Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
pex
Příspěvky: 45
Registrován: ned 27. lis 2011 4:50:41
Kontaktovat uživatele:

Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od pex »

Ahoj,nikde v tématech jsem nenašel řešení tohoto problému tak zakládám nové téma.

Bratrovi dnes na Xantě Break praskla trubka na hydrauliku pod plastovým krytem na prostředku auta.Zatím neví která,jsou všechny od LHM .Každopádně si na nich koroze pochutnala a jsou zralé na výměnu všechny čtyři.
Zatím jsem auto neměl zvednuté a tak se raději ptám jak je náročná výměna.Trubky se ztrácí vzadu pod nádrží,ta bude asi muset ven?Bude ještě něco překážet?
Co nápravy,nechají se trubky nakroutit kolem nich.Někdo mi tvrdil že se musí svěšovat i nápravnice,prý tam není přístup apod.

Trubky se nechají sehnat u Boba v Hulíně? Jaké jsou ceny?

Díky moc za info.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od PaM »

Trubky dělám i já, udělám ti jakou chceš délku.
Problém je v materiálu, ty tenké 3,5mm "černé" ocelové "poplastované" se přestaly vyrábět a je tedy k mání pouze MĚĎ - která je dost měkká a na hlavní tlak ??? a jako každá měď ji chytá zelená měděnka, a pak je slitinová trubka MĚĎ + NIKL , ta je trochu tvrdší a velice odolná proti korozi. Ty slitinové Cu+Ni momentálně v ČR nikdo nemá a ani jejich dodavatel, mají pouze měď. Já mám teď i ty Cu+Ni , podařilo se mi je sehnat jinde...

Ceny mých trubek orientačně
Měď - cca 100,- za metr hotové s koncovkama a holendrama
Cu+NI - cca 150,- za metr --//--

silnější trubky k ABS 4,5mm ty černé ještě jsou zbytky ve skladech a mám i ty Cu+Ni.

Ty slitinové a měděné jdou protáhnout i kolem přední nápravy jsou ohebné, tak to jde a když se odřou tak jim to nevadí jak těm černým .... Zadní náprava je dobře když se svěsí kousek dolů ( 4 hlavní šrouby) jinak tam není vidět a nedá se to pořádně upevnit. Nádrž sem při výměně trubek nikdy nesundával ..


Osobně bych asi volil hlavní tlakové potrubí z Cu+Ni a vratky a nižší provozní tlaky z Mědi - kompromis ceny a kvality.
Obrázek
Uživatelský avatar
pex
Příspěvky: 45
Registrován: ned 27. lis 2011 4:50:41
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od pex »

Vyřešeno,trubky vyměněny,Xanťa už jezdí...

Díky PaMovi za cenné rady , materiál a rychlou expedici...
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: prehrdzavená trubka na zadnej náprave

Příspěvek od radiskp22 »

IMG_20160426_141737.jpg
zdravím Xantiáci, obraciam sa na Vás po dlhšom čase s prosbou o radu, praskla mi trubka nad zadnou nápravou a neviem ju identifikovať odkiaľ vedie do zadného korektora a či je problém ju zohnať-vymeniť ďakujem, pridávam link na fotku
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od PaM »

Je to trubka od rozbočky na pravé straně zadní nápravy a jde na brzdový válec - je to tlak od zadní nápravy na zadní okruh brzdového válce.
tady nákres http://citroxa.rajce.idnes.cz/nastenka# ... uhe_XA.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrázek
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od radiskp22 »

Ďakujem PaM moc si mi pomohol, ešte sa spýtam, nieje nejaká finta na povolenie zareznutých holendrov na tej trubke? sú uplne zhrdzavené a ťažko pojdu povoliť, pretože auto mi vypovedalo službu doma pred bránou a dostať sa podeň můžem len keď si lahnem pod auto ďakujem.
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od PaM »

cvaknout trubičku u holendru a nasadit 8 oříšek malou golu nebo když už klouže tak natlouct tam 7 oříšek násilím. nebo dobré kleště knipex, ale na to musí být místo aby se kously a mohl kus potočit...
Obrázek
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od radiskp22 »

Páni prosím Vás viete mi niekto poradiť ktorá z týchto dvoch trubiek ide na brzdy zadnej nápravy na pravú stranu do tej rozbočky? dostal som sa k hlavnému valci ale neviem zistiť zospodu auta ktorá to je ďakujem
Přílohy
IMG_20160428_145816.jpg
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od PaM »

radiskp22 píše:Páni prosím Vás viete mi niekto poradiť ktorá z týchto dvoch trubiek ide na brzdy zadnej nápravy na pravú stranu do tej rozbočky? dostal som sa k hlavnému valci ale neviem zistiť zospodu auta ktorá to je ďakujem
nevím proč mě nezavoláš , páni :-) .... Pokud se jedná o tu trubku jak sem psal, ... je to ten vývod na konci ( ne ten horní )ale ten boční myslím že označen ho ty máš jako (2) _ proti němu je na opačné straně válce zaslepení šroubem. Sundej to tam a pro jistotu profoukni kompresorem vzduchem ... jestli je to ona, ale měla by to být ona.
trubka číslo : 96 170 391

HYDRAULICKÉ POTRUBÍ
DIAM 3,5 délka =3985mm
Obrázek
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna trubek hydrauliky pod autem.

Příspěvek od radiskp22 »

PaM píše:
radiskp22 píše:Páni prosím Vás viete mi niekto poradiť ktorá z týchto dvoch trubiek ide na brzdy zadnej nápravy na pravú stranu do tej rozbočky? dostal som sa k hlavnému valci ale neviem zistiť zospodu auta ktorá to je ďakujem
nevím proč mě nezavoláš , páni :-) .... Pokud se jedná o tu trubku jak sem psal, ... je to ten vývod na konci ( ne ten horní )ale ten boční myslím že označen ho ty máš jako (2) _ proti němu je na opačné straně válce zaslepení šroubem. Sundej to tam a pro jistotu profoukni kompresorem vzduchem ... jestli je to ona, ale měla by to být ona.
trubka číslo : 96 170 391

HYDRAULICKÉ POTRUBÍ
DIAM 3,5 délka =3985mm
díky vyskúšam čo to povie, Pame nechcel som otravovať koli takým drobnostiam ;) ak sa niekde opať zaseknem ozvem sa
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Odpovědět