Nenaskočí

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
X2-RR
Příspěvky: 30
Registrován: stř 25. črc 2012 7:05:53

Nenaskočí

Příspěvek od X2-RR »

Zdravím všechny,hledal seem,ale nic podobného ani stejného sem nenašel.Startér točí motorem,IMO se rozsvitil,čerpadlo je slyšet,že tlakuje,zkoušel sem vícekrát,baterie je Ok i žhavení se rozsvítí i všechny kontrolky,které se mají rozsvítit,ale motor nechce naskočit.Pojistky sem prolezl,sou dobré.Nesetkal se s tím už někdo.Nějaké relé nebo špatný kontakt v zásuvkách v blatníkách nebo něco jiného?Nechci špekulovat.Děkuji všem za radu.Mám 2,0 hdi 80kW r.v. 99 motor RHZ
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenaskočí

Příspěvek od sima »

Základ?Palivový filtr?Jde tam nafta?Místní ropáci budou snad vědět,na co se zaměřit.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenaskočí

Příspěvek od PaM »

DRV ventil regulace tlaku na čerpadle , nebo snímač tlaku paliva na rampě. Nebo přívodní káblík - konektor k těmto zařízením ... Diag by to asi ukázala, kde je problém.
Obrázek
X2-RR
Příspěvky: 30
Registrován: stř 25. črc 2012 7:05:53

Re: Nenaskočí

Příspěvek od X2-RR »

Kouknu se a uvidíme a pak se ozvu.zatím díky
sgt
Příspěvky: 11
Registrován: čtv 14. črc 2011 8:09:55

Re: Nenaskočí

Příspěvek od sgt »

ak si menil palivový filter, tak skontroluj či si nestratil taký malý plastový stred. Mne vypadol a všetko točilo, nafta tiekla ale ani škrt - nízky tlak paliva, všetko šlo cez prepad filtra späť...
Grand C4 SpaceTourer 2.0 HDi EAT8 Shine
C5 Tourer 2.0 HDi 143k Exclusive
C3 1.4i
X2-RR
Příspěvky: 30
Registrován: stř 25. črc 2012 7:05:53

Re: Nenaskočí

Příspěvek od X2-RR »

Zjistil sem,že neslyším podávací čerpadlo v nadrži.Napětí tam jde,ale předpokladám,že by tam mělo být,krátce po zapnutí klíčku do druhé polohy 12V a pak klesat až na nulu,teda jestli to píšu správně,ale mě to ukazuje pouze 4,8V a taky na kterých drátech se měří,sou tam 2bílé a 1zelené a 1červené,měřil sem postupně na všech.Chtěl bych ještě zkontrolovat relé na vstřikovací čerpadlo,ale nevím kde ho přesně najít jak v motor. prostoru tak v kabině a jakou ma barvu?Pokud by bylo foto bylo by to dobré.Díky.
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenaskočí

Příspěvek od milda67 »

Já teda nějak nerozumím tomu co píšeš,protože hned na začátku píšeš "čerpadlo je slyšet,že tlakuje,zkoušel sem vícekrát" ,ted zase píšeš,že ho neslyšíš... pokud ti nejede čerpadlo v nádrži tak nenastartuješ, jsou tam 4 dráty, 2 jsou napájení čerpadla a na nich musí být 12V a ty druhé dva jsou od plováku měření hladiny paliva v nádrži. Už si nepamatuju barvu,ale myslím ty napájecí jsou silnější. V každým případě je to tady v poradně popsáno . Nejednodušší způsob je být vzadu a mít ruku na čerpadle a někdo at ti otočí klíčkem,hned to ucítíš jestli jede . Mně třeba pomohlo zabouchat zespodu na nádrž, čerpadlo se pootočilo a rozjelo a já nastartoval a dojel aspon domů kde jsem ho vyměnil.
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenaskočí

Příspěvek od PaM »

X2-RR píše:,hledal seem,ale nic podobného ani stejného sem nenašel.
čerpadlo je slyšet,že tlakuje,zkoušel sem vícekrát,[/quote]
X2-RR píše:Zjistil sem,že neslyším podávací čerpadlo v nadrži.Napětí tam jde,
:?: :!: :?:
Obrázek
X2-RR
Příspěvky: 30
Registrován: stř 25. črc 2012 7:05:53

Re: Nenaskočí

Příspěvek od X2-RR »

Ano,vím,že sem to psal.Když sem to zkoušel poprvé,když sem potřeboval vyjet,tak běžělo,slyšel sem ho a vícekrát,pak když sem to zkoušel za 2 dny,abych zjistil příčinu,tak už bylo zticha.Tak sem se na něho zaměřil.Změřil sem ho a jde mě tam pouze 4,8V ne 12V,tak se ptám,jestli to může být i nějakým relátkem,že je třeba spečené,když tam jde pouze tak málo napětí?
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nenaskočí

Příspěvek od PaM »

Na konektoru čerpadla je napájení + a - , ty dva středové. Krajní jsou na plovák. Přiveď 12V napájení na konektor čerpadla ( 2 středové piny ) jestli čerpadlo nepojede je to čerpadlo..
Napájení na čerpadlo spouští vícefunkční relé ( široké hnědé dvojrelé v boxu u ŘJ) po povelu z ŘJ. Taky by si mohl mít vypnutej nárazovej spínač v motoru ( takové kulaté gumové ) u pravé přední koule je to .. To pak nejde nastartovat ...
Obrázek
Odpovědět