Zámky xantii

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Kercak
Příspěvky: 4
Registrován: ned 26. čer 2011 15:15:57

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od Kercak »

Mne sa kedysi podarilo presne toto iste. A kedze som to chcel mat funkcne, tak som to riesil kupou noveho. Bolo to par korun, tak som to hned objednal, na druhy den to prislo a len som to vymenil po vyzdvihnuti v Citroene.
Uživatelský avatar
Technik
Příspěvky: 92
Registrován: ned 26. čer 2011 15:46:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od Technik »

A nebo lepidlo universum. ;-) Já s ním lepil ulomené celé pravé zrcátko a zatím stále drží :-) Ušetřil jsem spoustu peněz za nové :-)
Xantia X1, r.v. 1997, 1.9TD, klima
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od mevi »

stači kousek papirku nacpat mezi tlacitko a ten zbytek s ulomenou packou a nastavit do spravne pozice tim papirkem to v te pozici zafixuješ. sedneš do auta zamkneš central a na zacvaklou tycku nasadis tlacitko a zamacknes. s tim papirkem se ti to nemusi povest napoprve takze tlacitko pridelej dokud nemas prisroubovane vyplne kdyby ti tam ten kousek zapad at to muzes rozebrat rychle. nic na tom neni. nesnasim nefunkcni cudliky chapu te ;)
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od MiraCB »

V Citroenu je prodávají, stojí 150 Kč. Objednací číslo je 96029296 ZL. Kdysi jsem ale sehnal u Peugeotů jenom samotný vnitřek a stálo to pár korun. Na jaké auto to bylo už nevím.
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Uživatelský avatar
Topp
Příspěvky: 20
Registrován: pon 09. dub 2012 22:36:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od Topp »

Čau čau,

mě se stalo to samé, ale po chvilce (asi hodina) boje se mi podařilo. Stačilo aby se mi povedlo vložku čudlíku nasadit na táhlo tak, aby zůstala v poloze nad dírou pro celou pacičku a opatrně pacičku na vložku nasadit. nejlepší je když máš otevřené okénko, zabouvhlé dveře, zamknuto a dáváš to tam tak, že to naklopíš a lehce zapříčíš, koukaje na to zvrchu jakoby z venku.

Trochu klení, hrubé tlačné síly a opakovaných pokusů a cvak, vložka se zakousla do táhla a pacička na ní zapadla :)

PS: Po měsíci, možná 3 týdnech mi vyskočilo znova, tak jsem jen nastrčil a čekám až bude o něco líp a budu mít klidný den abych nasadil znovu :)

Nejlepší řešení ale vidím ve vrakovišti (nevím odkud jsi), doporučuju Chrášťany u Prahy, kontakt kdyžtak 602455991. Nemají sice úplně všechno, ale takovýhle pičičandičky, karosářský díly a většinu motorových součástek plus hydraulických dílů tam seženeš a hlavně skoro zadarmo ;)
Xantia (X2) 1.9 Turbo D (66kW) (90 HP)
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od roman_moty »

A nebo si ten čurapajzlík koupit nový.
95654096 je to z XM a stojí 25Kč
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od Majk.Z »

To nevidím jako dobrý nápad, kupovat tento vnitřek čudlíku. XM mělo stejné čudlíky jako Xa v předních dveřích (xa má v zadních dveřích užší čudlíky a XM ve všech dveřích stejné) až po modernizaci. Měl jsem doma pár čudlíků z XM Y3 a do Y4 se tomu sakra nechtělo . Ony ty vnitřky čudlů ze starších XM jsou kratší a jsou tam ještě jiné drobné změny, díky kterým nejsou kompatibilní. Tedy je potřeba koupit celý čudl za 150 korun, samotný ten vnitřek pasující k čudlu z Xa se nový koupit nedá.

Celý čudl na starší XM je pak dražší (asi 180 korun). Sice se dá použít (s obtížemi), a má jiný design...
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
Jezevec_HDI
Příspěvky: 22
Registrován: čtv 26. dub 2012 7:33:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlomený "čudlík" ovladače zámku

Příspěvek od Jezevec_HDI »

Diky všem za rady, podařilo se mi ho opravit kouskem ohnutého drátku, který jsem zatavil pomocí trafopájky do toho vnitřku. Potom jsem to přebrousil a šlape to ;) . Ovšem míním na vrakáči koupit originál.
XII 2.0 HDi 66kW rv:2001
iskiis
Příspěvky: 96
Registrován: ned 26. čer 2011 18:14:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od iskiis »

ahoj všem ch ci se zeptat otevřu dveře od kufru pouhým klíčem?nemám baterii centrál nejde
citroen xantia break r.98 2.0i 16v 97kw
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od pepe276 »

Mám X1 1997 Break a do kufru jsem se dostal jenom klíčem. Zkus to a uvidíš.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Odpovědět