postup vymeny lanek rucni brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od PaM »

Pravý je o kousek delší, levý je kratší.
Obrázek
tomcat
Příspěvky: 48
Registrován: stř 29. čer 2011 11:13:47

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od tomcat »

Takže to delší na řidičovu stranu nedám?.je to o 3,5cm.
sgt
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. črc 2011 8:09:55

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od sgt »

hlavne ich je treba dať tam kde majú byť, nie že ich bude niekto opravovať po tebe - že PaM? :lol:
Grand C4 SpaceTourer 2.0 HDi EAT8 Shine
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
C3 1.4i
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od PaM »

tomcat píše:Takže to delší na řidičovu stranu nedám?.je to o 3,5cm.


ale dáš, jen bude víc ke kolu a prodře se dříve... dáš i to krátké, tam kde má být dlouhé ... :roll: ale bude krátké a bude se šponovat.
Proč prostě nedát věci tak jak mají být ??? :?:

sgt píše:hlavne ich je treba dať tam kde majú byť, nie že ich bude niekto opravovať po tebe - že PaM? :lol:


a ještě když nějakej de-bil vyrve ty navaděcí přídržné plastové trubky u zaháknutí v tunelu :evil:
ani mě nemluv, a že jich už bylo :roll: :evil:
Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Zoro1 »

Hmm super tak mi dnes na tuty prdlo brzdové lanko. Super. Dá se to vyměnit jen tak bez jámy nebo rampy? No možná bych se na jednu rampu dostal, ale to je tak vše. Krucipísek v takové zimě.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od PaM »

Asi by to šlo, dát na špalky aby ses pod to mohl podplazit a vyměnit to ...
Pokud víš jak se to správně dělá - tzn nic se nemusí sundávat, pouze kola, nic jiného, tak je to práce na 30 - 45 minut celé auto - obě strany.
Je to jedna z věcí, co se opravdu povedla vymyslet Citroenu dobře. Problém je, že skoro nikdo neví jak se to správně dělá a sundává u toho kde co, někteří i výfuk :lol: a ono se nemusí sundat vůbec nic, ani tepelnej štít, prostě nic. ;)
Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Zoro1 »

Dalo by se třeba použít klasický nůžkový hever, zvednout co hever dovolí a pak to vyměnit? Musí se někam hluboko do útrob? Že bych zvednul a sundal kolo vždy na jedné straně a vyměnil to.
Jako asi bych se mohl dostat na rampu, ale tam na stopro nesundám kolo. Tu rampu znám je to u takových garáží a vše vybudováno za komunistů. No a s jámou neznám fakt nikoho.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od radiskp22 »

ja som menil lanká v zime keď bolo -10 vonku len pod prístreškom a dalo sa to,, auto zdvihni do servisnej polohy,, zožeň špalky ešte vyššie ako je serviska, pridvihni heverom, podlož zhoď dolu kolesá, vlez pod auto, zhoď si prípadne kryt spod motora a otvor kapotu aby si mal viac svetla (mne to pomohlo po tme) :D lanka sa schádzajú v jednom bode taká krabička pod tepelným štítom výfuku, dá sa tam dostať aj bez toho aby si ho dával dolu, ale pre lepší prístup môžeš, neie to moc hlboko, najprv si ich odpoj na kolesách potom v tej krabičke nahmataj a len vyhákni, sú len zaháknuté v takých kladivkách a vyber von. Natiahni nové, zahákni spať, natiahni ku kolesám nastav ručku a je hotovo. Spod auta je to makačka na ruky a troška si zanadávaš :D ale potom budeš pyšný keď ti auto neujde z kopca....
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od wenca084 »

Já jsem lanovody měnil cca před 3 měsícema u kamoše co má profi hever na auta, zvednul jsem auto do výšky ramen , sundal kola , tepelný štít jsem sundal z příchytek a jen odehnul , pak už jsem se ke krabičce dostal dobře. Celkem jsem to měl asi za 40min hotové , a to jsem ještě vyndal destičky a očistil brzdiče od bordelu.
Dělat to na heveru nebo na špalkách si nedovedu v týhle kose vůbec představit.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: postup vymeny lanek rucni brzdy

Příspěvek od Zoro1 »

Jenom takový nápad jak si ulehčit práci. Co takhle najet na rampu, vytáhnout zbytek lanka, natáhnout nové ve smyslu zaháknout ho pod autem a mít ho v očkách u kola a následně sjet z rampy, sundat kolo a zaháknout ho do mechanismu na brzdiči.
Asi nebude kolem kola dost místa aby se to dalo vyměnit na rampě s nasazeným kolem i když auto zvednul do servisní polohy že?
Lanko je prasknuté u kola. Dneska jsem si ho krásně nahmatal a zasvinil se u toho.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět