Xantia - cesta do Chorvátska

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od peterkoo »

Tak čo páni, absolvoval niekto už trasu 800km + 800km späť na Xantii. Mám 2.0 HDI ako v podpise a váham či to dá... Mám možnosť ísť aj na Focuse II 1.8i ale dám o 1/3 naviac za benzín... Za posledný rok som dal 15 000 km úplne bez problémov. Bojím sa len, že niektorá trubka povolí a budem bez bŕzd a hydrauliky... Niekde som čítal že najviac treba dať bacha na trubku zo serva ale tá vyzerá byť v úplnom poriadku. Na čo sa ešte zamerať? Chystám sa preventívne na výmenu klinového remeňa a poslednú časť výfuku. Ostatné by malo byť v poriadku. Viem že je to ťažko povedať, ale máte nejaké skúsenosti?
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od Bratranc »

Cus hlope. Ak mas spodok ok , neni sa coho bat. ja mam hdi 80kw, 320t. km a ide stale. za posl. 5 mesiacov som urobil 20 t. km a bez poruchy skoro- odisiel mi drv ventil- auto slo len ked som pridal podlahu tak zdochlo. jazdim SNV-DETVA za 1 a pol hodky. brzdy horia cez certovicu. auto ide ako hodinka. aj do prahy za 6h. NEBOJ SA, nestresuj. a ak nahodou by sa nieco stalo tu na fore ti chlapci poradia ako to dat na poriadok. Bratranc
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od brodyss »

Ahoj, jak píšou ostatní, hlavně klid ;-) Dvakrát po sobě s naší xantii cesta Budějovice - Makarska (1000 km) z toho 5 hodin pri cestě zpět v koloně s klimou ve třiceti stupních;-) Bál jsem se, ale všechno v pohodě. Dokonce ji to i svědčilo. Ujel jsem 1200 km na nádrž. Po cestě jsme potkávali u krajnice nová fára s haupnou nahoře. Jestli na auto nekašleš, buď v klidu. A pokud je pech, vypeče tě i nový bavor;-) Takže klídek a užívej si tu krásnou cestu ;-)
Xantia 1,9 TD Berline 1999
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od peterkoo »

Vďaka za rady a povzbudenie! Koľko asi spapá na 100km keď budeme 4 dospelý+batožina? Max 110-120 viac určite nepôjdem. Orientačne samozrejme. Ideme v noci takže klíma až cestou naspäť
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Bogoran
Příspěvky: 18
Registrován: sob 28. zář 2013 16:09:29
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od Bogoran »

Ahoj, když pojedeš v klidu tak si myslím ze HDičko se nedostane nad 6 l/100 km podle mě. možná se mejlím, já mam 2.1TD a když jedu dálky Plzeň-Brno a zpět po dálnici tak jezdím okolo 6ti. a HDičko by melo žrát o litr méně :)
X1, 2,1TD 1995 Hydra2
X2, V6 Automat Hydra2
Jarov Plzeň-sever
Tel:774 435 078
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od brodyss »

1.9 td a průměrna 6, 5 l.Do chorvatska něco přes 5 litru s klimou, tři lidi, narvanej kufr a cca 140 nonstop(občas i více) s jednou zastávkou. Celá cesta dálnice (1000 km) a dávám aditivum ;-)
Xantia 1,9 TD Berline 1999
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od peterkoo »

No paráda! Rátal som do tých 6,5l.... Dám plnú a keď dorazím dotankujem doplna. Nech mám prehľad. Škoda že nedávali palubný PC. Viem že sa dá dorobiť ale na to nemám momentálne čas...
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od brodyss »

Na plnou dojedeš až za Dubrovnik :D
Xantia 1,9 TD Berline 1999
Xantiak
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. zář 2011 21:20:01

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od Xantiak »

Ahoj, ja mam s Xantii 2.0HDi 80kW za sebou 11ctou cestu do Recka. Jedna cesta 1650km. Vzdy cesta v kuse na jeden zatah jen tankovani a prestavky na zachod. Vzdy to dala bez problemu, jen jednou mi zacala kapat Lhm z cerpadla. To stacilo vymenit tesneni ktere mi tu v GR dali v Citroenu zadarmo. Menil jsem sam. Ted jsem aktualne s ni v Recku. Mam najeto 267tisic km. Vzdy je to jen o tom jak se k autu chovas, jak o nej pecujes a taky po jakem praseti jsi ji koupil. Ja mel stesti.
Xantia HDi 80kW Lucifer
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Xantia - cesta do Chorvátska

Příspěvek od peterkoo »

Tak páni, ako naschvál mi začalo 3 týždne pred odjazdom auto haprovať. Objednal som veci čo som spomínal, zajtra by mali prísť. Od včera však nastala nová závada, popíšem. Z motorového priestoru počuť pravidelné cvakanie v intervale cca 3-5 sekúnd. Na fóre som sa dočítal že to môže byť remenica alternátora, klímy... Lenže keď otvorím kapotu zvuk ide skôr zo strednej časti. Na inom fóre som našiel že je KO centrálna guľa podľa tohto príznaku. Ako ju môžem vyskúšať? Spustil som auto úplne nadol a pri posunutí páčky späť do jazdnej polohy keď sa auto dvíhalo cvakanie prestalo... Keď bolo auto už celkom v jazdnej polohe cvakanie opäť začalo. Je to dosť ostrý zvuk a počuť ho široko-ďaleko. A možno ešte jeden príznak ktorý som si všimol, pri stupení na brzdu počas jazdy ako keby prešla bublina, pedál trošku vrzne, brzdí však všetko v poriadku. Môže to byť centrálka? Vopred vďaka za rady

EDIT:

Nikto sa zatiaľ neozval tak mi to nedalo... Hľadal som odkiaľ ide ten čudný zvuk. Naštartoval som auto a cvakalo to viac... Postupne sa to ustálilo na horespomínaných cca 3 sek intervaloch. Náhodou som chytil hadicu ktorá ide popri centrálnej guli a presne sa triasla ako vychádzal onen zvuk. Ľahol som pod auto a tá hadica vedie zospodu do centrálky, takže myslím že chyba je tam... Objednal som novú "kouli". Zajtra nás čaká výmena.

EDIT 2:

Guľa kúpená, vymenená... Všetko zasa v poriadku a už mi ani predok tak nedvíha pri akcelerácii ako predtým :D
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
Odpovědět