teče LHM

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od PaM »

Obrázek
Milošek
Příspěvky: 18
Registrován: stř 25. led 2012 18:13:02
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od Milošek »

Tak mám hotovo.Objednal jsem spojky 5mm 4 kusy v jedný prodejně, ale dorazili spojky 4mm a 5 kusů. Chybička se vloudila. Bych se z toho pos.al.Tak doufám,že budou stačit. Zatím je sucho. Udělal jsem rovnou obě strany.Ta druhá byla už taky těsně před smrtí.
Xantia X1 1,9TD 1995
marwingarden
Příspěvky: 11
Registrován: pát 21. úno 2014 8:06:47

Re: teče LHM

Příspěvek od marwingarden »

Zdravim měl bych na Vás prozbičku. Sákne mi lhm na akumularoru přímo pod šroubem co se ruší tlak v hydraulice. Nevíte někdo co tam je za těsnění? Předpokládám že o kroužek to nebude. Sákne mi tam docela dost ( kaluž o průměru 30 cm za 24 h). Začalo to stáknout po repasy cerpadla kdy jsem to nechal běžet chvili na prázdno aby si čerpadlo násalo. Před tím jsem to takhle povoloval dvakrát při výměně lhm, ale nikdy to nesáklo. Díky za každý tip.
Xantia I break 2,1TD (P8C, lucas) hydraktiv, 1997, klima, praha (hradec Králové)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od PaM »

Je tam Okroužek. Stačí vymontovat a kouknout, ale bacha, je pod tím šroubem kulička cca 7mm tak ji neztrať, ta to tam uzavírá ten tlak.
Obrázek
marwingarden
Příspěvky: 11
Registrován: pát 21. úno 2014 8:06:47

Re: teče LHM

Příspěvek od marwingarden »

Díky. Vyměním a bude to zase paráda. Jen mám trochu strach z toho, že to poteče po výměně znova. Respektive jak moc mám ten šroub dotáhnout? Na krev?
Xantia I break 2,1TD (P8C, lucas) hydraktiv, 1997, klima, praha (hradec Králové)
smoulabx
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08. úno 2014 23:52:45

teče hydraulika

Příspěvek od smoulabx »

prosím o radu na xantii x1 1.8 16V mi kape hydraulika z kanalku pod řidičovým sedadlem i kobereček mam mokry u řidiče. cely brzdovy valec jsem mel dole a vymenil dudlik ve valci a vse kolem vycistil a nemuzu porad prijit odkud to teče..... koukal jsem se snad všude ale nemuzu prijit na to kde. vymenil jsem dudlik a vse ocistil ujel 60 km a kolem brzd. valce cisto a pod autem zase ukapava. nemel nekdo podobny problem?? dekuji za rady
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od PaM »

no, jestli máš nacuclej kobereček pod nohama, tak ti to z něj bude ještě dlouho vykapávat ...
Taky už sem zažil že bylo moc kapaliny v nádobce a tím vrškem s hadičkou to uchcávalo na přepážku a stíkalo dolů a vytíkalo nosníkem ven :lol:
A dával si dudlík uplně novej a je dobře nasazenej ? není skřípnutej ? Ono to většinou neteče okolo válce, ale teče to tím tubusem rovnou do kabiny pod nohy k pedálům.
Obrázek
smoulabx
Příspěvky: 16
Registrován: sob 08. úno 2014 23:52:45

Re: teče LHM

Příspěvek od smoulabx »

ano uplne novej dudlik tam je ale i ten stary nebyl nikde praskly jsem se divil a porad hledam kde to muze prosakovat .... mel jsem 5 let asik 6 bxek a vse mam docela prolezle a vim na co zhruba sahat a kde koukat ale tohle je divne. moc kapaliny v nadrzce nemam .... mam tak v polovine... porad koukam kde to muze byt. treba uz to netece a jen to zdime koberecek je totiz asik hodne napity :-D tak jsem tady napsal jestli s tim nema nekdo zkusenosti
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od PaM »

Některý "dudlíky" z origo výroby tekly po čase ( 10 let) aniž by byly prasklý. Pouze se ta guma stáhla a ztvrdla a smrskla a teklo to okolo ... měnil sem jich takovejch už dost. Žádná díra ani prasklina a přesto to teklo ...
Obrázek
Zoro1
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31. pro 2013 10:07:12

Re: teče LHM

Příspěvek od Zoro1 »

Chci se zeptat pod autem v místě kudy vedou lanovody ruční brzdy jsem narazil na spojku tří hadiček. Zjevně nějaká vratka. Při výměně lanovodu se mi to povedlo párkrát rozpojit což mě dovedlo k tomu jak to lépe udržet spojené.
Když už nějaké auto beru do myčky dávám mu i spodní mytí a nějak si nedovedu představit jak by to Xántia vydržela bez ztráty tělesné tekutiny. Zkoušel jsem tam dát plastové stahovací pásky, ale nějak se mi je nedařilo natolik utáhnout aby to drželo. Nebo to je tak mastné, že to prostě sklouzne. Nevím.
Chtěl jsem se zeptat jak to máte i vy ostatní chycené? Jen tak nasazené do sebe, stahovací páskou nebo mě napadlo malou kovovou sponu jak je na hadice.
Xántia 1,9td, r.v.95, z Raichu
Foto: http://betaraybill.rajce.idnes.cz/Xantia#" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět