bzučení při akceleraci V6

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

bzučení při akceleraci V6

Příspěvek od vikicv »

Ahoj,
mám tu zajímavou závadu na svém autě. Je to zvuk bzučení nebo něco vibrujícího v kontaktu s plechem ... nedá se to úplně popsat. Jsou dny, kdy to v kabině dělá stejný hluk jako motor a jsou dny, kdy to není téměř slyšet.

Děje se to sešlápnutím pedálu - jak rychle na to hamtnu nebo taky když je auto v dlouhodobém zátahu pod plynem.

Pravděpodobně to souvisí s podtlakem v sání nebo rychlostí vduchu procházející sáním / výfukem.
Když otevřu kapotu, slyším to zhruba v prostoru za škrtící klapkou, není to ve filtrboxu před klapkou.
Může to být i ve výfukovém systému v prostoru u přepážky mezi motorem a kabinou. To by znělo ve stejném místě...

Co je to? :shock:
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení při akceleraci V6

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Podobný zvuk jsem hledal na oktávce, postupně jsme vyloučili uložení motoru, dekly na motoru, převěsili jsme výfuk, protože dva závěsy byly prasklé a nakonec jsme zjistili že zvuk se ozývá asi mezi dvoumi až třemi tisíci otáčkami.nebudu napínat, nakonec to bylo v katalyzátoru, uvolnila se ta obvodová výstelka a tlačila se do výstupního hrdla, protékající plyny ji rozkmitávaly a odtud byl ten nepříjemný svištivý zvuk.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení při akceleraci V6

Příspěvek od vikicv »

O víkendu budu kvůli svíčkám sundavat sání a škrtící klapku tak se podívám, jestli tam není něco zaneseného, ucpaného, nebo uvolněného.

Ten katalyzátor jsem zatím neověřoval.

(to je bazmek ta V6 - kvůli svíčkám sundavat sání a kupovat nové těsnění http://www.406coupeclub.org/Services_TechGuides.asp?DocID=47 )
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
Mamut
Příspěvky: 26
Registrován: ned 26. čer 2011 13:58:15
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení při akceleraci V6

Příspěvek od Mamut »

Při troše opatrnosti nové těsnění nepotřebuješ. Sundaval jsem to už dvakrát a pořád původní.
V6 automat kombi 98
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení při akceleraci V6

Příspěvek od vikicv »

Tak sání jsem zkouknul , vyměnil svíčky, přetěsnil, sešrouboval .... a bzučení pokračuje :?
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: bzučení při akceleraci V6

Příspěvek od vikicv »

Tak dnes je opravdu výživný den - hrálo to jako varhany.

:arrow: http://uloz.to/xkRb7iJ/recording-20120619-070114-amr
Nahrál jsem ten zvuk na mobil (v počítači mi to umí přehrát VLC player, kdyby si někdo chtěl poslechnout).
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
Odpovědět