velká spotřeba paliva

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
xantia1994.18
Příspěvky: 14
Registrován: pon 27. říj 2014 5:51:43

velká spotřeba paliva

Příspěvek od xantia1994.18 »

ahoj všem stalo se mi toto,začnu tím že mám xantia 1.8i 74kw rok 94 auto dost žere za 10l najedu jen 54km včera mi chcípla tak sem tam nalil jen 3l benzinu známej mě na laně roztáhla chytlo to,druhý den jsem natankoval 7l benzinu ráno nastartuju pak s práce domu a nedojel sem auto zase chcíplo nalil sem tam 9l benzinu a počkal na kámoše až přijede a zase mě roztáhne na laně,byl sem v poho nepochyboval sem že chytne ale tentokrát vůbec nic táhnul mě asi 10km nejdřív za dva pak 3,4,5 a nic uplně mrtví jo a na přístojovce se mi rozsvítila v levo žlutá kontrolka myslím že s označením K ale nesvítí pořád v čem by mohl být problém v čerpadle? :|
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od PaM »

Proč tě tahali, to auto nestartuje ??? , nestartovalo ??? :idea:
Obrázek
xantia1994.18
Příspěvky: 14
Registrován: pon 27. říj 2014 5:51:43

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od xantia1994.18 »

došel benzin tak sme to museli roztlačit aby to chytlo a chytlo to,druhej den mi to zase z ničeho nic chcíplo zase sme to chtěly roztlačit ale už to nechytlo,prý asi čerpadlo ale sem prej vůl že sem to roztahoval prý sem moch oddělat rozvody tak doufám že sou v pořádku :roll:
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od wenca084 »

Ty rozvody mohli klidně přeskočit!! - motor na odpis pro laika jako ty , nebo na opravu za drahý peníz.
Vždy startuj jen přes startér , když doleješ benzín ,tak než začneš startovat tak chvíli počkej se zaplím klíčkem , uslyšíš jak čerpadlo tlakuje benzín do zavzdušněné soustavy. Klidně ho zapni a výpni víckarát za sebou.

To že to žere 20 l na 100Km může být špatnou Lambdou , teplotním čidlem atd. Nech auto napojit na diagnostiku. Kontrolka K - je porucha motoru.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od Kapitán »

jen doplním Wencu!! Nevím zda-li všechny,ale moje pře úplným "vycucnutím" benálu varuje!!! Nechce jet,na volnoběh OK ale při přidaná kucká a dusí se,prostě nechce jet!!!Jinak s pal.čerpadlem si dali u PSA dost práce neboť není moc slyšet,respektive na svém neslyším,na většině aut od PSA neslyším ale naproti tomu třeba Opely (asi mají nejhlasitější!!) jsou hooodně slyšet!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od milda67 »

Kapitáne jseš si jistej,že dobře slyšíš? já nevím, xantie máme v rodině dvě a u obou je čerpadlo slyšet uplně krásně,takže buď ti nefunguje nebo špatně slyšíš.

Jinak pánové tuto diskuzi smažu,protože šetříme místem a takové hovadiny tu není nutné řešit. TO,ŽE NĚKDO NEVÍ,ŽE AUTA SE NEROZTAHUJÍ 10KM A ŽE PO NALITÍ BENZÍNU SE OTOČÍ KLÍČKEM, JE JEN JEHO PROBLÉM. Osobně si myslím,že jestli jsi to opravdu roztahoval 10km, tak jste mohli rovnou pokračovat na vrakáč.

P.S. Iskisi nějak mi nedochází proč jsi založil nový nick??? To ti ten starý nejede???
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
bagrr
Příspěvky: 147
Registrován: ned 26. čer 2011 16:26:19
Bydliště: 220002894
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od bagrr »

Taková blbá otázka, jakej je rozdíl v tom, jestli motorem točí starter, nebo převodovka? Roztahovat auta je zakázaný pokud vím, jen kvůli katu, aby se nezaplnil nespáleným palivem a následně po chytnutí motoru nešel kat do asshole...
http://www.xantiaclub.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=575" onclick="window.open(this.href);return false;
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od Kapitán »

Mildo,s klidným svědomím Ti můžu sdělit že slyším stejně jako každý průměrný člověk (před cca měsícem jsem byl na audiu,takže potvrzeno lékařem na ORL) Jinak manželka ho taky neslyší a to slyší ještě lépe než já,takže asi mám výjimečnou,ale je zajímave že na toto si stěžuje vícero lidí,že není slyšet čerpadlo!!!
K roztahování- výrobci povoluj roztahování aut,ale s podmínkou-musí nastartit na dráze do 50m!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od sima »

Čerpadlo normálně slyším a jde normálně slyšet,tak nevím slechy mám přitom horší kvality :) poznamenané hlučnou muzikou při zkouškách ve všelijakých malých utěsněných zkušebnách 8-)
Benziňák se v praxi běžně roztahuje,i když to výrobce taky nedoporučuje,ale nestane se nic,pokud není člověk hovado a nerve tam jedničku,čím vyšší rychlostní stupeň,tím lépe.Samozřejmě roztahovat má cenu jen pár malou vzdálenost,ne 10 km :D
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: velká spotřeba paliva

Příspěvek od wenca084 »

Na mí xantii je čerpadlo také zřetelně slyšet po zapnutí klíčku , rovněž tak i u otcoví.
S tím roztahování , ano zaprvé aby neodešel kat , zadruhé když je člověk blb a kopne tam v 30 jedničku - tak může přeskočit , a je vyděláno, kór když už má rozvodák nalítáno 100tis/km...
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
Odpovědět