špatně maže motor

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně maže motor

Příspěvek od sima »

No tak to jsi měl napsat hned!Že chceš starý díl,to je sakra rozdíl v poptávce...no taky existují mechanici,co vemou na zkoušku z vraku díl a když to není tím vrátí ho,práci platíš samozřejmě,anebo to tak můžeš udělat sám,jestli to umíš a máš na to čas :idea:
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně maže motor

Příspěvek od torek »

To je mi jasný,ale u nás těch servisů moc není ,a mechaniků co mají zájem se hrabat ve starém pekáči taky ne ,jinak díky za pomoc,potřebuji to rozchodit minimálně na dva roky co to má stk.

torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně maže motor

Příspěvek od PaM »

Jaký manometr jste tam dávali , jaký měl rozsah ?? a zkoušeli ste vyměnit čidlo tlaku oleje za jiné ??
Obrázek
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně maže motor

Příspěvek od torek »

Milane ,nevím jakej manometr tam dávali,a čidlo se neměnilo ,dělali to v citroen servisu a byl tam syn mé ženy a řekli mu že to nemaže v malejch otáčkách a že to uniká šálama a netěsnostma ,ale motor běží dobře se mi zdá nic neklepe a nerachtá nebouchá,žádný pazvuky se neobjevují ,zvuk je jak před rokem.
Láda
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
PavelX2
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08. črc 2011 7:28:35
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně maže motor

Příspěvek od PavelX2 »

Zkontroluj si přetlakový ventil na olejovém čerpadle . Pokud se do něho dostala nějaká nečistota , zůstal viset lehce pootevřený . Pak to v nízkých otáčkách nemaže . Nejezdi s tím , přidřeš si ložiska na klikovce . Píšu z vlastní zkušenosti . . . byl to Fiat Ducato , ale princip je stejnej . Další možnost je přicpaný sítko sání oleje z vany . Sundej vanu a budeš to mít všechno jak na dlani . . .
Další možnost je vyběhaný čerpadlo . . .
X2 1999 2.0HDI 80kW Exclusive .
Jeník
Příspěvky: 1
Registrován: sob 15. lis 2014 11:16:36

Re: špatně maže motor

Příspěvek od Jeník »

Děkuji všem co se mi snažily pomoci.Autí opět maže na poslední chvíli jsme ho vytahli hrobníkovi z lopaty.
Byla provedena nejrychlejší věc a to výměna čerpadla z jiného vozu.Nevím co s ním bylo na pohled jsem tam v něm objevil takové kulaté rýhy jak když zubená kola dřou. Díky za pomoc Torek
Uživatelský avatar
torek
Příspěvky: 57
Registrován: stř 29. čer 2011 11:39:13
Bydliště: 343155631
Kontaktovat uživatele:

Re: špatně maže motor

Příspěvek od torek »

Pánové je předání štafety,můj syn Jeník přebírá autí po získání vůdčího listu.Prosím přijměteho mezi sebe,jak před lety mě.Díky Torek
Xantia X1,1.8i 8v,rv 1994,typ mot. LFZ,zel. metla ,LPG Tartarini - je moje láska
Odpovědět