Postup prací při výměně kroužků/přetěsnění hlavy?

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Gram_cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 04. bře 2012 17:21:34

Postup prací při výměně kroužků/přetěsnění hlavy?

Příspěvek od Gram_cz »

Nejspíš mě tahle chuťovka nemine, tak jestli už jste to někdo dělal, tak mi sem prosím napište, jak postupovat, případně na co si dát pozor atd. Jo a taky bych se rád zeptal, jestli bude potřeba něco dalšího, kromě novýho těsnění pod hlavu, sady kroužků a tmelu na vanu?


Díky moc, za každou radu.

P.S. : Když se to s***e, tak pořádně. Během měsíce čekáme rodinu a auto nepojízdný :roll:
Xantia sedan, r.v. 1999, 1.8i 16V
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup prací při výměně kroužků/přetěsnění hlavy?

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

minimálně garáž, jinak to nedáš a hlavu bych raději svěřil odborníkovi ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Gram_cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 04. bře 2012 17:21:34

Re: Postup prací při výměně kroužků/přetěsnění hlavy?

Příspěvek od Gram_cz »

No garáž by byla..sice bez tunelu, ale to by snad až tak nevadilo. Odborník by asi byla taky možnost, ale jelikož mi asi před pěti lety dělali rovnání hlavy, přetěsnění, talkovou zkoušku atd. a vypláznul jsem za to něco přes 7000,- tak dneska, kdy má to auto v pojízdným stavu cenu tak do 20000,- (a to jsem možná optimista) bych to už do něj nevrážel. Potřebnej matroš na to přetěsnění se dá sehnat cca do 1500,- a to jsem ochotnej do toho investovat i s tím rizikem, že to nakonec OK nebude.
Xantia sedan, r.v. 1999, 1.8i 16V
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup prací při výměně kroužků/přetěsnění hlavy?

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No tak začni tím že změříš kompresní tlaky, a to na sucho, a poté znova akorát s tím rozdílem že do válce těsně před měřením nastříkneš injekční stříkačkou pár kubíků oleje a napiš je sem.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Gram_cz
Příspěvky: 23
Registrován: ned 04. bře 2012 17:21:34

Re: Postup prací při výměně kroužků/přetěsnění hlavy?

Příspěvek od Gram_cz »

No, to už jsem právě udělal a jeden válec měl malej tlak. Po vstříknutí oleje byl OK. Navíc mi mizí voda a přibejvá olej, takže to bude asi kombinace kroužků a těsnění hlavy(snad nebude prasklá).

Tlaky byly na prvním válci u rozvodů cca 9 kp/cm2 a u ostatních šli přes maximum stupnice. (mám starej měřák jenom do 10kp/cm2 - dřív asi takový komprese nebejvaly )

Takže závadu už mám tak nějak asi zjištěnou, jde mi spíš o pracovní postup.
Xantia sedan, r.v. 1999, 1.8i 16V
Odpovědět