Klimatizace

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od PaM »

podle tabulky by si tam měl mít 775g +- 25g R134a nebo 875 +- 25g. Chlaďři mají chyré mašinky, kde zadáš typ auta a typ kompresoru a ono si to samo nastaví co potřebuje .
Obrázek
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od kejkl »

PaM píše:podle tabulky by si tam měl mít 775g +- 25g R134a nebo 875 +- 25g. Chlaďři mají chyré mašinky, kde zadáš typ auta a typ kompresoru a ono si to samo nastaví co potřebuje .

Díky za odpověď. Netušil jsem, že ty mašinky jsou až tak chytré :o
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Jde taky o to, mu klimu naplnili správným plynem. Měl sem problémy s dvojkombinací, lednicí která nedochlazovala. Přišel chlaďař, napíchl, doplnil plyn a lednice začala zlobit, při startu kompesoru bručela a pak odpadla ochrana kompresoru. Když jsm toto popsal chlaďaři, přijel, znova ji napíchl a skončil tím že musel vypustit celou náplň, propláchnout acetonem nástřik ve výparníku, znova zaletovat trubky a poté znovu naplnit. Upně se změnilo chování agregátu, před touto opravou běžel, pak na deset minut vypnul a znova startoval na dlouho, nyní běží cca dest minut a pak třeba dvě hodiny je kompresor v klidu. bylo mi vysvětleno že plynů, jako chladiv, je povícero a některé nejsou vzájemně mísitelné. Nová chladiva, jejich vlastnosti, něco je třeba tu: http://www.cz.motofocus.eu/technika,780 ... zace-.html
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Xantiak
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. zář 2011 21:20:01

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od Xantiak »

Tak to jsi na omylu!!! I Xantie už mají kompresory s proměným dopravním množstvím chladiva. Nevím jak ty starší, ale do X2 se dávali kompresory HARRISON V5 a pokud máš tento jako já ve svém HDi, tak ten má proměnou dodávku chladiva a to tak, že když je potřeba nachladit jedou pístky co stalčují a dopravují chladivo do výparníku na 100%, když už se jen dochlazuje již nachlazený systém dovede jet kompresor jen na 20% svého výkonu snížením zdvihu pístku. Což má za následek, že při delší jízdě, kdy je kabina již vychlazená a dochlazuje se je rozdíl ve spotřebě jen do půl litru paliva ( osobně vyzkoušeno ), kdež to při krátkých trasách s častým větráním kabiny jde spotřeba klidně i o 2 litry nahoru. Tyto kompresory jen tak pro zajímavost mají už i Fiaty Bravo/Brava, kdysy jsem pátral po rozborce tohoto kompresoru skrz těsnění v něm a tohoto se dopátral, kdyby měl někdo zájem, mám i kompletní schéma tohoto kompresoru. :)

marian.hutira píše:Som si istý, že "automatika klímy" v Xantii nepracuje s reguláciou výkonu kompresora, ale s reguláciou teploty pomocou nastavovania klapky vzduchu na riadiátore. To znamená, že kompresor ide vždy naplno, len sa podľa nastavenia teploty reguluje domiešavanie teplého vzduchu z vonku/interiéru a chladného vzduchu z výmenníka klimatizačného okruhu. Jedná sa teda o automatizovanú reguláciu, lenže o generáciu starší spôsob. Určite sa táto "automatika" nepostará o to, aby sa ušetrilo palivo pri záťaži od kompresora.

Či sa kompresor odopína pri úplnom zošliapnutí plynového pedála, to neviem určite, necítil som to na výkone a nie je k tomu kontrolka ;)

MarianH

mevi píše:no čerte to co pišeš se projevi u slabeho motoru a manualni klimy. u 2.0 16V s automatickou klimou nepoznaš rozdil a pokud ano je někde chyba. nikdy jsem neměl potřebu detailně zkoumat chod klimy ale v 1995 kdyz jsme kupovali prvni x1 2.0i tak se prodejce holedbal tim že klima u xantie funguje tak ze v pripade potreby vyzsiho vykonu (akcelerace) se klima sama na danou chvili odpojuje.
Xantia HDi 80kW Lucifer
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od PaM »

Mám HARRISON V5 v 1,9 TD, X2, 1988( dávaly se do dýzláků, do benzínů Sandem ...) a během jízdy se mi kompresor vypíná a zapíná podle potřeby , poznám to na jízdě, dycky to jemně jakoby cukne.
Obrázek
mrazek
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 17:12:56

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od mrazek »

Čus bus xantiak , protože mne nemine rozborka resp. přetěsnění tohoto kompresoru tak bych měl zájem o nějaké ty informace o tomto typu. Ideálně ,jak ho bezbolestně rozebrat a pokud možno nic nepokazit a na co si dát pozor. Díky
Xantia X2 kombi 1,9TD 66kw 1998 (ABS,klima,dešť.senzor,tažné)
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od pepe276 »

Ahoj Xantiaku,
mám tenhle kompresor i na své X1 1.9 TD Break únor 1997. Beru jakékoliv info k němu, taky ho asi budu muset rozebírat.
Díky moc ;) Petr
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od sima »

Mám na benzinu taky myslím Sandem a ten teda dle mě nevypíná.Nebo jsem to rozepnutí nikdy nepostřehl,či už to nepamatuju,takže to vyzkouším.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Xantiak
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. zář 2011 21:20:01

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od Xantiak »

Taky myslím, že se úplně nevypíná, jen dovede snížit svůj výkon podle potřeby, ale co mi připadá za jízdy co v souvislosti s klimou vypíná jsou sahra, když jedu po dálnici vyšší rychlostí, připadá mi, že jsou úplně vyplé, že se rozběhnou až se změnší proudění přes chladič, respektive jak vněm z tohoto důsledku stoupne teplota média, které je potřeba schladit. Kontrolku jsem ale ještě nezapojoval, abych to ověřil vizualně.

Tady je ten kompresor uloženej.

http://mdy.sweb.cz/kompresor.pdf
Xantia HDi 80kW Lucifer
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace/výkon motoru

Příspěvek od PaM »

Delphi - Harisn V5 mám teď rozebranej a vyčišťenej, nachystanej, budu přetěsňovat jak se vrátím z dovolené.
Obrázek
Odpovědět