Rozvodovka-únik převodového oleje

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Rozvodovka-únik převodového oleje

Příspěvek od KITT »

Dobrý den.
Když se Citroen začne kazit, tak asi pořádně.
No při jízdě jsem zjistil, že cítím spálený olej, ale smrad byl krapet jiný. Na motoru jsem únik nenašel, ale pod autem byl flek, po zvednutí a zasunutí se, jsem zjistil, že mám komplet mokrý spodek rozvodovky a olej zasral "nápravnici" a stříkal při jízdě na kat, to ten smrad.
Když jsem musel pokračovat v jízdě, tak pro změnu olej netekl, takže jsem zjistil, že to teče jen když jedu větší rychlostí. Napadl mne náhon/čidlo tachometru. Demontáž (dost blbý přístup), výměna těsnícího kroužku, podmáznutí motor silikonem a…
Nic, zdá se, že to buď teče skrze tento bazmek, nebo jsem v koncích, prostě to nemohu najít. Je možné, že to valí nějak skrze čidlo při větších rychlostech? Neb kolem gufer se to zdá OK, vše teče nějak ze shora.
Nemáte někdo tohle čidlo, nové bude nejspíše docela drahé?
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodovka-únik převodového oleje

Příspěvek od wenca084 »

Jestli už to moc neteče , tak tam už moc oleje nebude.
Když myslíš že je to ze zhora , tak sundej vzducháč , at máš lepší přístup , umej převodovku arvou , opláchni, a jet projet , pak to prohlédni znovu.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Rozvodovka-únik převodového oleje

Příspěvek od KITT »

Zdravím,
tak já vím, že to teče ze shora, neb teče to dolů směrem ke kabině. Oplachovat to nemusím, já jsem to dobře utřel a zjevně to teče buď skrz nebo nějak kolem toho rychločidla, včera jsem zjistil, že tam jakýsi odborný mechanik nejspíše strhnul závit pro šroubek, co drží to rychločidlo, a ono se asi/možná po nějaké době, nejspíše při větších rychlostech či otřesech povolí, zjistím dneska. Sundání vzducháče nic neřeší, vzducháč je ve předu (leda skrze to mytí, ale pod ním je to suché) přístup tam k tomu rychločidlu je tak špatný, že jsem proklel všechny tvůrce. Dá se tam dostat o poznání pohodlněji ze spoda, jenže v leže pod autem také nic moc. A pokud je závit v háječku, tak nevím, jak si pomůžu.
No ještě tak vědět jak poznám kolik tam je oleje, nalévá se nejspíše tou plastovou zátkou, ale kontrolní bod je kde?
BTW: spíše mi šlo o to zda se někdo nesetkal s protíkajícím rychločidlem, nebo tak něco, poznámku na téma mytí a množství oleje, no :-)
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvodovka-únik převodového oleje

Příspěvek od wenca084 »

Aha , ok . Olej se dolévá z boku , kontroluje z boku. Je tam šroub na boku u kraje víčka převodovky asi 17klíč.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Rozvodovka-únik převodového oleje

Příspěvek od KITT »

Takže podle všeho opravdu teklo to rychločidlo a to tak, že skrze víčko a nebo kolem kontaktů, no spíše to bylo víčko, rozložené viz foto. (scházel bez necelé deci litr)
Sice sonduji, zda to někde ještě neteče a zatím asi jen mokvá zpod čidla, důvodem bude ten stržený závit, nacpal jsem na šroub teflonovou pásku a řeším, zda převrtat závit nebo nepřevrtat závit.
No asi to trochu mokvá (doufám jen mokvá) i pod pákou řazení :?
Jinak jako v případě uhlíkového filtru i zde jsem použil díl ze sourozence Peugeot 406, bohužel je to nějaký lepší (už rokem výroby) a navíc Anglický model a i když za ty starší díly chtějí málo, nebude to všechno asi moc kompatibilní :(
Přílohy
rychlostčidlo.jpg
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Odpovědět