teče LHM

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Calif
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23. bře 2013 15:28:15

únik hydrauliky z podvozku

Příspěvek od Calif »

Zdravím všechny. Jsem tu poprvé, tak se předem omlouvám za chyby v informacích. Tak na úvod, dva roky jsem jezdil s BX a teď mám třetím rokem Xantii II 1.8 16Vi. Mám pocit, že sem udělal pořádnou botu. Poslední měsíc cítím slabé odpružení hydrauliky, bez úniku LHM. Myslím tím, že při jízdě je cítit každý kámen. Nastavení minimální i maximální výšky je bez problémů. Možná výškové korektory, špatné těsnění.... Do servisu mám jed příští měsíc. A teď hlavní problém. Stěhuji se, takže jsem auto docela slušně zatížil. Abych si pomohl, tak sem si snížil podvozek na min. a naložil sem krabice :oops: Nastartuji a auto se ani nepohnulo. Z části se zvedl jen předek. Až když sem vystoupil, auto se zvedlo. Přímo uprostřed podvozku, mezi nápravami mi silně vytekla LHM kapalina cca 0.5 ml. Odjel sem na parkoviště už bez problémů. Kapalina už nikde netekla. Mám pocit, že byla blbost auto naložit a zvedat ho z minimální výšky. Těd nevím, jak zjistit, jestli pod váhou povolilo někde nějaké těsnění, nebo jestli pod tlakem nepraskla nějaká hadička. Prosím o radu, jak postupovat dál....

edit milda67: přesunutí do správného téma...jsi tu poprvé to pochopím,ale proč nečteš a napíšeš svůj příspěvek kam tě zrovna napadne to fakt nechápu :( řiď se prosím tě pravidly,děkuji
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: únik hydrauliky z podvozku

Příspěvek od PaM »

Calif:
Zvedni auto, koukni pod něj a musíš to vidět, kde to přesně vyteklo ...
Ostatní nebudu komentovat, nemám na to už sílu, psát pořád to stejné dokola a dokola ... zvláště když píšeš, že Citroeny a hydraulikou máš pátej rok ... :roll:

Být tebou, začal bych tady: viewtopic.php?f=15&t=686

pokud nenajdeš to co tě trápí, začni "hledat" ...

search.php?keywords=nepru%C5%BE%C3%AD&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat

search.php?keywords=sk%C3%A1%C4%8De&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Hledat

viewtopic.php?f=1&t=166&p=4148&hilit=tvrd%C3%BD#p4148

viewtopic.php?f=1&t=166&p=946&hilit=tvrd%C3%BD#p946

:idea:
Obrázek
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od PaM »

Re: teče LHM
Napsal sob bře 23, 2013 11:40 pm od powerall

powerall píše:Technik v okolí Trutnova. Jeden génius je v Červeném Kostelci. Ale je dost vytížen. Nebojí se ale poradit tak si mu brnkni. Jsem tu nový a tak netuším jestli se smí psát tel. čísla. 734679065 Ondra


EDIT: POWERALL, Kapitán ... zbytek s hlavou přesunut sem: viewtopic.php?f=1&t=82&p=5358#p5358
Obrázek
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Re: teče LHM

Příspěvek od Zerken »

Ahoj všem, potřebuju poradit. Mám ten samý popisovaný problém, dneska jsem zjistil že mi teče LHM. vypadá to na levé přední kolo (někde tam). Mám postříkaný celý spodek auta a nepoznám odkud to teče :cry: zítra musím jet nutně do Brna. Můžu s tím jet?? Samozřejmě si koupím LHM a doleju. Ale mám strach z toho že mi to přestane brzdit :roll: nevím jak dlouho mi to teče (určitě ne víc jak pár dní). Když jsem to uviděl, tak mi vyskočilo všechno z těla :o fakt jsem se lekl. Doteď s tím nebyl žádný problém, tak doufám že to nebude nic vážného. Jsem švorc... Takže má otázka je - můžu s tím jet do Brna a zpět normálně? Nebo nějaké omezení? Díky moc za odpovědi!
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: teče LHM

Příspěvek od mevi »

levé přední kolo? že by trubkohadice? to si kup aspon 2 nebo 3 litry a jed rovnou k pamovi když už tam máš cestu. jinak to na žádné než nouzové dojetí za pamem nebude.
dukoz
Příspěvky: 11
Registrován: ned 26. čer 2011 17:34:59

Re: teče LHM

Příspěvek od dukoz »

Pokud máš posříkaný blatník a spodek auta, bez razantního úbytku kapaliny, tak to může být i přepad pístnice. Řešil jsem to asi před rokem. Buď nová hadice za cca 800,- nebo hadička a trubička na spojení 2 hadic + 2 spony za cca 50,-Kč.
X2 2.0HDi 80kW 1999 HA 2 Exclusive
Xsara 1.6 16V automat 2003
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Re: teče LHM

Příspěvek od Zerken »

Omlouvám se za zpoždění. Hned v pátek byl problém vyřešen ;) díky PaMovi. Byla to trubkohadice, která tekla. Takže ještě jednou díky :)
Arny
Příspěvky: 1
Registrován: sob 30. črc 2011 20:21:17

Re: teče LHM

Příspěvek od Arny »

Ahoj,

dnes mě začala téct hydraulika. Našel jsem místo úniku, viz. obrázky. Je to u levého kola. Místo kde to teče, tedy spíš stříká je napatláno žlutou pastou. Co je ten bílý bazmek na té trubce? Poradíte, kde sehnat tuto trubku?
Zkoušel jsem povolit ten závit, ale bez výsledku. Je to pěkně zarezlé. Nějaká rada, jak na to? Nebo raději servis?

Díky A.

http://avpc.cz/auto/IMG_5501.JPG
http://avpc.cz/auto/IMG_5505.JPG
http://avpc.cz/auto/IMG_5506.JPG
http://avpc.cz/auto/IMG_5507.JPG

Xantia HDi 109 2001
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Prorezlá jedna trubka, tu objednáš v KARBANU, ten bílej paznek je jen kousek plastu nacvaknutej na trubce, je to snad nějaká ochrana nebo proti vybracím. Eventuelně to s tebou pořeší PaM v Brně.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od PaM »

Jedná se o trubku z bezpečnostního ventilu na přední protipadací zámek pod nádobkou LHM. Je to hlavní přívod kapaliny do předního pérování. Koupíš ji v Citroenu , číslo: 527093 HYDRAULICKÉ POTRUBÍ
162,- kč
asi ji nebudou mít skladem a budou ji objednávat, kdby si ji nechal někde jinde udělat, tak je to průměr 3,5mm a délka 56cm , zakončení "citroen" holendry matice M8
Obrázek
Odpovědět