zaseklé 5 dveře (break)

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
DaeX2
Příspěvky: 1
Registrován: pon 03. srp 2015 21:12:02

zaseklé 5 dveře (break)

Příspěvek od DaeX2 »

Zdravím všechny Xantiáky,chci se zeptat zda nevíte jak otevřít zadní 5 dveře,Když jsem zamykal auto,všechny dveře se mi zamkly ale ne kufr.Když jsem zkusil znovu odemknout dveře ,tak se mi otevřeli vsechny dveře kromě kurfu.může být vypadlý drát mororku zamku ? jak se dostanu do kufru ? díky za info ;)
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: zaseklé 5 dveře (break)

Příspěvek od MiraCB »

Bolestí kombíkù jsou přelámané dráty v průchodkách. Už se to tady řešilo, hledej. Další možností může být vadný motor centrálu, dá se nahradit. Je tady návod.
Dveře se dají otevřít tak, že složíš sedačky, lehneš do kufru, šroubovákem vyndáš plast u oka zámku. Potom vytočíš šroub, který drží oko zámku a dveře otevřeš. Oko ti zůstave na dveřích.
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
honza1
Příspěvky: 49
Registrován: ned 26. čer 2011 11:35:06

Re: zaseklé 5 dveře (break)

Příspěvek od honza1 »

Buď ta elektrika nebo ještě zkontroluj mechanismus u kliky. Jsou tam takový dva kovový segmenty s zaoblenýma prořezama. K jednomu vede táhlo, který spojuje kliku se západkou zámku. Když jsou dveře odemknutý, klikou taháš přes táhlo za západku a otevřeš dveře. Druhý segment je propojen s táhly, který jdou k zámku ve dveřích a k tomu motorku centrálu. Když zamkneš, tak tenhle segment "odstrčí" ten první a kliku mačkáš naprázdno. Jsou tam i nějaký plastový díly, tak už to může být opotřebovaný. Dej když tak vědět, mám to myslím někde i nafocený.
2,0 HDi, Activa
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: zaseklé 5 dveře (break)

Příspěvek od DukeVanZoom »

řešil jsem něco podobného - nešly otevřít dveře ačkoli motorek pracoval podle zvuku.
Nic se šroubovat nemusí, stačí vlézt do kufru a šroubováčkem odklonit západku - v zámku je malá dírka toto umožňující. Ta pak povolí rohatku a dveře se dají zvednbout...
pak jsem pouze rozchodil hejblata a namazal jsem je a funguje to...
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Odpovědět