2.0HDI za tepla nechytne

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
dr.dzusik
Příspěvky: 2
Registrován: pát 29. led 2016 13:31:17

2.0HDI za tepla nechytne

Příspěvek od dr.dzusik »

Ahoj lidi. Rád bych Vás poprosil o radu u auta xantia 2.0HDi 80KW. Když je auto studené tak chytne bez problému. Jak se ale ohřeje a vypne se motor už nenaskočí. Pouze točí a točí. Po vychladnutí chytne na brnk. Nesetkal jste se někdo s touto závadou? Napadnul mě DRV ventil ale to se projevuje trochu jinak. Děkuji za nápady.
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: 2.0HDI za tepla nechytne

Příspěvek od pedro »

Může být vyběhané vstřikovací čerpadlo, má vůle a za tepla se to zhorší a nedosáhne potřebného tlaku. Zkus ochladit čerpadlo a pak startuj, tak to ověříš.
X2 Hdi 1999 Berlina
dr.dzusik
Příspěvky: 2
Registrován: pát 29. led 2016 13:31:17

Re: 2.0HDI za tepla nechytne

Příspěvek od dr.dzusik »

Tak jsem se v tom dneska šťoural, protože to nakonec už nechytlo ani studený a vypadá to, že je tam přidřený čerpadlo v nádrží. po zapnutí zapalování nešlo a když jsem do něj bouvhnul tak se rozěběhlo. Hlavně nemá takovej zdravej zvůk a myslím si, že by mělo točit rychleji. Zítra dám nový a myslím, že to zase pojede. Je otázka, zda tím odstraním i ty starty za tepla.
pedro
Příspěvky: 54
Registrován: úte 05. črc 2011 16:40:24

Re: 2.0HDI za tepla nechytne

Příspěvek od pedro »

Mně čerpadlo odešlo bez předchozích příznaků občasného výpadku chodu. Přijedu domů ,večer chci auto dát do garáže a ani tuk. Hned jsem tušil o co jde a nepomohlo ani bouchání zespod nádrže. Po výměně jezdím.
Jen si dej pozor při montáži té velké matky příruby čerpadla, rádo tam sklouzne těsnění a pak to při plné nádrži teče. Já jsem to vše odmastil a těsnění přilepil chemoprénem, pak je jistota že nesklouzne.
X2 Hdi 1999 Berlina
Odpovědět