Piskani hydraulickeho cerpadla

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Macejko
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 31. bře 2016 21:42:26

Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od Macejko »

Zdravim potreboval bych poradit co znamena kdyz piska hydraulicke cerpadlo a to pri volnobehu po chvili to prestane ale jakmile pridam plyn je piskani zpatky nejspis je vadne,predchazelo tomu totiz to ze Xantia sedela pres zimu cca 4 mesice,a sedela kvuli tomu protoze prasklo predni prave uchyceni tlumice presneji takove to gumove co drzi ulozeni koule a kouli,pres zimu to nebylo jak opravit no a ted kdyz je teplo muze se to opravit vymena probehla uspesne ale pri nastartovani piska cerpadlo a predni pravy tlumic je tvrdy jak by neperoval,leve je na tom trochu lepe ale taky to neni to co byvalo asi to ovlivnuje to ze prave je tak tvrde,za to zadek se houpe az moc.Pocitam stim ze to dotahnu nekomu kdo tomu rozumi.Prosim o kazdou radu mam Xantii 1.8i rocnik 95
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od Kapitán »

A nepíská spíše "klínový"řemen? Zde spíše plochý drážkový řemen.Zkus jej potřít mýdlem -pracovní plochu zda-li přestane je to řemenem!!!Ještě bych doporučil-víc popsat auto a doplnit i místo odkud jsi ,alespoň okres!!!To že nepruží-neudělalo se něco špatně při výměně kulopéra? Vypadalo by to dost pravděpodobně!!Nejlepší na toto je PaM v BRně
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od PaM »

čerpadlo ti nepíská, píská ti řemen, je starej nebo málo napnutej ! tam kde tem předek máš tvrdej a nepruží, je špatná koule ... nic jiného v tom nehledej.
Obrázek
Macejko
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 31. bře 2016 21:42:26

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od Macejko »

Tak mydlo pomohlo :D sice na chvili ale jde aspon videt ze to je tim.Koule byly plnene pred zimou a bylo vse vporadku,ale nejspis to bude tou kouli protoze mi to docela dost ohlo kapotu a pritom narazu se mohlo neco stat stou kouli uvnitr,je to mozne ? Moc diky za odpovedi :)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od PaM »

Možné je všetko .... taky se ti mohla ohnout pístnice jak to vyletělo a teď se to zasekává a nepruží ...
Obrázek
Macejko
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 31. bře 2016 21:42:26

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od Macejko »

To by mohla byt ohla pistnice protoze kdyz dam nejvyssi polohu tak se cele auto zvedne a kdyz dam nejnizsi tak se to predni prave sekne tak v pulce a nejde niz.Zkusim to jeste rozebrat a zkontroluju.Uz mam kontakt na p. Hornsteinera z Koprivnice tam to mam nejbliz jsem z Ostravy a cetl jsem samou chvalu tak snad se to opravi a Xantia jeste poslouzi :) Jen by me jeste zajimalo jestli muzu jet stim remenem cca 35 km,jestli to neni na zavadu kdyz to tak piska,nebo da se ten remen vymenit snadno ? kdyz tak bych ho sehnal a vymenil sam a pak zajel stim do Koprivnice tam uz by mi snad dali hydro do poradku.
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od sima »

Moc to řešíš,řemen ještě vydrží dardu km,jinak horsteiner umí,ale za mě přes tyto věci jedině Pam.Jestli teda bude mít čas.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od Kapitán »

Macejko nevím ,neznám ty osoby co zde píšeš ale zde je odkaz kde je nikdo dvakrát nechválí a nejen je.raději si zajeď opravdu do Brna!!
Odkaz :http://www.bxclub.com/forum.php?kam=vyp ... tazid=2753
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Macejko
Příspěvky: 4
Registrován: čtv 31. bře 2016 21:42:26

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od Macejko »

Chtel bych se podelit s vysledkem a zjistenim zavady ktery jsem tu resil.Jen pripomenu ze auto stalo celou zimu a nejezdilo.Predni pravy tlumic sem postupne rozebiral a zjistil ze hadicka co vede do ulozeni koule ma tesneni takove male a to bylo nejspis spatne vlozeno jelikoz spravne by melo tesnit vstup do koule ale ono to prave utesnilo protoze to tesneni tam bylo zmacknute a tim padem to delalo bordel ze bylo tvrde perovani a pri nizke poloze se seklo v normalni pozici.Remen od hydraulickeho cerpadla jsem nejprve strikal sprejem primo na remeny,ale ten nepomohl,pouzil jsem silikonovy a zatim neni slechu po nejakem piskani beru to jako provizorni reseni,jestli se to znovu objevi menim remen.Jeste se podelim o malickost,resim to ze kdyz jsem zkousel jeslti vse funguje,zapl jsem svetla a zaclo se mi coudit z volantu,vsechno sviti funguje ale nesviti mi kontorlka rozsviceni svetel prijde mi divne ze se zrovna coudilo z volantu kdyz to ovlivnilo jen funkcnost kontrolky,ale snad to bude malickost vymena svetilka na kontrolku.Tim jsem se chtel podelit o vyreseni problemu a podekovat za odpovedi,navedly me k vyreseni problemu.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Piskani hydraulickeho cerpadla

Příspěvek od PaM »

Tak že ten co to montoval to také "pokazil" nacpal tam trubku takovým způsobem, že gumovým těsněním ucpal průtok kapaliny ... to si nám chtěl říci .

Když si sám vyrobíš závadu, musíš si na to taky sám přijít, nemáme křišťálovou kouli a za prdelí sme ti nestáli když si to dělal, tak že nevíme co kdo kde zku*vil :D
Obrázek
Odpovědět