Xantia - cesta do Chorvátska

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od peterkoo »

Tak hoši... Cesta zvládnutá. Tam sme namiesto 8 hodín cestovali 12. Späť to už bolo o čosi menej. Xantuška ťahala bez problémov. Aj v 5 kilometrových kolónach s pustenou klímou sa vôbec nedostala nad 90 stupňov. Spolujazdci si nevedeli vynachváliť komfort počas jazdy. Zato tí za nami v Peugeote 307 vyšli z auta trochu vytrasení :D

Aj tak sa však stal jeden zádrhel...

Prídeme po 12 hodinovej ceste k miestu určenia. Zhasnem motor, pozrieme dom, idem naštartovať že sa otočím a vyložím batožinu a štartér nič. Len cvak. Na druhý deň som v pohode naštartoval. Idem do obchodu. Samozrejme späť zas nič. Myslel som že odišiel štartér. Tak som radšej nechal auto v kľude do konca dovolenky. Cestou späť na SK som sa zastavil dotankovať na pumpe kúsok od miesta kde sme bývali. Samozrejme že ma museli roztlačiť. Celú cestu aj počas prestávok som nechal auto ísť. Veď čo ak...
Doma sme zistili že + kábel od baterky bol totálne zoxidovaný a nevládal dať toľko elektriny aby štartér pretočil :) Až na túto maličkosť však auto ťahalo bez jediného zaváhania. Ak pôjdem aj o rok znovu tak určite na Xantii. Nieje nad to pohodlie. V aute sme boli traja šoféri, z toho jeden môj brat ktorý má 406 s tým istým motorom ale auto som do rúk nedal nikomu. Tak som si tú cestu užil. Hore-dole som ťahal úplne sám :D Je to proste paráda, aj keď 16-ročná :)
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od brodyss »

Tak paráda...Dalo by se říct, že není nad dobře jetou šestnáctku :lol:
Xantia 1,9 TD Berline 1999
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od sima »

Ty svorky kabelů na baterce jsem měnil prventivně taky,jeden už byl trochu jetý,dokáže to nadělat pěknou paseku.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od Jackal »

Kabel baterie jsem taky řešil. Ale já to měl bez problémů. V podstatě jsem si toho všiml náhodou

https://picasaweb.google.com/m/viewer#p ... 0947852402
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
marian.hutira
Příspěvky: 38
Registrován: pon 27. čer 2011 9:33:29

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od marian.hutira »

Ahoj.

Vôbec teda nechápem prečo máš pochybnosti o ceste Xantiou do Chorvátska (v podstate kamkoľvek). Veď ide o maximálne 2000 km. Samozrejme je vždy určitá pochybnosť a obava, lebo je to aj záťaž pre vás ako človeka. No aj 5 ročné auto sa môže pokaziť. Alebo budete mať nehodu. Tú dokonca nemusíte ani spôsobiť, veď na ceste je dosť ďalších šoférov. Ja viem o prípade keď sa 2 ročný Touran pokazil na diaľnici pri Schwechate pri Viedni. Prasklo olejové tesnenie na motore, olej vytiekol a bolo vymaľované.

Čo to je 2000km pre auto? Takmer nič. Pre človeka ktorý musí v ňom sedieť, sústrediť sa je to záťaž. Ale auto je stroj, len robí svoju prácu. Z pohľadu stroja-auta je dokonca lepšie urobiť tú dlhú cestu naraz, než je kúskovať napríklad jazdením do práce a späť. Subjektívne vnímam, že po takejto dlhšej jazde s vyšším nárokom na výkon (plné auto, diaľnica), je zvuk motora iný, je živší a lepšie ťahá. Akoby sa Xantia potešila že ste ju riadne prevetrali a vzali so sebou na dovolenku.

Mimochodom, my s našou Xantiou (už bývalou) sme od roku 2010 každý rok jazdili Slovinsko. Jedenkrát Chorvátsko. Tam sa jazdilo množstvo výletov, aj do Talianska (Benátky). Auto vždy totálne naložené, dokonca aj 4 bicykle. Berieme si veci k moru, do hôr, na bicykle a len tak do mesta.

Na to aby ste niekto pochybovali o svojom aute, tak to musíte určite vedieť že na ňom už dávno predtým niečo zlé je. Odchádza elektrika (a riešili ste to, alebo kašlete na to), máte totálne hrdzavý spodok a bojíte sa že sa urve náprava alebo prehrdzavie trubka, brzdy už dávnejšie slabo fungujú a motor je problematický (olej tečie, výkon, štartovanie). Určite by ste sa báli s takým autom ísť na STK. Ale ak je auto v stave že ho kedykoľvek na STK môžete zobrať, tak 5000km urobí určite. Má tu niekto auto s ktorým sa bojí ísť 2000km? No pokiaľ áno, tak to auto je vhodné radšej dať na šrotovisko a aspoň niektoré jeho časti budú aj naďalej slúžiť. Tie nespoľahlivé sa zrejme už nepoužijú.


Marian
peterkoo píše:Tak čo páni, absolvoval niekto už trasu 800km + 800km späť na Xantii. Mám 2.0 HDI ako v podpise a váham či to dá... Mám možnosť ísť aj na Focuse II 1.8i ale dám o 1/3 naviac za benzín... Za posledný rok som dal 15 000 km úplne bez problémov. Bojím sa len, že niektorá trubka povolí a budem bez bŕzd a hydrauliky... Niekde som čítal že najviac treba dať bacha na trubku zo serva ale tá vyzerá byť v úplnom poriadku. Na čo sa ešte zamerať? Chystám sa preventívne na výmenu klinového remeňa a poslednú časť výfuku. Ostatné by malo byť v poriadku. Viem že je to ťažko povedať, ale máte nejaké skúsenosti?
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od peterkoo »

Vďaka za dlhočiznú odpoveď.
Pýtal som sa kvôli tomu, že som ešte nikdy nebol na takej dlhej ceste akou bola táto.
Nejaké rady sa preto zišli.
Auto mám 5-6 rokov a vždy dostalo čo bolo treba (aj navyše).
Jediný problém bol s tým + káblom a to sme zistili až keď sme odvili izolačnú pásku...
Inak s autom nebol vôbec žiadny problém ako som písal vyššie.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Qěcy
Příspěvky: 17
Registrován: úte 28. čer 2011 12:39:54

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od Qěcy »

Já jel v pěti lidech se svou xantií přes turecko do gruzie, arménie a náhorního karabachu. Do azerbajdžánu jsme se nestihli dostat, bo víza v tbilisi vyřizují týden.
Fotky zde:
http://strep54.cz/expedice/Gruzie,%20Ar ... index.html
Následky: píchlá guma, jel jsem pak s jednou ruskou gumou nestejného profilu, ale v pohodě, no a vymlátil jsem trochu čepy na předku. Jinak vůbec nic. Hdi spokojeně lemtalo ruskou a azerbajdžánskou naftu.
Odpovědět