Lišta zapalovací - Help

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Rekrut
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26. čer 2011 15:27:29

Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od Rekrut »

Ahoj Xantiáci, potřeboval bych pomoc. Včera jsem chtěl odjet z křižovatky a náhle jsem zjistil, že auto nejede, respektive jede ale na méně válců, kolik jich jede nepoznám ale nejedou všechny. Po konzultaci si myslím, že to je Zapalovací lištou. Voda v oleji není, startuje to rovnou na ten menší počet válců a stalo se to zničeho nic. Ještě chci dodat že mám auto na LPG a jak na LPG tak na benzín se to chová stejně. Mám Xantii X2 1.8 16V, rok výroby 1999.
Tímto bych chtěl poprosit Pražské Xantiáky jestli by se nenašel jeden dobrodinec, který by mě mohl lištu zapůjčit abych mohl vyzkoušet jestli to je tou lištou nebo ne. Předem děkuji. Jo a stojím teď na Praze 5 :-(
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od Kapitán »

Zde toto řešili taky tak se pls koukni,třeba to pomůže!
http://www.peugeot-club.com/forum/viewt ... ?tid=52455

Je to sice z pugu a dvoulitra ale,motory jsou stejné ať je to Pug nebo Citron,i když tam jde o dvoulitra.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od vikicv »

Až budeš zkoumat závadu, vyměň si preventivně svíčky, v 1.8i 16V na LPG se mi osvěčily Bosch FR7DC. Kus á 40Kč, jednobodové.
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
Rekrut
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26. čer 2011 15:27:29

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od Rekrut »

Ahoj, svíčky jsem měnil asi před měsícem, mám tam originály a jezdilo to na ně dobře, ale díky za typ možná je příště zkusím. Co se týče rampy, doufám že když ji rozdělám tak ji taky dokážu dát do hromady :D . No nic méně jsem chtěl nějakou půjčit abych to vyzkoušel jestli to je opravdu rampou. Ale podle popisu z Peugeot fóra to vypadá přesně na ty příznaky, sešlápnul jsem plyn a poškubávalo to, pak se to srovnalo. Díky za rady dneska snad stihnu dojet vymontovat rampu a pustím se doma do demontáže.
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od Kapitán »

Zkus ,pokud se nenajde někdo s xantií,kontaktovat některého pežoťáka se stejným motorem.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
vlk1
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. črc 2011 10:59:53

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od vlk1 »

motor mám stejnej,bydlím ve Stodůlkách,nebo na Barrandově,lištu můžu na zkoušku z motoru na chvíli sundat,604286245,Štěpán
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od mevi »

potor lista z X1 nejde na X2 a naopak vicko na olej je o kousek vedle kdyz koupis na x2 z X1 tak kousek odrousíš ale když ji chceš jen pujcit tak aby jste nenarazily
Rekrut
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26. čer 2011 15:27:29

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od Rekrut »

Tak lištu jsem rozdělal, odvrtáním spojů jak je uvedeno na Peugeot fóru, ovšem nenašel jsem žádnou prasklinu v té izolační hmotě. Takže jsem ji opět složil do hromady a vrátím ji do auta. Když je auto studené tak lišta jede, chytnou se všechny válce. Ovšem jak se začne zahřívat tak auto začne poškubávat až přestane jet úplně. Takže si myslím, že budu muset koupit novou lištu :cry:
Tady jsem našel nějakou za 2000, asi to je neznačková ale co už.

http://www.autodilyparts.cz/tecdoc/
Rekrut
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26. čer 2011 15:27:29

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od Rekrut »

vlk1 píše:motor mám stejnej,bydlím ve Stodůlkách,nebo na Barrandově,lištu můžu na zkoušku z motoru na chvíli sundat,604286245,Štěpán


Děkuji za nabídku, ale myslím, že to ta lišta bude 100%, jinak na vrakáči si řekl 1500, tak to raděj koupim novou za 2000,- :)
Rekrut
Příspěvky: 5
Registrován: ned 26. čer 2011 15:27:29

Re: Lišta zapalovací - Help

Příspěvek od Rekrut »

Takže bylo to tou lištou, koupil jsem ji v tom e-shopu co jsem zmiňoval výše, cena i s dopravou 2119,-kč. je nová v záruce a auto s tím v pohodě jezdí. Včera jsem po výměně najezdil raději 100km po Praze a žádný problém se neprojevil. Takže můžu jen doporučit.
Odpovědět