reakce ABS při brzdění

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
peta
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 17. pro 2015 12:02:24

reakce ABS při brzdění

Příspěvek od peta »

Na Xantii bez zjevného důvodu (žádná výměna ani oprava) začalo reagovat ABS při brzdění - není to vždy, někdy ano, někdy ne, většinou při větší rychlosti. Kontrolka ABS nesvítí. Na co byste doporučili se zaměřit ? Snímače ABS , vyčistit apod ? Kontrola odporu, napětí při otáčení ? Na většině aut se porucha snímače (odpor mimo toleranci) vždy projevila rozsvícením kontrolky ABS. Na jednom autě ABS reagovalo při malé rychlosti, neřešilo se, asi po dvou letech začala trvale "bzučet" pumpa ABS. Po výměně bylo úplně vše OK. Zkuste prosím na co se zaměřit, jízda s autem, kde bezdůvodně reaguje ABS znamená samozřejmě podstatné snížení brzdného účinku. Děkuji předem
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: reakce ABS při brzdění

Příspěvek od PaM »

Nevím, napojit diag a koukat co to dělá a píše, je tam test akčních členů .. Pokud na to nepřijdeš, odpoj konektor jednotky , bude to bezpečnější.
Obrázek
peta
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 17. pro 2015 12:02:24

Re: reakce ABS při brzdění

Příspěvek od peta »

mám podezření na kroužky ABS. Diagnostiku nemám, tak odpor snímačů a napětí při otáčení.Nevím jak má řešenu Xantia diagnostiku ABS, u jiných aut, pokud je kroužek KO /prasklý, poškozené zuby/ tak jednotka ABS hlásí chybu (vyhodnotí nesouměrné signály kol) Tady nic. Přesto někdy - ne vždy při brzdění reaguje ABS. Napíšu, jestli něco objevím...
EDIT:
Kroužky v žalostném stavu, vykorodované zuby. Nový kroužek se dá cca za 300. Jen mne opravdu překvapuje, že jednotka ABS rozdílné signály za jízdy nevyhodnotí jako chybu, ale při brzdění si myslí, že má rozdílné otáčky kol :mrgreen: Problém s kroužky znám z jiných aut a vždy byla kontrolka ABS
Svod
Příspěvky: 1
Registrován: ned 26. led 2014 20:42:20

Re: reakce ABS při brzdění

Příspěvek od Svod »

Mě se třeba kontrolka ABS nerozsvicovala, protože předchozí majitel ABS opravil způsobem - vyndání žárovičky :D To by mohlo být ono, což? :) Přitom ve výsledku šlo jen o výměnu relátka... :)
peta
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 17. pro 2015 12:02:24

Re: reakce ABS při brzdění

Příspěvek od peta »

Kontrolka po zapnutí klíčku a inicializaci jednotky ABS svítí, tedy funkce ABS OK. Proč jednotka ABS nerozezná rozdíl signálů za jízdy a nevyhodnotí jako chybový stav, když při brzdění se ABS zřejmě vlivem rozdílných signálů aktivuje, by řekl možná nějaký odborník na Citroeny. Závada jak jsem předpokládal - kroužky ABS na šrot, prasklé. Sehnal jsem nové za rozumných 150 Kč/1ks. Ještě že nějací výrobci tyto kroužky dělají, praskání, koroze kroužků je problém všech aut a samozřejmě jen málokterá značka umí samotné.
Odpovědět