Spojka

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pepí »

Zdar chlapi, asi před měsícem jsem si nechal vyměnit spojku u jednoho doporučenýho mechanika a nevim jestli jsem udělal dobře. Auto sice jede, spojka spojkuje ale točí mě že se občas chvěje až klepe pedál spojky. On tvrdí, že si to sedne, ale mně se to nezdá. Co si o tom myslíte?
xantia break II 1998 1.9 td
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od PaM »

Vlez pod auto a zkontroluj, jestli je tam šroub u poloosy, co spojuje motor s převodovkou, velmi často se na něj zapomene, nebo se strhne, je to v hliníku ...
Obrázek
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pepí »

Koukal sem, že už si tohle jednou radil zkontrolovat. Neni možný aby zmršil něco na nový sadě při jejím nandavání? Každopádně na ten šroub zejtra kouknu. Děkuju.
xantia break II 1998 1.9 td
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pepí »

Tak sem pod krasavici zalez a šroub u poloosy je a je normálně přitaženej. Zkoušel sem to všelijak projíždět a zaráží mě že jednou po přeřazení se pedál klepe jako blázen a při dalším je docela v klidu. Jakoby něco nesedělo vevnitř. Bylo by to možný?
xantia break II 1998 1.9 td
radar40
Příspěvky: 27
Registrován: sob 02. črc 2011 11:43:59

Re: Spojka

Příspěvek od radar40 »

:shock: take jsem menil spojku u BX a sla po 14dnech ven,chvel se mi pedal po vyndani popraskane pruziny na pritlacaku reklamace uznana akorat ta prace navic,myslim ze byl vyrobce SACHS. :roll:
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pepí »

Dneska sem mu to dovez zpátky a je z toho nějakej špatnej. Ešte prej neviděl aby se pedál jednou chvěl a jednou ne. Dával tam Valeo. A ešte sem mu říkal, že se motoru nechtělo do vysokejch otáček.
xantia break II 1998 1.9 td
pepí
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. lis 2011 16:35:13
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pepí »

Tak se musim pochlubit jak jsem dopad. Problém byl prej v uložení tý tažný páky, po vyčištění vznikly vůle v jejím uložení. Vyřešil to nějakou pružinou a je to v pohodě. Nastal ovšem jinej, docela velkej problém. Ten blb asi zmastil táhla řazení při vyndavání spojky a projevilo se to až cestou na dovolenou do Chorvatska. Při jedný přestávce na odpočívadle u slovinskejch hranic přestalo jít řadit. Naštěstí se to nestalo třeba ve Vídni. Po otevření motoru jsem zjistil, že upadlo to krátký táhlo. Provizorně jsem to opravil elektrikářskejma páskama a pokračoval dál. Vydrží to v pohodě i cestu zpátky nebo to tu mám radši předělat a připravit se, že s s tim cestou zpátky budou problémy?
xantia break II 1998 1.9 td
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Zapáskovaná nebo zadrátována táhla na koulích pod řadičkou jsou dost častým jevem, nejspíše to vydrží a budeš to moci řešit až doma, některá táhla se dají řešit nahrazením za domovýrobky vyrobené z opotřebovaných plynovzpěr pátých vrat či kapoty. Někde tu je dokonce o tom článek, jinak já na servise tyto objednávám pro své zákazníky zásadně nové.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pepe276 »

U staré R5 jsem měl kloub řazení pod šaltpákou pod autem sdrátovaný drátem do céóčka skoro 2 roky, než šla do šrotu a bylo to OK.
U xantie mám ty plastový koncovky z pístnic zvedání zadních dveří z Favorita už asi tak 20-30 tis. km a zatim úplně bez problémů. Takže doporučuju všem, drží to a je to zadarmo ;)
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Petra
Příspěvky: 2
Registrován: pon 24. čer 2013 9:18:18

Re: Spojka

Příspěvek od Petra »

ahoj. můžete mi prosím někdo poradit. mám Xantii Break 1.9TD rok výroby 1999. Praskl mi plastovej nástavec na pedálu spojky. mám to u automechanika už přes tři týdny ale prý to není k sehnání.. Nemáte náhodou doma tento díl ( asi celý pedál :?: ) nebo dá se to něčím nahradit?? popřípadě pedál upravit?? moc děkuju
Odpovědět