Gufero na klice

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Gufero na klice

Příspěvek od Jackal »

Ahoj chlapi,

neměnil jste někdo náhodou gufero na klice u rozvodů?
Jde mi o to jestli na sundání uzubeného kola od rozvodů pod řemenicí je potřeba nějaký stahovák,nebo to jde lehce vyndat,případně jen za použití mírného násilí.
Nerad bych to s kamarádem rozdělal a pak zjistili že na to nemáme věci :lol:

Díky za odpovědi

Jackal
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Gufero na klice

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Ke guferu je docela dobrý přístup, jakmile je dole vnější řemenice,šroub v ose kliky, rozvodový řemen, tak ozubené kolo které unáší rozvodový řemen je pouze nasunuté na hřídeli a klínku, možná že ho podrží trošku špíny, ale mělo by to jít sundat bez nástrojů.pokud jej podebereš od bloku motoru, pozor na hranu, je křehká. vlastní gufero vytáhneš přes vrut či podobně.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Gufero na klice

Příspěvek od Jackal »

jj s tím guferem to vím,našel jsem na fracouzech u hada výměnu rozvodů včetně výměny gufera,ale samotné sundání toho ozubeného kolečka tam není ;)

Tak díky.Snad se podaří

jinak taky jsem to našel.

http://xantia.voila.net/courroie_distribution.htm
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Rozvodový řemen

Příspěvek od Jackal »

Nechci zakládat nové téma tak se ptám tady ;)

Chci se zeptat jak mám správně napnout rozvodový řemen? Jak poznám že není přetažený nebo moc volný???
Vím že v citroenu na to mají měřák a vím jaké jsou hodnoty napnutí SEEM. Ale potřeboval bych to vědět v praxi bez měřáku.
Po výměně gufera na klice a nasazení rozvodů se začal druhý den ozývat divný zvuk,který tam předtím nebyl. Dělal to člověk který už má hodně udělaných rozvodů za sebou,takže předpokládám že má zkušenosti.

Jinak teď jsem na to ještě koukal a přijde mi že po odehnutí krytu u čerpadla je na ozubeném kole mírně posunutý řemen ke kraji. V článku na klubu jsou fotky http://www.xantiaclub.cz/navody/rozvodyHDi/rozvody08.jpg oproti kterým to mám posunuté tak o 3 možná 4 mm směrem k převodovce.

A když se poívám na to kolo tak je vidět že ty stopy po řemenu jsou trochu v jiných místech.
Je možné že to je posunuté a proto to dělá "bordel"??
Půjde to srovnat jen po sundání nebo odehnutí horních krytů? Nechce se mi to zase celé demontovat :roll:
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Odpovědět