přestal točit startér

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
pier2458
Příspěvky: 8
Registrován: ned 22. led 2017 22:32:34

přestal točit startér

Příspěvek od pier2458 »

zdarec, nedavno sem schrastil xantii 1,8 16v 81 kw která je uplne bez koroze a mechanicky vse ok a vim podle nalepky tohoto klubu ze předchozí majitel je clenem, ale vuz bohužel propadl v depozitu :o vuz mam v planu prodat dále jako soubor dilu nebo na prestavbu, ale nastal mi problém, clovek od kterého jsem to bral tvrdil ze to nedavno normalne nastartovalo ale zdalo se mu jako by jel na tri valce,,to bylo nad nulou,, když jsem pro vuz dojel ze ho nastartuji ze stopro dobrou baterii tak sel starter dost ztuha ze se motor vicemene prevaloval a jen občas skytnul, na opatrne roztlaceni na dvojku nic, když jsem to dotahl konecne domu tak uz starter ani netukne a ani není znat ubytek energie kontrolek při otoceni do polohy na startovani ,, me napadlo ze kdyby nak odesel starter tak nakej zatizeni by bylo znat ale nic,, při vytazeni klicku, ted si nejsem jistej jestli pokazde se ozve zapipani,asi proste odesel starter ale proc tedy nejde vuz ani roztáhnout na lane ? cerpadlo huci i cosi zacvaka u motoru, ale nic proste, tak me napadlo muze v tom byt něco s imobilizérem ? že to nejde roztáhnout na lane ? :roll: dik za rady ja jsem v pasti :roll:
Uživatelský avatar
wenca084
Příspěvky: 74
Registrován: úte 17. led 2012 21:29:32
Kontaktovat uživatele:

Re: přestal točit startér

Příspěvek od wenca084 »

Když bude starter v poruše , tak neodebírá proud a tím pádem ani nepohasínaj kontrolky. Někdy se stane že jsou málo dotažené - zoxidované svorky na baterii a taky to nepřevede proud.S tím rostahováním opatrně , řemen to nemá moc rád ( kor jestli se na tom dělali rozvody bůhví kdy ) , tak roztahovat tak na trojáčka. A bacha aby jsi nezkončil tažnému vozu v kufru , protože v tuhle chvíli to zabrzdíš ( přibrzdíš ) pouze ručkou , jestli teda funguje.
Xantia Break 1.8 16V r.v. 2000
pier2458
Příspěvky: 8
Registrován: ned 22. led 2017 22:32:34

Re: přestal točit startér

Příspěvek od pier2458 »

jasne nooo nerad zkousim auta s rozvodakem roztahovat, i přes ten rysk jsem to zkusil, ten starter bych aji sundal ale je tam spatny pristup na srouby,,jakejsi megasvazek kablu,, no dobra to bych nejak zvladl, ale vic me trapi ze musí jit asi dolu i cele sani a to je to do ceho se mi v te zime nechce jelikož to delam na dvore, no dobra třeba se hecnu, no a muze to byt to ze to nechce chytat na roztlaceni ze ten starter je vadnej a hlasi to chybu a proto nechytne ? ja mechanicke věci zvladnu na aute, ale ta elektrika to nechavam na jiné :mrgreen:
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: přestal točit startér

Příspěvek od Kapitán »

Pro rozvody ,pokud za volantem nesedí debil,je jedno zda-li s tím rumpluje starter nebo se protočí roztažením!!!Jediné a velké nebezpečí hrozí nejen u Xantií ale i u ostatních "hydrocitroenů" (BX,XM,C5,DS,ID...) že nemusí být v soustavě dostatek tlaku pro brzdy...
Piere doporučuji kontrolu svorek na připojení baterie,pak na ukostření. Pak kontrolu a příp očistění konektorů v motorovém prostoru zejména od Hallova čidla atd.
Ale u starteru ,mimo kabelů k němu ,na motoru LFY žádný megasvazek kabelů nevede!!!Pokud bdue třeba písni SZ a poslal bych Ti nějaké obr.z tohoto modelu a motorizace!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět