Spojka

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Spojka

Příspěvek od donlines »

Jojo, v úterý to jede na výměnu spojky, tak se uvidí :)
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od radiskp22 »

Derby-Senda píše:radiskp22: Podívej se na kapalinu musí být čirá a měnit by jse měla každý rok a zkus se rozjet na dvojku jesi to bude cukat taky pak to bude spojka


takže skúšal som sa rozbehnúť na 2-ke a v vtedy s kolesami necuká, kvapalinu som vymenil je tam nová, troška sa to zlepšilo ale stále tie kolesá pri rozbehu cukajú :? žeby bola spojka na odpis... ?
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
donlines
Příspěvky: 146
Registrován: pát 05. srp 2011 5:33:48

Re: Spojka

Příspěvek od donlines »

Tak problém s cvakáním se mi vyřešil výměnou ložiska ve spojce, ale evidentně to v servisu po*rali a jednička a dvojka tam při zapnutém motoru téměř nejde a celkově je to řazení podivné, nepřesné a gumové. Čím to může být? V pondělí jim to pojedu omlátit o hlavu, ale rád bych věděl co s tím vlastně je. Spojka zabírá hodně nízko.

Druhá věc, kvůli které nechci zakládat další téma, musí se po výměně spojky dělat geometrie? V servisu říkali že ne, ale přijde mi, že po opravě to trochu táhne doleva...

A poslední... Stříkali mi podvozek a od té doby má auto divnou výšku a zadek se vůbec nezvedá a na zátěž ani nereaguje. Že by zastřikali korektory?
Citroen Xantia 2.0HDI 66kW rv.2001
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od PaM »

Máš hdi 66kw tak máš spojku lankem. Je potřeba ji naštelovat pedál vejš než ostatní pedály, dráha pedálu k podlaze má být cca 14 cm . Prostě se to jen u převodovky pošteluje na šroubu konce lanka ... Pak se taky podívat, jestli neurvali táhla na řazení u převodovky ty větší uložení, co sou v gumě ....

Že se to nezvedá a nedorovnává ... no, ono se ty hejblata u korektorů má mazat vazelínou a ne to zalepit gumoasfaltem, tak to bude asi ono ... vyčistit, prostříkat, rozhejbat ... popřípadě poštelovat .
Obrázek
drak_1,9
Příspěvky: 1
Registrován: sob 01. bře 2014 1:30:09

Re: Spojka

Příspěvek od drak_1,9 »

PaM píše:Vlez pod auto a zkontroluj, jestli je tam šroub u poloosy, co spojuje motor s převodovkou, velmi často se na něj zapomene, nebo se strhne, je to v hliníku ...


PaMe, velice mě zaujal tvůj příspěvek a potřeboval bych menší radu na dálku, bohužel jsem z okolí Prahy, než abych dojel k tobě do servisu.

Když mám na 1,9td spojku v záběru, tak jsou cítit a slyšet vibrace někde u motoru a auto při rozjezdu plynule nezabírá ale jako trochu poskakuje a tím pádem se hůř rozjíždí. Spojka byla měněná komplet i s ložiskem v servisu, ale problém se po chvíli opět pozvolně vrátil. Mám pocit, že se to stále zhoršuje. Spojku jsem měnil za poslední 4 roky dvakrát (a to moc nenajezdim). Teď bylo při poslední výměně prý rozsypané ložisko, asi jak jsem to stále víc při rozjezdech točil, aby to při vyšších otáčkách při rozjezdech tolik nemlátilo. Nenapadá tebe, nebo někoho co toto může způsobovat? Zkusím zkontrolovat zmíněné šrouby. V servisu mi akorát řekli, že se zdá být vše ok a holt má auto někde v motoru excentricitu nebo vůle. Nenapadá někoho nějaké řešení, co zkontrolovat? Auto je jinak moc fajn brko, na to jak je starý. (19 let)
horkon
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28. úno 2014 18:50:47

Re: Spojka

Příspěvek od horkon »

měl bych taky dotaz co se týka toho spojkovýho lanka, spojka mi zabírá až navrchu a lanko už není kam utahovat ty matky už jsou na konci závitu, chápu to správně že mě brzo čeká výměna lamely nebo se to dá ještě nějak seřídit?
Xantia 1,6 65kw RV95 benzin
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od PaM »

no tak ty matky povol a bude ti zabírat níž...
Když to utahuješ, zvedáš pedál a tím pádem ti i spojka zabírá vysoko.
Obrázek
horkon
Příspěvky: 2
Registrován: pát 28. úno 2014 18:50:47

Re: Spojka

Příspěvek od horkon »

no tak jsem zkusil povolit ale efekt nic moc, pedál jaksi podivně změknul a záběr téměř stejnej, nechám to tak a uvidíme, spojka stejně začíná trochu klouzat tak si myslím že mě výměna stejně nemine, ale dík
Xantia 1,6 65kw RV95 benzin
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Spojka

Příspěvek od pepe276 »

Ahoj,

ví někdo z vás, jak má být silné nové spojkové obložení u XM 2.1TD? Je to stejné, jako u Xantie s tímhle motorem? XM má ještě jednohmotu, Xantia pravděpodobně taky.
Mám tady jetou lamelu LUK na XM a ještě vypadá dobře, ale nevím, jestli jí už vyměnit, nebo obložit, nebo je ještě čas.

Petr
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: valec spojky

Příspěvek od radiskp22 »

zdar hoši, chcem sa poradiť, začalo mi divne vŕzgať a praskať v pomocnom valci spojky na prevodovke,, cez víkend som vymenil kvapalinu, celé to odvzdušnil ale žiadny rozdiel,, je to dosť cítiť aj na pedále, stretol sa s tým už niekto? hrozí nejaké nebezpečenstvo že by to ruplo? vďaka za rady
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
Odpovědět