Problikává STOPka

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
MasnyCZ
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. črc 2015 14:22:48

Problikává STOPka

Příspěvek od MasnyCZ »

Zdravím,
jsem tu novej, ale zkoušel jsem hledat odpověd' jak v archívu, tak tady, ale nějak mě to, co jsem našel, neuspokojilo.
Když jedu do ostřejší zatáčky (nebo třeba na kruhovým objezdu) a prudce zatočím s volantem, nachvilku se blikne STOPka, dobíjení baterky a mazání oleje (tudíž jakoby auto chcíplo, přitom jede, ale ztuhne posilovač řízení). Chtěl jsem zkontrolovat stav LHMka, ale při servisní poloze je plovák na kontrolu hydr. kapaliny úplně nahoře. Znamená to, že nefunguje plovák anebo je tam té hydr. kapaliny tolik?
+ dotaz - myslíte, že moje 1,8i 8v (r.v. asi 96) zvládne Chorvatsko? Nesleduju na ní žadný problémy, teda až na tu STOPku.
Předem díky za odpovědi.
brodyss
Příspěvky: 40
Registrován: pon 29. črc 2013 19:20:26
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikává STOPka

Příspěvek od brodyss »

Pokud si nevíš rady před cestou. ...dej to někomu, kdo tomu rozumí. Potkal jsem v Chorvatsku i českého favorita a na dálnici rozsypaný 5 let starý auta. Co tak vím, plovák se může zaseknout, pokud si do teď jezdil bez poruchy, koukni jestli ti to někde nechčije....možná právě servo nad altíkem.....
Zkusení by urcitě věděli......
Xantia 1,9 TD Berline 1999
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikává STOPka

Příspěvek od MiraCB »

Plovák se dá snadno vyndat, je pouze na bajonet. Stačí pootočit a jde ven.
Řešil jsem podobný problém(sice na jiném autě, ale to je jedno) - špatná kostra mezi karoserií a motorem, při ostřejším projetí zatáčky auto na chvilinku zdechlo.

Kouknul bych se ale nejdřív na tu hydrauliku...
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Maska 3.0
Příspěvky: 17
Registrován: stř 21. zář 2011 8:59:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Problikává STOPka

Příspěvek od Maska 3.0 »

Rovněž na jiném autě podobné příznaky a byla to uvolněná kostra.
Xantia 2.0 Hdi 80 kw Break Exkluzive
Xantia 3.0 V6 Break automat (bejvalka)
MasnyCZ
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. črc 2015 14:22:48

Re: Problikává STOPka

Příspěvek od MasnyCZ »

Hydraulika je v normálu (plovák u horní rysky při servisní poloze), ale auto pořad hapruje. Zjistil jsem, že nemám dotažený mínusko na baterce, ale i po dotažení to dělalo to stejný. Zkoušel jsem na kruhovým a když jsem si ho 2x objel, tak ani ne při plným rejdu po celou dobu objíždění svítily ty tři kontrolky. Jen pro upřesnění, kde přesně mam hledat tu kostru motor-karosérie ? Abych tam u toho nestrávil mládí :D
Odpovědět