Problém s polohami výšky

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Anderos
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. pro 2017 15:08:08

Problém s polohami výšky

Příspěvek od Anderos »

X2 Break HDI 109 r.v. 2000

Zdravim vsechny, nevim jestli se mi tenhle problem objevil po repasu predni napravy(cepy, silent bloky - musi se pri tom rypat do stabilizatoru a uchyceni korektoru na stabi?), nebo uz to bylo predtim, ale mam problemek s vyskou vozu - vepredu mi prijde vysoko, taky jsou nejake divne vysky, snazim se to resit i na citroen clubu, ale vite jak, vic hlav, vic vi. Takze preposilam svuj posledni prispevek:

Tak po zvevrubne prohlidce to vypada nasledovne: Vyska(jen orientacne od zeme po blatnik) vozu v poloze uplne dole: LP: 60,0 PP:60,3 V poloze jizdni: LP:69,5 PP:68,7 V poloze zvysene: LP: 74,5 PP:74,5 Do polohy uplne nahoru to pri prepnuti uz nikam vys nejede. Takze to mame posuv o 9 cm, pak o 5 cm a pak uz nikam. Smerem dolu to jde jen do spodni polohy. Korektory sice vypadaji na svuj vek, ale tahla maji oba. Jestli to tady chodi spravne nepoznam, ale aspon jsem to prostrikal olejem. A zespodu bylo videt jedno misto docela dost slite LHM(prikladam foto) + lehce prokapkava koule LP pres zavit. Co to na te fotce mame? Pred mesicem nebo dvema jsem tam dolival LHM a docela jsem to prelil(merak v horni poloze uplne nahore), nemuze to byt z nejakeho prepadu? Jeste prikladam fotku korektoru a spoj se stabi. Tady ja nic nepoznam...
Přílohy
korektor.jpg
tece.jpg
freeman121
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19. úno 2013 21:02:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od freeman121 »

Máš totál rozhozenou výšku a na sto procent sis to způsobil sám když jsi dělal tu nápravu.
Než to začneš dělat tak je vždy potřeba vycvaknout to plastový táhlo k výškáči, nebo to dopadne přesně takhle.
Na měření výšky je tady někde přesný postup kde co jak měřit, ale nikdy jsem to podle něj nedělal.
Pokud máš přístup na jamu případně rampu, tak stačí když povolíš tu objímku na stabilizátoru co ovládá výškač a na předku to nastavíš tak aby v jízdní poloze byly poloosy vodorovně.
Jinak to co tam máš tak poblitý je servo neboli posilovač, nejvic je to oblitý u tý vratky (ta kovová trubička na kterou se napojuje hadička která vede zpět do nádoby) tak bych to pro začátek zkontroloval tam a hlavně pořádně očistil aby bylo vidět odkud to teče.
Pokud jsi to tolik přelil tak je taky možný že ti to jen přepadem přes víčko vyteklo a steklo to dolu právě po té vratce.
Xantia X1 kombi 1,9 td
Anderos
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. pro 2017 15:08:08

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od Anderos »

OK, delal to servisak, urco nema zkusenosti s Xantiema. Potrebuju to protahnout technickou :D Po povoleni objimky na rampe, nastavim auto do jzdni, pockam az ji dosahne, ustali se a utahnu(s osama vodorovne)???

Nebo bude potreba nejak nastavit(postup jsem nekde na netu videl)?

Co vim, tak ten servisak ma jen zvedak, tam by to neslo?
Nebo najezdy, pouzitelne?

Neusti vratka do nadobky nejblize u ridice? Tam chybi spona - chystam se stahnout objimkou na hadice.
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od Kapitán »

na rampě ne,na citroenclubu jsem Ti to zapomněl napsat-AUTO MUSÍ STÁT NA ROVINĚ s koly na "podlaze nikoliv ve vzduchu na zvedáku!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Anderos
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. pro 2017 15:08:08

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od Anderos »

Ok, diky pujde to jen na najezdech, pokud budu chtit seridit jen predek?
freeman121
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19. úno 2013 21:02:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od freeman121 »

Nouzove to na nájezdech jde, ale pozor at jsou dost vysoký aby tě to nezmáčklo když pod tím budeš ležet.
Určitě když to děláš poprvé se ti stane že ti to spadne až dolů než zjistíš jak to reaguje, jak moc máš pootočit, na kterou stranu atd.
Xantia X1 kombi 1,9 td
Anderos
Příspěvky: 4
Registrován: sob 02. pro 2017 15:08:08

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od Anderos »

Diky panove, tak jsem to trochu snizil, sice to porad nechodi jako nove, ale je to lepsi...

O nejakem mereni vysky sice nemuze byt rec, ale jede to :-)

Jeste me tam trapi jedna vec, kdyz se auto kyve ze strany na stranu, nebo na nejakych nerovnostech, pripadne ho rozkyvu volantem, tak tam nekde neco klepe, nekdy to zni jakoby od predu, nekdy od zadu, tezko urcit.

Myslel jsem, ze se to omezi, kosti mam nove asi rok, predni naprava ted v podstate po GO, co by to mohlo byt?

Jak je vlastne vzadu resene horni ulozeni tlumeni na Xantii?
freeman121
Příspěvky: 11
Registrován: úte 19. úno 2013 21:02:04
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od freeman121 »

Co kde klepe takhle od stolu nejde říct :roll:
Vzadu nemá co klepat jedine ložiska ramen, ale ty by se projevovali i jinak a v předu?
Pokud to dělá jen občas tak bych se podival na silentbloky ramen zvlast ty zadni ty by to mohly dělat.
Vzit něco čim se da zapáčit a vyzkoušet jak moc chodi nebo jestli nejsou utržený. Sice je to v gumě, ale taky to pěkně umí klepat. A na to že tam máš kosti rok bych se nespoléhal a podival se na ně taky oni totiž děti v číně do nich odčas zapomenou dát mazivo. Naposledy když jsem je měnil, značku už nevim, tak byly skoro suchy takže jsem je pořádně namazal a je klid. Mimochodem dělám to i u čepů.
Xantia X1 kombi 1,9 td
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Problém s polohami výšky

Příspěvek od Kapitán »

Pokud s autem zakýváš ze strana na stranu tak jde skoro tutově o "KOSTI" ,mně dokonce odešli po půl roce!!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Odpovědět