spotreba 1.9TD

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tak, tekouci LHM opravena. Nejaky manik opravoval predni zamek a "pretesnoval" jej silikonem. Vymenen za jiny zamek co jsem nastesti doma mel.

Zabit vsechny kutily....

Hlavne ze uz to netece proudem. Jinak co ta teplota co jsem psal o prispevek vyse? Je to vporadku?
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
marian.hutira
Příspěvky: 38
Registrován: pon 27. čer 2011 9:33:29

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od marian.hutira »

Teplota cez 100 st. pri 170 km/h je reálna. Veď ten motor ide talmer na plný výkon.

Ešte si pozri či má motor 1.9 tepelný výmenník olej-voda. V motore 2.1TD je to teleso, na ktoré sa našróbuje olejový filter. Píšem to preto, lebo potom je teplota oleja a vody viac zviazaná. Motor pri vysokých výkonoch viac hreje olej a tento sa ochladzuje do vody. Následne sa teplota vody určite dostáva nad 100 stupňov. Pri tlakovanom uzavretom vodnom okruhu to nevadí. Naopak, pri nízkom výkone, keď sa voda výdatne stíha ochladzovať, sa podchladí aj olej. Preto jeho teplota nedokáže vystúpať na optimálnych 90-100 stupňov, ale drží sa na úrovni teploty vody (70-90).

MarianH
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od DukeVanZoom »

No to lítání teploty mě celkem rozlazuje, ačkoli se zřejmě takhle opravdu ta teplota chová. Nicmnéně na firemním romsteru 1.6TD se teplota od hodnoty 90° nehne ať jedu 50 nebo 190, s klimou či bez, sám nebo plně obsazen...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
matesMH
Příspěvky: 44
Registrován: ned 26. čer 2011 11:25:08
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od matesMH »

Hele, než začneš panikařit a srovnávat Xantii s Roomsterem, zkus si přečíst tenhle článek
http://www.autoweb.cz/d-fens-soumrak-teplomeru/
Je tam pěkně popsáno, jak se měří teplota u moderních aut a to bohužel Xanta není a tak jí kolísá teploměr ;)
X1 break,r.v. 1995, 2.0 16V
Opel Zafira 1.8 16V,r.v.2003 modrá
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od pepí »

Já jsem naopak rád, že xantie neni úplně moderní auto. Myslíš, že tyhle moderní auta budou fungovat i třeba po 14 letech provozu jako je teď třeba mojí francouzce? Teď sou auta prošpikovaný samou elektrikou a čidlama, nikdo neví co to udělá za 10 let, dost dlouho po záruce. Auta se vyráběji, abysme je po pár letech vyměnili za eště náchylnější a ne aby jezdilo 20 let a šlo opravit v garáži.
xantia break II 1998 1.9 td
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od DukeVanZoom »

pepí, to máš zcela jistě pravdu, také jsem rád za "nemoderní" xantii. Nicméně v mém předešlém BX jsem teploměr chladící kapaliny neměl, takže mě nemělo co "vyvádět z míry". Akorát mi není zcela jasné, proč ukazuje teploměr jen něco málo nad 70 při normálním provozu, přijde mi že kecá....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od pepí »

Taky jsem měl bxe a tam mi to trochu vadilo, že tam nebyl. Xantie za normalniho provozu ukazuje taky lehce pres 70 a na dálnici při 140 se drží kousek pod devadesáti.
xantia break II 1998 1.9 td
Vitek 1.9TD X1
Příspěvky: 1
Registrován: ned 24. čer 2012 9:54:36

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od Vitek 1.9TD X1 »

Ahoj všichni. Mam X1 1.9TD na tach.při koupi 105tis avšak po detailní kontrole zjevně vyměněna palubovka. Tak kdo ví kolik to skutečně má najeto? Momentálně teměř 160tis km. Nejnižší spotřebu jsem mel 6.2l, a nejvíš v zimě asi 7,4 . I přes nejasný původ navíc nejspíš i bourané jsem na autě nedělal vůbez žádné zásadní opravy? Samozřejmě rozvoďák, proplach LHM, kontrola koulí proběhla. Také by mě zajímalo jak výrobce došel k té kombi spotřebě v TP?
mrazek
Příspěvky: 9
Registrován: ned 26. čer 2011 17:12:56

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od mrazek »

Čus bus tak jsem po dvou letech zase vyzkoušel kolik mi to papá.Jezdím pravidelně denně asi tak 30 km a občas taky něco delšího,v tom období tedy v červenci a srpnu jsem jezdil tak zhruba 50 % s klimou a s polovičním zatížením. Po natankování plné nádrže jsem jezdil do té doby až mi to chcíplo na nedostatek krmení. Autí má nalítáno dle tachometru 166 tis. ale starám se o něj. Takže tedy,spotřebu mám 5,56 na sto , najezdil jsem 1170 km na nádrž. Před dvěmi lety to bylo ještě o trošku miň. A co se týče jízdního režimu ,bych to řek asi tak ,po městě a kolem tak do 120km/h samozřejmě v rámci dohledu radarů,mimo město taky určitě né více než 130km/h.Dálniční známku nemám,tak nepoužívám.
Xantia X2 kombi 1,9TD 66kw 1998 (ABS,klima,dešť.senzor,tažné)
Rorschach
Příspěvky: 61
Registrován: ned 02. čer 2013 16:46:56

Re: spotreba 1.9TD

Příspěvek od Rorschach »

To je slušná spotřeba. Já tak dlouho xantii ještě nemám a hlavně momentálně nejezdím, ale prozatímní spotřeba mi vycházela na zhruba 5,8. Jezdil jsem cca 25km do práce a pak zpět. Město a rychlostní silnice. Někdy jsem to honil a někdy jel piánko. Na to, že v tom jezdí takové hovado jako já (135kg) a ještě bordel v kufru (no jo kombík k tomu svádí) to podle mě jde. Oproti autu co jsem měl předtím (omega B MV6, v automatu) kde spotřeba nešla pod 12l/100km jsem spokojen
Xantia break X1 1,9TD, r.v.96
Odpovědět