teče LHM

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od peterkoo »

Čaute páni. Mám megaproblém. Dnes cestou z práce hneď po naštartovaní mi začala svietiť STOP-ka... Sledoval som celú cestu palubovku a všimol som si že zhasla keď som pustil plynový pedál. Pri akcelerácii svietila. Prídem po15 minútach domov, vystupujem a pod nohami komplet všetka LHM čo bola v nádržke. Tečie to pri stlačení brzdy, inak len tak slabo. Auto pravdepodobne nepojazdné. Má niekto tip kde je problém. Vopred vďaka za každú radu, som úplne zúfalý...
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od MiraCB »

Co tohle:
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2008040001" onclick="window.open(this.href);return false;

MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
peterkoo
Příspěvky: 136
Registrován: ned 19. srp 2012 20:07:59
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od peterkoo »

Míra, díky za ten link, už som sa bál že praskla nejaká trubka... Poviem pravdu, nemal som v tom strese čas prehľadávať celé fórum. Ani ma nenapadlo že tu je priamo návod na takýto problém. Ešte raz díky, zajtra na to "koukneme"

EDIT: Opravené, dudlík bol roztrhaný na 3 kusy.
Xantia X2 Berline (1999)►HDi 8OkW►Hermes Red►15" Activa Venise
honya
Příspěvky: 10
Registrován: pát 14. bře 2014 16:52:54

Re: teče LHM

Příspěvek od honya »

Ahoj, Dovolím si zneužít tady něcí fotku :

http://www.xantiaclub.cz/navody/dudlik/obrazky/3.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Praskla mi gumový hadice na fotce označená číslem 2. Kde se dají tyto hadice sehnat ?
Děkuji
Xantia 1.8 16V 1996
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: teče LHM

Příspěvek od wenca084 »

Hmm , asi jen origo citroen , nebo vrakač . Nevím jestli to opravuje i PaM
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
honya
Příspěvky: 10
Registrován: pát 14. bře 2014 16:52:54

Re: teče LHM

Příspěvek od honya »

Zatím jsem provedl takové nouzové řešení, ten prasklej konec kabelu jsem užíznul a nastavil to hadicí co jsem našel doma. Ale to je pouze palivová hadice . Nerozežere jí LHM ? Popřípadě jakou hadici na to použít ?
Xantia 1.8 16V 1996
rotvyk
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26. pro 2014 21:42:07

unik kapaliny

Příspěvek od rotvyk »

Dobrý den jsem to nově zaregistrován.Mam už několik let Xantii nějaky servis už proběhli,ale ted mám problém stím že každý týden dolývám cca litr kapaliny,unik jsem zaznamenal v oblasti dvou centrálních koulí.servis co znám je docela daleko,tak prosím o radu co tam kde muže unikat a jestli si to opravím sám,popřípadě vyměním tekoucí část.Pár lidí mi říkalo že se tam nachází něco jako přepouštěcí ventip,lye toto nějak vlastno ručně opravit?? děkuji za odpoved.
kejkl
Příspěvky: 43
Registrován: ned 08. dub 2012 18:11:28
Kontaktovat uživatele:

Re: unik kapaliny

Příspěvek od kejkl »

...
Naposledy upravil(a) kejkl dne úte 10. úno 2015 18:47:08, celkem upraveno 1 x.
X1, Berline 2.0 16V 97kw, r.v.96, ABS, aut. klima, 2x airbag, Hydraktiv 2, Plzeň
rotvyk
Příspěvky: 3
Registrován: pát 26. pro 2014 21:42:07

Re: unik kapaliny

Příspěvek od rotvyk »

nevidím v tom žádnou provokaci,nechápu tuto odpověd...
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: unik kapaliny

Příspěvek od PaM »

Centrální koule je jen jedna ... to co je na kraji pod chladičem je hydroactivní koule nápravy .. Pokud se bavíme o předku... Ale to si nenapsal jestli předek nebo zadek.

Může tam téci mnoho naprosto různých věcí, jak u té - či té druhé koule ....

Ty musíš zjistit kde to přesně teče, jinak ti nikdo neporadí jak to opravit. Tak že odmastit vytřít, vyfoukat vzduchem a zase odmastit ...
Pak sledovat kde se to objeví ...
Pak to sem napsat ... nejlépe vyfotit :idea:
Obrázek
Odpovědět