Nejde otevřít kapota

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od vikicv »

Tak kluci, alespoň vás to inspirovalo připravit se na nesnáze.... -)
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od jack »

Dolpnit k otevírání kapoty tu el.mag. cívku, by bylo taky elegantní řešení, i když složitější a dražší. Udělat to pěkně poctivě, jištěné, s relátkem, tlačítko si vyvést někam do míst, kde je původní páčka a dalo by se to používat místo lankového otevírání, které by naopak zůstalo jako záloha. Měl jsem to tak kdysi udělané na š120 s cívkou ze startéru, protože jsem byl líný nahýbat se kvuli otevření kufru k nohám spolujezdce :mrgreen:
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
Shefik
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 02. úno 2012 15:04:04

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od Shefik »

No a co když dojde baterka a abych se dostal pod kapotu, zatáhnu za lanko, které se dlouho nepoužilo a to praskne. Co potom?
Takže náhradní lanko je elegantní řešení :)
X1 break, 96´ 1.8i
C4 Coupé, 1.6 HDi 110hp
Xsara Coupé, 1.8i
Xsara 1.6i
jack
Příspěvky: 54
Registrován: sob 18. úno 2012 15:57:50

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od jack »

Shefik píše:No a co když dojde baterka a abych se dostal pod kapotu, zatáhnu za lanko, které se dlouho nepoužilo a to praskne. Co potom?
Takže náhradní lanko je elegantní řešení :)


I na tento připad jsem myslel. Každé otevření kapoty el.magnetem by sis zaznamenal do speciálního záznamníku a každé desáté otevření bys udělal za pomocí lanka, aby nebylo dlouho nepoužito a neprasklo :idea:
2.0 HDi 80kw Break
Yamaha XJR 1300
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od sima »

A co takhle cvičně najednou při chvilce 10x elektomagnetem a cvičně 1x lankem?Ne dělám si srandu,já nevím no každému co mu vyhovuje :) ;) Jen si myslím,že Murpyho zákony fungují vždy spolehlivě,jestli mě rozumíš... :) a záznamy už se vidím :D
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejde otevřít kapota

Příspěvek od PaM »

Tak sem tu měl Xa se zadřeným lankem od kapoty, 2,0 HDi Hydractiv. Stačilo sundat plast pod motorem, vyšroubovat kouli od hydractivu aby byl přístup a výhled.... kus trubičky zplácnout, ohnout , zaháknout, kouknout, zatáhnout ... a bylo otevřeno. Myslím si, že by tak šel otevřít i ten 3litr. Jak tu nějaký bude, cvičně to vyzkouším, háček je připraven. Stručné foto je zde: http://citroxa.rajce.idnes.cz/Nouzove_otvirani_2/


EDIT: 25.4.2012
Tak dnes proběhlo zkušební otvírání kapoty tím háčkem na 3V6 a ještě k tomu v plynu :roll:
Mevi byl u toho jako svědek .... šlo to velmi dobře a hladce, pouze jak jsem psal, bylo nutné vymotat kouli od předního hydractivu abych tam lépe viděl. Možná by to šlo po chvíli i bez té demontáže, ale nechtělo se mi s tím dlouho drbat, byla jiná práce ...
Obrázek
crazybiker
Příspěvky: 10
Registrován: pát 03. srp 2012 21:07:40

Roztrhnute lanko na otvaranie kapoty,ako otvorit kapotu???

Příspěvek od crazybiker »

Ahoj vsetkym,
mam mensi problem, kupil som si xantiu II 2.0HDi a nejak sa neda otvorit predna kapota,asi sa roztrhlo lanko, zhodil som naraznik, cast masky z kapoty, ale neviem sa dostat ku zamkom prednej kapoty, mate nejaku fintu akoby sa to dalo otvorit??? Za vsetky rady vopred dakujem....
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Roztrhnute lanko na otvaranie kapoty,ako otvorit kapotu?

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

pravý a levý zámek je spojen tažnou tyčkou, vlastní lanko je spojené ze dvou kusů, za levou lampou je spojka lanek, která se dá za pomocí háčku na drátu zachytit a s ni se to dá otevřít. Jinak zbytečně zakládáš topic, Jednou už to tu je, jen pohledat. Třeba z posledka:
viewtopic.php?f=1&t=346
A něco bude i ve starém fóru, archivu :-D
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Roztrhnute lanko na otvaranie kapoty,ako otvorit kapotu?

Příspěvek od PaM »

http://citroxa.rajce.idnes.cz/Nouzove_otvirani_2/

u HDI by bylo dobré asi sundat hadici k intercooleru, trochu bude zavazet ve výhledu .
Obrázek
crazybiker
Příspěvky: 10
Registrován: pát 03. srp 2012 21:07:40

Re: Roztrhnute lanko na otvaranie kapoty,ako otvorit kapotu?

Příspěvek od crazybiker »

Diky hosi, uz sa mi to podarilo... mal som uz zhodeny naraznik a pri pridvihnuti kapoty som uvidel bowden(nalavo od soferovho svetla) pak uz len zahaknut pustit naspat kapotu a potiahnut,auto sa otvorilo ;)

Inac, po kuknuti zospodu som zistil,ze niekto sa babral s vyfukom a chyba tam stredny tlmic a zadny tlmic,len hola rurka, kat je tam... rad by som tam nahodil origi vyfuk,ale bez katu, bude to ok? ci protitlaky nepustia???
Odpovědět