Problikává STOP

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
noxati11
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 02. kvě 2013 9:17:10

Problikává STOP

Příspěvek od noxati11 »

Ahoj, poslední dobou mi začala občas problikávat STOP kontrolka. Občas ani ne za celou jízdu na 1 sekundu jindy problikává ve větších intervalech. Rozsvítí se pouze samotná STOP bez oleje či LHM. Pouze kontrolka teploty vody, ale to sem zpozoroval, že se STOPkou se u mě automaticky rozsvítí i teplota vody (chyba / běžný, nevím). Doufal sem, že to děla prokluzující řemen, ale s novým to samé.
Nevíte kde by mohl být problém? Na starém fóru co sem hledal jsou jen STOPky s LHM nebo olejem.
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Problikává STOP

Příspěvek od DukeVanZoom »

Hladina vody a/nebo prehraty motor. Pak uz jenom chyba kabelaze od cidla
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikává STOP

Příspěvek od PaM »

noxati11 píše: začala občas problikávat STOP kontrolka. Rozsvítí se STOP , kontrolka teploty vody, ale to sem zpozoroval, že se STOPkou se u mě automaticky rozsvítí i teplota vody

No, jestli se na tohle ptáš, tak raděj auto prodej a choď pěšky ....

To je přeci z toho co si napsal naprosto jasné, že máš prázdné pravé zadní kolo :roll:
Obrázek
noxati11
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 02. kvě 2013 9:17:10

Re: Problikává STOP

Příspěvek od noxati11 »

Nevím jestli je to od tebe výsměch nebo se jen snažíš ze mě dělat blbce? ... tak snad když už se píšu, tak projdu základní věci. Pravé zadní kolo bude asi těžko prázdné, když jsem je při výměně řemenu dofukoval. A vůbec mě nenapadá možnost, proč by to mělo problikávat prázdným kolem? Kdyby bylo prázdný, tak asi pojedu jako nějaký cikán na ráfek? Vážně?

edit Milda67: předchozí příspěvek necitujeme (takže jsem ho vymazal) a poprosil bych bez vulgarit,taktéž vymazáno. Navíc téma svítící stop tu už jednou máme takže nebylo nutné to opět zakládat!
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problikává STOP

Příspěvek od Kapitán »

Nechci se Tě nějak dotknou ale ty asi neumíš používat to velké kulaté co máš na krku!!
Rozsvíti-li se Ti STOP a kontr.vody tak člověk co používá hlavu tak minimálně zkontroluje hladinu chladicí kapaliny !!
Takže přečti si co se zde píše o xantiích ,pkd bys toto udělal tak se neptáš co máš s autem.Nebo jsi ...... a v tom případě se ani neptej co je s autem a řiď se radou od PaMa a auto raději prodej!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
noxati11
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 02. kvě 2013 9:17:10

Re: Problikává STOP

Příspěvek od noxati11 »

Co to jste za lidi? Kontrolka vody se rosvítí pokaždé se STOPkou (například při nízké hladině LHM).
Rád bych tohle vlákno smazal, protože se tu nic nedozvím. Akorát urážky.
Můžete ještě napsat, jestli vůbec umím nastartovat auto.
Pryč odsud.
Od normálních lidí na frenchcarforu mi bylo řečeno problém s rozvody. Jasná a stručná odpověď.
Měkké kolo, fakt super.
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikává STOP

Příspěvek od milda67 »

hele takovej malej dotaz když už nechápeš ironii, KONTROLOVAL JSI HLADINU CHLADÍCÍ KAPALINY???? když už mluvíš o té lhm, kontroloval jsi její hladinu? strašně by mě zajímalo které auto dokáže rozsvítít STOP když má horší rozvody!!!! pokud teda není už potkanej motor, to potom jo! Ono napsat problém s rozvody je asi tak stejně o ničem jako když ti napíšu,že máš problém s motorem :idea:
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikává STOP

Příspěvek od PaM »

noxati11 píše: Kontrolka vody se rosvítí pokaždé se STOPkou (například při nízké hladině LHM).

Co do toho pleteš furt LHM ???

Stopka svítí VŽDY ještě s jinou kontrolkou, s tou kde je konkrétní problém, tzn když mě svítí VODA + stop, tak je problém na VODĚ .... jestli to problikává, tak je to asi hladina vody jak kolísá ... málo vody ! Když svítí LHM + stop, tak je problém na LHM ...

STOP nikdy nesvítí samostatně, vždy s kontrolkou okruhu kde je ten problém ... stačí použít ten pupen na krku :idea:

kontrolka:
http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=2" onclick="window.open(this.href);return false;

:idea: :idea: :idea:
Obrázek
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikává STOP

Příspěvek od Bratranc »

Cest soudruzi, pripajam sa do vlakna.... Aj mne zacala poblikavat STOP+voda. po vymene kapaliny, odvzdusneni a doliati do plna nadobky mi to stale blika!!! :evil: diagnostika nic nepise. Vybral som cidlo, vycistil a aj smirglikom jemne prebrusil. Furt blika suka jedna! moze byt cidlo v haji? Dik bratranc
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problikává STOP

Příspěvek od Kapitán »

pokud je teplota i hladina normál,je odvdzušněno atd= závada v čidle nebo kabeláži,alespoň já bych to tak viděl!!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět