzelo na 500 otacek (správně mne to drzelo na 900-1000) a chciplo.Kdyz to nastartuji jen tak bez plynu tak se to neudrží(okamžitě ztratí otáčky a chcípne.takle jsem to parkrat zkousel a proste natocim,protuřím ROZSVÍTÍ SE VADA motoru a radsi to chcípnu.Kdyz jsem se podival do zadu tak jsem zjistil,že kdyz uz to konecne natocim tak to uplne strasne moc čoudíí ale takový spíše šedý pořádnýý oblak. fakt moc jak kdyz to nekde pod autem hoří(šlo to z výfuku samozdřejmně). No kdyz uz jsem nevedel co s tím tak jsem vylezl a ven a koukam ze mi dokonce vytekla voda.Kdyz uz mne to prestalo bavit tak jsem zavolal kamaráda a ten mne odtáhl pred dům a ted mi tady Xantia stojí nepojízdná před domem :/ . Nevíte co s tím,co by mohlo být rozbité ? . díky
Xantia I '97 Break 1.9TD
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Problém s motorem

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tusim preskoceny rozvodak.....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Odchod vodní pumpy do věčných lovišť a s tím spojená ztráta napnutí rozvodového řemene a jeho skočení.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
Renda28
Příspěvky: 71
Registrován: sob 02. črc 2011 6:23:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem

Příspěvek od Renda28 »

Tak tak, rozpadla se ti vodní pumpa a budeš hrozně rád jestli se ti to nepotkalo.
X1 1,6 r.v. 1994
Kubiss
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. kvě 2012 18:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem

Příspěvek od Kubiss »

jak poznam jestli se to potkalo? :O . A koukal jsem ze na prave strane motoru(pohled ze predu) jsou kovové piliny :O
Xantia I '97 Break 1.9TD
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Poznáš to buď vizuálně, po sundání hlavy, nebo postavíš písty do středu zdvihu a budeš točit vačkou, měla by ti 4x znatelně skočit a vždy tam, kam skočí musíš při lehkém pootáčení jak dopředu, tak dozadu cítit odpor pružiny na ventilech, sacím a výfukovém pro ten jeden daný válec, pak dáš novou pumpu, zkontroluješ zda řemen má všechny zuby, celý motor postavíš do nuly na čepy a nasadíš řemen, lehce dopneš a ráčnou budeš motor protáčet. Pokud ucítíš všechny kompresní tlaky na všech 4 válcích, jsou ventily v pořádku a neohnuly se, těsní. Pak bych teprve došel pro novou sadu a dal novou rozvodovou sadu. ;)
pak ještě můžeš sundat ventilové víko a vždy na válci kde vačka svými hupy ukazuje nahoru zkusit změřit ventilovou vůli štěrbinovými měrkami, pokud budou ventilové vůle v toleranci, nenajdeš žádnou abnormálně obrovskou je 99% jistota že ventily jsou O-K
Ty piliny ti mohla naházet poškozená vyosená vodní pumpa, to poznáš až po sundání krytu rozvodů
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Kubiss
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. kvě 2012 18:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem

Příspěvek od Kubiss »

Ten kryt mi nejde sundat :/ . je tam jeden šřoub jakoby ze strany takovej imbusovej s podložkou.jenže on je tak zarezlej a utahlej že to nejde :O
Xantia I '97 Break 1.9TD
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Myslíš ten šroubek M6 pod ramenem držáku motoru???, tam je nejlepší auto podšpalkovat pod nápravnicí a motor podložit heverem a celé to rameno demontovat, heverem si to přizdvihnout a pak máš o hodně lepší přístup.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Kubiss
Příspěvky: 6
Registrován: úte 01. kvě 2012 18:27:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s motorem

Příspěvek od Kubiss »

nejsem si jistej jestli myslima oba ten stejnej kryt.jeden jsem sundal a druhej mi nejde povolit z toho druhyho vidim rozvodak nebo co to je.to je jedno to se nejak podá :D .nejak to musi jit :O
Xantia I '97 Break 1.9TD
Odpovědět