Únik oleje z pod víka

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
jery
Příspěvky: 17
Registrován: sob 03. pro 2011 22:05:53

Únik oleje z pod víka

Příspěvek od jery »

Zdravím Xantiáky a prosím o radu. Neřešili jste už někdo u X1 1,8i 8v že vám celkem rapidně uniká olej z pod víka ventilů? Původně jsem měl víko na oblouku vačky prasklé, tak sem sehnal druhé úplně stejné víko které je opticky v pořádku, nikde sem po omytí benzínem žádnou prasklinu nenašel. Při výměně sem samozřejmě zkontroloval a vyčistil hadice i průchody odvzdušnění bloku. Tenkou hadici která vede z víčka do sání sem koupil úplně novou. Dal sem nové těsnění víka Ajusa, vše odmastil a opět složil. S prasklým víkem mi to teklo po motoru dolů, ale s novým přetěsněním mi to po cca týdnu začlo téct zezadu na ten plech který je součástí těsnění výfukových svodů. Takže samozřejmě po zastavení všude smrad a dým z motoru jak to z toho plechu kape na rozpálené trubky výfuku. Tak sem to opět shodil komplet všechno zkontroloval, dal úplně nové těsnění, těsnění z obou stran podmazal červeným silikonem, složil a nechal povytaženou měrku oleje jestli se to netlakuje. Vydrželo to opět cca týden a situace je stejná. Už fakt nevím co hledat. Neporadí někdo?
Odpovědět