Prosím o vašu pomoc

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
kamkolamko
Příspěvky: 1
Registrován: ned 22. led 2017 22:04:35

Prosím o vašu pomoc

Příspěvek od kamkolamko »

Ahoj , hneď zo začiatku prepáčte ak píšem pod zlé odelenie , ale chcel by som vás požiadať o radu , mám veľký záujem o kúpu Xantie combi 1.9TD 1998 , keď som to auto bol pozrieť mal som z neho super pocit oproti VW a pod ... úplne niečo iné . Problém o ktorom mi majitel hovoril je že neukazuje hladinu paliva ale to bude pravdepodobne len plavák , ale moja starosť je pri radení , keď sa ide z 2 zaradiť 3 spraví to taký śkrípajúci zvuk ale keď sa ide tiež z 2 a asi 2 sekundy sa nehá v N tak potom sa zaradí 3 úplne bez problému . Zo 4 do 3 to nerobí . Má nabehané 370 000 km , mohli by ste mi poradiť čo mám ešte popozerat , poprípade načo si dať pozor ? . Veľa ludí mi hovorí že nech xantiu nekupujem že sa strašne kazí , že odchádza hydraulika a že to strašne vela stojí .
Vopred Vám ďakujem. :)
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o vašu pomoc

Příspěvek od sima »

No zbytečné je to tady víc mazat,xantie byli držáci a jsou ,tyhlety motory kor,jen holt minimálně ty 4 kila na hrbu a ten věk a kdo ví co auto vše zažilo,to už by nedalo jen tak nějaké jiné auto.Ale tyhlety daj bez problému co se týče teda motoru raz tolik...pak i co se týče samotné kastle,něco za ty roky chytne sem tam malou lišku,ale furt je to hovno,no problem.Převodovka taky vydrží mazec km.Jo to byli ještě auta,na život,ne na obměnu.
K palivoměru-dělali to studeňáky,většinou jo,načti tu něco,je tu toho moc o tom,přihnout plíšky na spojích,propájet případně.Převodovka-to nevím,to je pro jiné odborníky,snad zkusit vyměnit olej,kdo ví,zda to někdy někdo dělal,pak se uvidí.Hydra-hmm,tj to nej na xantii,nesere se ,jen to chce u takého pomalu veterána servis taky,nic není věčné,ale tohleto se fakt nesere ve stylu,že by to zbytečně trápilo,to ne.Když už se něco sere,Pam když chce a má čas,tak umí opravit,v dnešních poměrech navíc velice levně.Hlavně neřeš stokoruny,či nějaký ten tisíc,dneska se nové auta opravují za desítky tisíc.
I když já bych dneska do tak jetého a starého aute už asi nešel,nekoupíš levnější a spolehlivější a hlavně komfortnější kočár,za obvyklé ceny ne.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Prosím o vašu pomoc

Příspěvek od pepe276 »

Z té převodovky bych vůbec neměl strach, když se vysype, máš jich na netu plno kolem 1500-2000 Kč. Ale sháněl bych spíš nějakou k motoru 1.8/1.9 D/TD z auta se 14", případně i 13" kolama, pojede ti to o dost rychleji a nebude se to tak přetáčet. Nebude to mít takové zrychlení, ale pokud jezdíš dálky, nebo dálnici, tak je to o dost tišší a cca o 0,5 l menší spotřeba. Mám v X1 1.9TD Break diferák z Peugeota 309D a původní pomalou špajzku už tam nechci. Buď proházet střeva, nebo celou převodovku, pokud tam sedí.
Pokud bys někdy měnil skříň, tak zauvažuj i nad jiným spojkovým setem z BX 1.8TD(stejný průměr spojky) a pákou spojky, kde je normální a ne tažná spojka-páky se liší. Jo a ještě budeš potřebovat spojkové lanko z Xantie 1.9D. Zbavíš se tím té debilní tažné spojky, kterou cpali snad na všechny 1.9TD. Zjisti si ale, kde máš čidlo otáčkoměru, jestli nahoře na komoře spojky(novější řešení-auta s ŘJ motoru), nebo vzadu za motorem(starší řešení-auta bez ŘJ motoru), aby ti pak fungoval.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Odpovědět