Zámky xantii

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od milda67 »

jo asi tak...nejednodušší je vzít klíč a zkusit to!!! pokud tam zámek máš tak nevidím důvod proč by to nešlo, horší u X2 u těch už zámek na kufru nebýval a já dokonce nemám ani u spolujezdce..
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Mgy
Příspěvky: 36
Registrován: ned 26. čer 2011 13:05:51
Bydliště: 281552323
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od Mgy »

Já na kufru taky nemám zámek a mám X1 Activu.
Xantia Activa 2.0 TCT 1996
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od sima »

Jsou dvě možnosti iskiis-buď jo anebo ne :lol: za radu neděkuj ;)
Jinak já si vždy nechávám kapotu pootevřenou(ne otevřenou,protože parkuji venku),nezacvakám ji,sichr je sichr,ať tam pak můžu v případě potřeby vrazit baterku po nabití i bez otevření dveří, a je klid.Ale tj zas o něčem kapku jiném.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Pavel56
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 19. dub 2012 10:49:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od Pavel56 »

Jakym zpusobem se da rozebrat zamek kufru? Mel jsem ho zcela zarostlej, ani tam nesel strcit klic. Prostrikaval jsem to nekolik mesicu, uz muzu dat klic, mam 1A zamek z jineho auta, ale neumim vlozku vyndat z te plastove klece. Moji rozriznu a vydoluji zamek ale pak jsem v konci, protoze potrebuji dostat ten muj do te funkcni, kterou rozriznout nemuzu :D . Resil jste to nekdo? Nejaky napad?
X1 1.9TD 66kW, liftback, f zeleny metle, klima, na hlinach
zuzi1893
Příspěvky: 1
Registrován: ned 19. kvě 2013 19:04:56

rozbitý zámek od dveří

Příspěvek od zuzi1893 »

zdravím,
nevím, jestli mi někdo něco strčil do zámku nebo se sám porouchal, ale každopádně mi nejdou odemykat dveře, resp. po nějaké době se mi to povede, ale trvá to, než najdu ten správný grif..bohužel předchozímu majiteli ukradli originál klíč s dálkovým ovládáním, takže mám pouze jeden klíč a navíc jen jeden zámek u řidiče, u spolujezdce z nepochopitelných důvodů zámek není vůbec..
Takže bych potřebovala zámek buď vyměnit nebo opravit a pokud možno přidělat klíč s dálkou, ale to nevím, jestli mi jsou schopný někde udělat.. můžete poradit?

edit milda67:přesunutí do již existujícího tématu
radar40
Příspěvky: 27
Registrován: sob 02. črc 2011 11:43:59

Re: Zámky xantii

Příspěvek od radar40 »

;) bude to asi toto,delal jsem to dnes,zacalo to tim ze ten klic je treba vic namacknout do zamku.
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2009010001
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Zámky xantii

Příspěvek od DukeVanZoom »

Zde nove zamky: ja jiz kupoval
http://forum.citroeny.cz/viewtopic.php?f=34&t=7375

Dodelat orig dalka pokud tam jiz byla neni takovy problem, zalezi, jestli mas X1 nebo X2, kazdopadne s trochou snahy a nekolik stovek by se dala udelat i dalka..
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Oživuji staré téma, chytil jsem rapla, nebavil mně jeden klíč od zapalování, druhý od dveří řidiče, třetí od spolujezdce a čtvrtý, od kufru který nešel ani vsunout, natož s ním otočit. Věčné hledání klíčů ve svazku, který je vlastně od čeho, to už bylo opravdu na Bohnice. Na vrakovištích jsem postupně poukořisťoval několik zámků z X jedniček s tím že byly za hubana, neměli k nim totiž klíče. Doma jsem vzal lahev od zelí, do poloviny ji naplnil petrolejem a vsypal všechny zámky, které jsem posháněl. Jak bylo trochu času, postupně jsem zámek po zámku vyndal a rozebral je na prvočinitele, občas s problémy, ale celkově se postupně zadařilo tak že jsem měl slušnou zásobu stavítek, pérek, nějaké ty kuličky a ostatní drobotinu ze které jsou zámky poskládány. Tělíska zámků jsem ošoupal měkkým kartáčem, zbavil všech oxidů a vybral ty nejlepší, vzal jsem klíč od spínačky a postupně postavil dva vnitřky pro levé a pravé dveře. Vše jsem mazal spešl vazelínou od Bishops original. Když už jsem měl perfektně fungující shodu dveří a spínačky, tak jsem si řekl, a co kufr. Tak jsem se pustil i do něj, Povedl se, a já ho šel montovat, je zajímavé, že zámek od kufru na kombi má dvě polohy, jednu, kde odemkne centrál a druhou, kde zamkne a centrál neodemkne, navíc ne těle kování jsou dva výstupky kde podle mne může být přišroubovaný mikrospínač který odpojí servo centrálu na kufru nebo může vyslat příkaz k zamčení vozidla, bohužel, dráty tam nejsou.
Jak jsem tu měl tu hromádku stavítek, všiml jsem si že jsou ,,normalizované,, jinak řečeno že ve výrobě je prostě dělaj na míru a zámky jsou pouze kombinace složené ze sad. to znamená, že bude nejspíše deset typů stavítek, v zámku jich je devět a tutově budou mít možnost skládání podle kódu. Nic bych nedal za to, že stavítka jsou odstupňované v rastru 0,5mm.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od Ilem »

Taky mám problém se zámkem. U pátých dveří. Odemknout to jde, zamknout ne. Servo chodí, ale nejde tam proud. Neví někdo, kde to bývá nejčastěji přerušené, ať nemusím rozebírat celé auto?
Dík za každou odpověď.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Zámky xantii

Příspěvek od milda67 »

uplně nejčastěji to bývá přerušené v průchodce mezi kastlí a pátými dveřmi,jsou tam dvě na každé straně jedna,ale už si nepamatuju v které je ovládání zámku.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Odpovědět