Po dlouhém stání nechytne, jako by nešla druhá poloha klíčku

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Patrik.j
Příspěvky: 19
Registrován: pon 01. srp 2011 16:45:51
Kontaktovat uživatele:

Po dlouhém stání nechytne, jako by nešla druhá poloha klíčku

Příspěvek od Patrik.j »

Zdravím, snažil jsem se trochu projít forum abych neopakoval vyřešené, ale nejsem si jistý jestli už něco podobného někdo řešil.

Moje X1 1,6i dlouho stála a vybila se baterka (totálně), takhle to nějakej čas stálo. Baterku jsem pomalu dobíjel několik dní do plna a dal do auta. Co jsem zjistil tak jako by vůbec nesepnula druhá poloha spínačky, kontrolky motoru (olej, diagnostila) ani brzdy se vůbec nerozsvítí. Když otočím na startér tak ten se normálně roztočí. Není slyšet palivové čerpadlo po otočení klíčkem. Toť stručný popis závady.

Šel jsem rovnou po spínačce, protože se říká, že je to slabina těhle aut, odkrytoval propípal multimetrem kontakty v různých polohách klíčku a vypadá to, že spíná v pohodě. Pojistky jsem taky kontroloval jak v kabině tak v motorovým prostoru, všechny v pořádku. I vícefunkční relé co je u jednotky a mělo by spínat pal. čerpadlo jsem měl připojený doma na baterce a cvakne takže spíná.
Nevšiml jsem si ani nijak poškozené kabeláže.
Mám tak trochu pocit jakoby umřela jednotka nebo bude někde brutálně zoxidovaný nějaký kontakt...?

Máte někdo nějaký nápad po čem jít?
Předem moc děkuju.
Xantia X1 1,6i, r.v. 1994, Bez hydractivu, 6 koulí, protipadací zámky
Odpovědět