Oprava čalounení stropu

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
TRUCKER JIRKA
Příspěvky: 40
Registrován: ned 03. črc 2011 15:59:35

Oprava čalounení stropu

Příspěvek od TRUCKER JIRKA »

Ahoj všem po neuspěšném hledání se na vás obracím s prozbou jak opravit odlepené calounění ze stropu. Čím to mám lepit a co vše musím demontovat . Dik.
2.1 TD dobrej motor
Luboš X
Příspěvky: 17
Registrován: pát 22. črc 2011 18:00:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava čalounení stropu

Příspěvek od Luboš X »

Zdravím, co všechno sundat neporadím, ale dělal jsem tohle na peugeotu 405 na kombíku, rozebírat jsem začal odzadu, sundal jsem všechny vnitřní kryty sloupků a vyndal celou tu desku pod stropem, lepil jsem obyčejným herkulesem, jsou to dvě porézní plochy a je to celý v suchu, v pohodě to vydrželo pak ještě další 4 roky než jsem auto prodal, toho lepidla jsem nedával moc silnou vrstvu a nejdřív jsem ho zkoušel naředit, ale to prosáklo přes to čalounění, takže na zbytku už normální konzistence, jen se mi nepodařilo to přilepit přesně stejně, takže na jednom okraji pak bylo vidět jak ten "hadr" je po letech provozu zaprášenej, zaschnout jsem to nechal položený na rovný podlaze asi den, až pak montáž zpátky
X2 1,8i 16V kombi, LPG
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Oprava čalounení stropu

Příspěvek od Kapitán »

Nevím zda-li všechny xantie,ale minimálně se šíbrem nemají tapec stropu lepený,teda pokud bud brát přilepený na plechu-na střeše!!! Mlhavě pamatuji že drží přes šrouby slunečních clon 2x,madel nade dveřmi-4x, a ještě se musi odšroubovat kryty naB slouku ,na A a C sloupku již nevím jak drželi!!Měl jsem celý tapec dole,neboť jsem vyndaval celý šíbr (originál ne dodělávku!!)
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
TRUCKER JIRKA
Příspěvky: 40
Registrován: ned 03. črc 2011 15:59:35

Re: Oprava čalounení stropu

Příspěvek od TRUCKER JIRKA »

Diky za rady taky jsem vsázel na ten herkules.Tapecírung na stopě je dívál jsem se na to a je tam molitan+karton.
2.1 TD dobrej motor
PavelX2
Příspěvky: 39
Registrován: pát 08. črc 2011 7:28:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Oprava čalounení stropu

Příspěvek od PavelX2 »

U čalouníků se dá sehnat originál potah i s molitanem . Mě se rozložil ten molitan v potahu . . . Takže panel dolů ( nemám šíbr , takže přilepenej i k plechu střechy ) , očistit panel od zbytků rozloženýho molitanu ( docela humus ) a nalepil sem novej potah . Po zaschnutí obstřihnout kolem a otvory a šup s tím do auta . . . :-) . Ke střeše sem to lepil transparentním silikonem na sklo ( teklo mi čelním sklem nahoře , tak sem to vzal jedním vrzem ) .
X2 1999 2.0HDI 80kW Exclusive .
Odpovědět