Výměna radiátoru topení

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tecie mi olej do kabiny

Příspěvek od Majk.Z »

Taky bych tipnul spíš radiátor s hooodně starou chladící kapalinou. Žádná olejová náplň do kabiny není zavedena. A náplň klimy to nebude, toho oleje se tam dává velmi malé množství a náplň jako taková je silně těkavá, kapalina se z ní stává jen při vyšším tlaku, při atmosférickém se z ní velmi rychle stane plyn.

Edit:snad jen, kdyby bylo rozežrané těsnění pod hlavou nebo ruplá hlava, šel olej do vody a pak by kvůli přetlaku v soustavě rupnul radiátor topení, což se u Xantie stává, pokud to tlakuje okruh, pak by do interiéru mohl téct olej...

Chtělo by se to ale taky pochlubit s motorizací.
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
silver
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 24. črc 2014 4:00:06

Re: Tecie mi olej do kabiny

Příspěvek od silver »

Vobec netusim ci je to chladiaca kvapalina to auto som dostala cca pred pol rokom predtym stalo 2 roky v garazi, je to ´98 1,8i 16V, v servise opravili vsetko co bolo treba vymenili stare veci...cca minuly mesiac mi vymienali termost a po 2 tyzdnoch mi to zacalo kvapkat len trochu a potom to zacalo tiect uplne
pepe276
Příspěvky: 153
Registrován: pát 09. zář 2011 15:57:37
Kontaktovat uživatele:

Re: Tecie mi olej do kabiny

Příspěvek od pepe276 »

Majk.Z píše: A náplň klimy to nebude, toho oleje se tam dává velmi malé množství a náplň jako taková je silně těkavá, kapalina se z ní stává jen při vyšším tlaku, při atmosférickém se z ní velmi rychle stane plyn.
Ten olej v kompresoru klimy moc těkavý není, měl jsem kompresor Harrison V5 asi 14 dní rozebraný a takový modrý a hodně klouzavý olej tam byl furt. Ale asi není z ropy, protože čistič na brzdy ho neodmastil.
Jinak ten olej ale asi ta závada nebude.

Silver: Když zapneš větrák topení naplno, tak není, hlavně u studeného, nebo vlažného motoru, cítit Fridex? Koukni do expanzky, jestli ti nemizí Fridex. Tipuju to taky na děravé těleso topení.
X1 1.9TD Break 66kW, klima, ABS, r.97
Jumpy 1.9TD 68kW, r.97
BX 1.9D 51kW, r.93
Majk.Z
Příspěvky: 82
Registrován: sob 30. črc 2011 15:48:14
Kontaktovat uživatele:

Re: Tecie mi olej do kabiny

Příspěvek od Majk.Z »

Což olej v klimě těkavý není, mluvil jsem o náplni klimy. Ovšem toho lleje v klimě je pár gramů a různě v soustavě, určitě i kdyby byla díra ve výparníku, nepoteče z něj proudem...

Silver: pokud Ti ale rupnul radiátor topení, je třeba přijít na to proč.
Dnes:
CéPátá Berla 2.0 HDi/80kW 01'
XeMo Berla 2,1TD 99'
blackman_82
Příspěvky: 3
Registrován: sob 23. kvě 2015 20:37:39

Re: Výměna radiátoru topení

Příspěvek od blackman_82 »

Tak jsem dnes menil radiator topeni. Jake bylo moje prekvapeni kdyz uz byla palubovka na svem miste a sel jsem zapojit hadice. Radiator ma mensi prumer pro hadice. A to ma stejnely kod dilu a vyrobce. Setkal jste se s tim nekdo?
Takze jsem si dal rozebrani po druhe a ted nevim co s tim???
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výměna radiátoru topení

Příspěvek od Kapitán »

Nevíte někdo,neměřili jste průměr hadic (pkd možno vnitřní) na přívod do topení?Těsně při dojezdu na návštěvo mu prdlo dvojkolínko .Auto nemám doma,dostal jsem zapůjčeného Mitsu Space Runnner na dojetí domů ale potřebuji auto dopravit domů .takže hadic bych nouzově propijil kolínkem z Cu nebo i plastu na vodu s vyřazením cirkulace do topení.Nikde jsem toto nevyčetl.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna radiátoru topení

Příspěvek od PaM »

světlost hadice je cca 18 - 19mm, ale na konci je to silnější jak se napojuje, myslím, že i na 20 mm to nasuneš a bude to OK.
Obrázek
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výměna radiátoru topení

Příspěvek od Kapitán »

Děkuji za odpověď!!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Uživatelský avatar
radiskp22
Příspěvky: 85
Registrován: sob 05. led 2013 13:35:18
Kontaktovat uživatele:

Re: mastné čelné sklo

Příspěvek od radiskp22 »

zdravím, chcem sa spýtať, kúpil som pred pár dňami svoju druhú Xantiu, a deje sa to, že mi stále akoby zamasťuje čelné sklo a z časti aj bočné, filtre sú nové a čisté, klíma je prazdna tak ju nepúšťam a z vyduchov necítiť chladiacu kvapalinu takže radiator asi OK, čím to môže byť? okno som opakovane odmastnil a po par km, je to opať rovnake, voňavky som z auta vyhodil, nasávací otvor pod čelným sklom som pozeral a je na ňom trocha bordelu ale vyzerá priechodný, môže byť aj to na vine?
Xantia X2 (break) 2.0HDi 80Kw
MiraCB
Příspěvky: 125
Registrován: pon 27. čer 2011 1:50:19
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna radiátoru topení

Příspěvek od MiraCB »

Radiátor topení.
MíraCB
Xantia 1,9 TD 1999, C5 2.0 HDi 2011
Odpovědět