Spojka

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

No nevím, pětkrát zalomená ruka :mrgreen: naposledy když jsem měnil spojkový lanko na xantii, musel jsem se trochu zapotit, spojkový lanko bylo v cajku ale ten plastikhébl na pedálu, co se do něj lanko zacvakává, byl krapítko víc nemocnej, musel komplet pedál ven, zabralo to chvíli :mrgreen:
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od bagrr »

Čert: žíkám že nevím jak přesně to má xantie... U 405 to bylo ve svý pdostatě jednoduchý, ale přístup ke všemu na ho... Předpokládám, že xantie to bude mít odbdobně... A jako bonus tomu na převodovce bude navrhc vadi banda hadiček a elektriky po ní vedených:-)
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Greenhorn
Příspěvky: 7
Registrován: stř 24. srp 2011 22:32:02

Re: Spojka

Příspěvek od Greenhorn »

Tak lidi, není to určitě spojkové lanko, to bude v pořádku... Sice jsem lankem pedál spojky přitáhl, chvíli to bylo dobré, ale teď zase, když chci zařadit zpátečku, jde to ukrutně ztuha a přes zuby. Nakonec ji tam sice vždycky zařadím, ale nechci to takhle dlouho týrat... Ještě ke všemu mi v horní poloze ten spojkový pedál začal nějak vibrovat, takže to nejspíš asi bude nějaká větší oprava, že? Budu muset asi opravdu do servisu...
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Ještě jednou zkus přitáhnout to lanko a při sešlápnuté spojce si změř vzdálenost páka-bod na převodovce u lanka. Pár dní pojezdi, až to začne blbnout, přeměř vzdálenost znova. pokud bude větší, je vada v lanku či pedálu, pokud zůstane stejná, je vada v spojkové páce či vypínacím ložisku spojky.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Greenhorn
Příspěvky: 7
Registrován: stř 24. srp 2011 22:32:02

Re: Spojka

Příspěvek od Greenhorn »

Edit: odstraněna citace předchozího příspěvku

Jsi hodnej Čerte, moc děkuju! Zkusím to udělat a zjistit, čím to je ;) ...
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od PaM »

Vlez pod auto a koukni jestli máš sešroubovanej blok motoru s převodovkou spodním šroubem, je to u diferáku uplně na spodku bloku ...Občas se šroub strhne a nebo ho tam i někdo zapomene dát ... pak se ti " otvírá" přeřevodovka od motoru a hapruje spojka ...
Obrázek
Mark Streit
Příspěvky: 19
Registrován: sob 16. črc 2011 12:02:33

spojkový pedál,hydra okruh

Příspěvek od Mark Streit »

Čus xantiáci,mám takový problém,když sešlápnu spojku,tak jakoby ten pedál přeskočí,nevím jak bych to popsal.Normálně chci zařadit sešlápnu pedál,ale těsně u podlahy se jakoby zadrhne a pak přeskočí dolů k podlaze,ale zařadit lze,kromě toho je všechno v pohodě.Někdy jedu 5km a dělá mi to furt a někdy mi to začne dělat až po třeba pulhodině jízdy,spojku komplet jsem měnil před 2lety a lankem jsem si téměř jist,že to není.Tak nevím,jak říkám nestává se mi to pravidelně,ale někdy to takhle zlobí třeba celou dobu jízdy,ale hlavně to dělá hroznej rámus.

A ještě bych potřeboval vědět kolik litrů má hydraulický okruh,díky
mám X II 2000,18i 16V
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: spojkový pedál,hydra okruh

Příspěvek od Kapitán »

Něco podobného mi to letos po zimě začli dělat oba pedály-brzda i spojka a problém byl v tom,že po vysání prostoru jsem dal gumový kobereček moc vysoko a ten nwn jak šprajcl tyto pedály.To ale asi nebude Tvůj problém zkusil bych promazat a dotáhnout či povolit spojkové lanko. A hydra má přibližně 5 litrů. Ale možná se pletu,tak počkej na odpo fundovanějších.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: spojkový pedál,hydra okruh

Příspěvek od xantiabob »

No to s tim kobereckem jsi me dostal... mel jsem uplne stejny problem :D Uz jsem se trasl co se polamalo a ono blby koberecek. Ale Markuv problem to asi nebude kdyz to dela randal. Napada me jeste zavzdusneni...mala nadobka schovana pod nadobkou LHM.
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: spojkový pedál,hydra okruh

Příspěvek od PaM »

Lidi čtěte, píše že lankem si je jist,a že má 1,8 16v tak tam přece nebude mít hydaulickou spojku ;)
Ty koberečky každopádně prověřit.
Obrázek
Odpovědět