Výfuk/KAT - průměr

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Patrik.j
Příspěvky: 19
Registrován: pon 01. srp 2011 16:45:51
Kontaktovat uživatele:

Výfuk/KAT - průměr

Příspěvek od Patrik.j »

Zdravím kolegové, mám tu jeden takový problém, pokud jsem hledal správně tak se to tu snad ještě neřešilo.
Kupoval jsem nový střední i koncový díl výfuku na X1 1,6i , výfuk jsem koupil Polmostrow, katalog. číslo sedí a vypadá jako ten co jsem měl do teď. Jen mi nesedí do Katalyzátoru, problém je prostý, část středového dílu by se měla až po takový kroužek nasunout do nátrubku katalyzátoru, ale má větší průměr.

Konkrétně ta trubka stř. dílu má vnější průměr 54mm a trubka KATu má vnitřní průměr 50mm
KAT by měl být původní, auto má najeto cca 145tkm, kupoval jsem ho se 133tkm kilometry nejspíš odpovídají a tak se mi nechce věřit že by předchozí majitel měnil KAT. navíc na KATu je vyraženo PSA.

Kupoval jsem od http://www.vyfuky1.cz" onclick="window.open(this.href);return false; , majiteli jsem volal katalog. čisla sedí na moje auto a říkal, že za 6let co prodává výfuky se mu nestalo, že by byl výfuk z výroby špatný, a že většinou to bývá tím že je jiný díl měněný a proto nesedí, ty průměry jsem měřil až potom, už jsem s ním pak o tom nemluvil.

Nevíte někdo jaký je ten správný rozměr? teda zda mám špatný KAT nebo zda je stř. díl špatný?
Shéma výf. soustavy od bosalu (vzhledově je totožný) s vyzmačeným spojením které řeším je v příloze.

Díky moc
Přílohy
02415263.jpg
Xantia X1 1,6i, r.v. 1994, Bez hydractivu, 6 koulí, protipadací zámky
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Výfuk/KAT - průměr

Příspěvek od KITT »

No řekl bych, že máš výfuk na větší kubaturu motoru, ale jak jsem se díval prodávají na X1 1,6 stejný díl jako na moji X2 2.0. Nebo máš kat z jiného auta. Co se týče kvality u poláka si nedělej iluze, koupil jsem ho také, auto má nyní zvuk jako když je vymletý výfuk a v pohodě si ufukuje ve spojích, mám donést na reklamaci, ale musím počkat co na to výrobce...
Potíž je v tom, že na PSA nemám peníze (celej výfuk přijde beztak dráž než auto) a ty "značkové" jsou minimálně za cenu dvou polských.
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Patrik.j
Příspěvky: 19
Registrován: pon 01. srp 2011 16:45:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk/KAT - průměr

Příspěvek od Patrik.j »

Díky za radu, co se týče kvality, tak si myslím, že jdu do lepšího, na autě byl výfuk Starline, ten nátrubek co tu řeším tam vůbec není, a aby to na spojích nefučelo musím dát snad tunu montážní pasty na výfuky.

Motory 1.6i 1.8i a 2.0i by měly být skoro stejný motory.
Podívám se někde po KATu, jestli bude k sehnání
Xantia X1 1,6i, r.v. 1994, Bez hydractivu, 6 koulí, protipadací zámky
KITT
Příspěvky: 66
Registrován: ned 03. srp 2014 21:44:09

Re: Výfuk/KAT - průměr

Příspěvek od KITT »

No tak kvalita je za ty love co to stojí.
Jinak ten nátrubek (takové vyboulení) tam patří zarazí se to o kat, akorát na mém PSA výfuku mi přišlo, že je je to navařené a ne vyfalcované na trubce.

Jo tak ty motory jsou vzhledove nejspíše stejné...
Xantia II 2.0i 16v 97kW Exklusive - MODRÝ MAURITIUS, dv: 1998 21.7.
C3 I 1.4HDi
Odpovědět