Primarny okruh palivo systém

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od Bratranc »

Česť súdruhovia. Chcem sa opýtať či mal niekto problém ze sa auto v zatahu vypne? Na diag. Obd mi pise P0230? Pri kľudnej jazde ide ok ale napr. Letim po diaľnici tocim kolo 4000 ot/min pusfim plyn a spomalim na 120_130 a ked chcem zase zrýchliť a dam podlahu tak ako keby odstavilo čerpadlo naftu. Az trhne autom. Musim 3-4 x zapnúť kľúč lebo nechce naštartovať. Ked chyti potom ho taham az po obmedzovac a ide. Dik Bratranc
X2 2.0hdi. 80kw
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od Bratranc »

A som cerstvo po výmene oleja+ filtre.( vymeny robim po 10-13 tis. km) Dnes som vyčistil aj sitko v nádrži. Ta uvidíme. Bratranc
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od PaM »

No a lexie píše čo ? Podle kodu je to neco s palivem - primární okruh, ale lexie ti napíše podrobněji co je špatně... mohl by to být například ventil DRV - regulátor tlaku paliva nebo něco s podávacím čerpadlem...
Obrázek
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od Bratranc »

Zajtra si to pichnem na lexiu. DRV ventil meneny pred necelym rokom. A cistenie podav.cerpadla nepomohlo. Dnes mi to na dialnici zas zdochlo. KUA! :(
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od Bratranc »

Cest, tak vcera som to pichol na lexiu a pise mi to 2 chyby.
1: docasna porucha, prutokomer je prerusen nebo zkratovan na kostru.
2: docasna porucha, hlidani vysokeho tlaku nafty mereny tlak je prilis vysoky.
Moze to byt zas DRV? zeby ho za rok porazilo?
Pre istotu som ho vycistil a prefukol Uvidime co z toho bude. Bratranc
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od Bratranc »

Česť súdruhovia tak to prefuknutie a vyčistenie nepomohlo. Horským prechodom mi to zas urobilo :evil:
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od PaM »

Vymazal si chyby a teď ti tam naskočilo co ? Prutokoměr - to bude vaha vzduchu, to byla stará chyba nebo nová ?
Obrázek
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od Bratranc »

Cest, Hej su to nove chyby. zajtra pichnem zas pc a vycistim vahu. ale tu vahu pisalo aj pred rokom ako odiel drv. moze to robit len vaha? Dnes som zapojil voltmeter pri jazde a ako mi to zdochlo ta do podavacieho cerpadla mi nesiel prud. O,o1 V. moze to ovplyvnit vaha? ze da zle hodnoty a odpoji cerpadlo? :oops: Bratranc
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od PaM »

Do čerpadla to pouští to velké hnědé dvojrelé co je u jednotky v kastlíku. Ale když ti motor zdechne, tak to samozřejmě odpojí čerpadlo, tak že to na nic neukazjue ... Klidně by mohlo blbnout podávací čerpadlo. jak je staré, bylo měněno ? Kámošovi taky zdechalo auto naprosto divně a navíc to nepsalo žádné chyby ... už to chtěl prodat... no a bylo to špatné podávací čerpadlo v nádrži. Po výměně vše OK.
Obrázek
Bratranc
Příspěvky: 52
Registrován: úte 26. lis 2013 21:31:48
Kontaktovat uživatele:

Re: Primarny okruh palivo systém

Příspěvek od Bratranc »

Podavacie cerpadlo som menil 7-8 mesiac minuleho roka. a aj drv v tom case. ide pekne a ani vo filtri nie su medene supinky. dnes som ju dal na pc a zas tie 2 chyby ako stale.aj vahu som cistil s cisticom brzd. vidim to na reklamaciu drv.
Odpovědět