6 koulí u X1 1,6

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Patrik.j
Příspěvky: 19
Registrován: pon 01. srp 2011 16:45:51
Kontaktovat uživatele:

6 koulí u X1 1,6

Příspěvek od Patrik.j »

Zdravím
Je možné abych měl u X1 1,6i 1994 šestou kouli vzadu???
Vím že se dělaly různé verze, ale překvapuje mě, že by to bylo u nejslabší motorizace.
Každopádně ta koule tam je, uprostřed, jestli se nemýlím je pro zadní brzdy, aby nemusely brát tlak ze zadních zásobníků.
Pokud teda chci dělat něco se zadními třmeny a potřebuju zlikvidovat tlak v hydraulice, provádí se to u této koule? Normálně, co jsem se dočetl, tak se musí vozidlo spustit do spodní polohy, aby nebyl tlak v zadních zásobnících, kdyby to šlo jenom u té 6té koule podobně jako na centrální, šroubkem, bylo by vše snazší.
Díky
Xantia X1 1,6i, r.v. 1994, Bez hydractivu, 6 koulí, protipadací zámky
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: 6 koulí u X1 1,6

Příspěvek od PaM »

šestá koule se odtlakuje společně s koulemi na zadních kolech .... nechat běžet motor v nejnižší poloze chvíli , pak auto pozvednout heverem, nebo to posadit na špalky a nechat chvíli běžet .. Toť vše ;)

Ještě bych dodal, že pokud nezmáčkneš brzdovej pedál, tak můžeš do brzd a to i předních, vlézt kdykoliv se ti zachce, bez ohledu na tlak v systému pružení a nic odtlakovávat nemusíš.
Obrázek
Patrik.j
Příspěvky: 19
Registrován: pon 01. srp 2011 16:45:51
Kontaktovat uživatele:

Re: 6 koulí u X1 1,6

Příspěvek od Patrik.j »

Ok díky, já právě jsem chtěl dát nový gumičky do zadních třmenů.
V příručce právě píšou při demontáži třmenu, že se to musí odtlakovat, ale taky mi to přišlo divný, jelikož když odpojím hadici od třmenu tak na mě přece nemůže nic vytéct pokud nebrzdím.
Xantia X1 1,6i, r.v. 1994, Bez hydractivu, 6 koulí, protipadací zámky
Odpovědět