Výfuk HDi

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Xantiak
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. zář 2011 21:20:01

Výfuk HDi

Příspěvek od Xantiak »

Ahoj, zřejmě nastal čas po 17 letech vyměnit první díl výfuku co vede od KATu k zadnímu dílu. V ohybech a vzadu na přírubě je už dost zrezlej a možná by už skrz prošel i šroubovák.

Mám variantu výfuku KAT pak ta zesílená zrezlá trubka uprostřed (místo středního dílu) údajně je to rezonátor a pak koncový díl. Viz foto výfuku před pár lety když jsem ho měl dole a stříkal ho zinkem.
http://xantiak.sweb.cz/20140529_104143.jpg

Prodává se jako opravný díl od BOSALu toto.
Obrázek

Jde o to, že pokud je to verze výfuku s klasickým středovým dílem tak to tam asi pasuje. U mého s rezonátorem končí to rozšíření co se nasazuje na trubku zhruba v půlce toho zesíleného rezonátoru, čili to tam nejde nasunout a stáhnout sponou. Jediná varianta co mě napadá říznout to flexou za orezlým rezonátorem. Novou trubku taky říznout a svařit to. Tím se ale stává jednoduchá práce nasunutí v zesílení a stáhnutí spony na složitější se svařováním a řezáním.

Neřešil někdo tento typ výfuku a popřípadě pokud to řešil jinak než já zvažuji, tak prosím o rady nebo nápady.

Díky
Xantia HDi 80kW Lucifer
kirkiz
Příspěvky: 31
Registrován: úte 21. čer 2011 14:21:50
Bydliště: 237016733
Kontaktovat uživatele:

Re: Výfuk HDi

Příspěvek od kirkiz »

Jestli tomu dobře rozumím, tak až za ten rezonátor to máš v pořádku?
Pokud ano, tak bych zkrátil a převařil jen tu novou trubku, nasadit a sponou stáhnout za tím rezonátorem.
Xantiak
Příspěvky: 26
Registrován: ned 04. zář 2011 21:20:01

Re: Výfuk HDi

Příspěvek od Xantiak »

Ano přesně jak píšeš. Až po rezonator je to v pořádku. Zrezlé je to až v prvním ohybu a dál dozadu.

To není špatný nápad. Jeden svár tam bude tak jak tak a aspoň se s tim nemusím trápit na autě. Na tom to pak jen spojím.

Díky
Xantia HDi 80kW Lucifer
Odpovědět