auto hrozně houpe nebo je tvrdé - koule

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Uživatelský avatar
matesh
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01. čer 2012 0:28:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule doplněné ale nepéruje

Příspěvek od matesh »

Mám dotaz - X2 break 1999 HDI 80kW
taky jsem nechal doplnit tlak (byl po 2,5 letech cca na 25 - 50 %) u všech 6 koulí, vyměnit těsnící kroužky a ventily, bylo to poznat, při cestě po okreskách opravdový zážitek, krásně plula přes ty díry...

...ale po dvou dnech se mi auto chová takto:
předek - krásně reaguje, změna jakékoliv polohy se zpožděním cca do 5 sekund, péruje atd.
zadek - jde nastavit poloha úplně dole, jde nastavit poloha zcela nahoře (dosáhne cca po minutě), polohy provozní a teréní nejdou nastavit, resp. po nastavení zadek pořád zůstává v dolní nebo horní poloze (tzn. nepéruje a při jízdě skáče).
Nedá (a nemá) se s tím jezdit, v čem může být problém? Nechce se mi "skákat" přes půl města až do servisu
Ještě uvedu, že letos v únoru mi začal "skákat zadek" a v servisu mi tehdy opravili prasklé (nebo vyvlečené) táhlo výškového korektoru zespodu auta, může být opět nějaké "prošoupané", že by reagovalo jen na dvě krajní polohy?
Díky za každou radu
Xantia 2.0 HDI Break 80kW (*1999)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule doplněné ale nepéruje

Příspěvek od PaM »

zase ti vypadlo plastové táhlo na zadním korektoru, asi budeš mít ošoupanou a orezlou kuličku kloubku ...
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2007110001
Obrázek
Uživatelský avatar
matesh
Příspěvky: 7
Registrován: pát 01. čer 2012 0:28:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Koule doplněné ale nepéruje

Příspěvek od matesh »

Jojo, přesně tím to bylo, stačilo doskákat na rampu, zvdnout a pak táhlo nasadit, pro jistotu navrtáno, i kulička, dotáhnuto šroubkem, snad to vydrží, než provedu výměnu dle návodu - díky PaMovi za něj :)
Xantia 2.0 HDI Break 80kW (*1999)
pavnov
Příspěvky: 7
Registrován: pát 14. zář 2012 7:01:33

zadek nepruží

Příspěvek od pavnov »

co je to za závadu když přestane pérovat zadek auta?jinak vše funguje.poradí někdo co s tím?za jízdy nakopává zadek.je tvrdý přitom normálně zvedá a nic nesvítí.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: pérování

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Nejspíše jsou zadní měchy bez tlaku, eventuelně v jedné kouli a druhá nestíhá. Dej je aspoň přeměřit, buďto PaM, pan Rada nebo někdo v tvém okolí, kdo má plničku na koule. Já jsem si plnil včera, taky zadek začal kopat.
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
pavnov
Příspěvky: 7
Registrován: pát 14. zář 2012 7:01:33

hydraulika

Příspěvek od pavnov »

poradí mi někdo co se děje přestal pérovat zadek auta je tvrdý jinak vše chodí jak má.
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: hydraulika

Příspěvek od PaM »

pavnov píše:poradí mi někdo co se děje přestal pérovat zadek auta je tvrdý jinak vše chodí jak má.



pavnov píše:Re: Odkaz na starou poradnu
rad bych radu co je to za problem když mi přestal pérovat zadek auta?jinak vše chodí ale je tvrdý zadek.


pavnov píše:
Re: pérování
co je to za závadu když přestane pérovat zadek auta?jinak vše funguje.poradí někdo co s tím?za jízdy nakopává zadek.je tvrdý přitom normálně zvedá a nic nesvítí.


čeče, ty si nějaký spamer ;)

Když ti zadek skáče, tak už jsou koule kaput, většinou to nejde už doplnit, a když ano, za chvíli stejně odejdou.... vyměnit za nové.
Obrázek
pavnov
Příspěvky: 7
Registrován: pát 14. zář 2012 7:01:33

Re: pérování

Příspěvek od pavnov »

ČERT_z_Bx píše:Nejspíše jsou zadní měchy bez tlaku, eventuelně v jedné kouli a druhá nestíhá. Dej je aspoň přeměřit, buďto PaM, pan Rada nebo někdo v tvém okolí, kdo má plničku na koule. Já jsem si plnil včera, taky zadek začal kopat.

je tam řidicí koule,nebo jenom na kolech?
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: pérování

Příspěvek od PaM »

pavnov píše:je tam řidicí koule,nebo jenom na kolech?


No, když si nenapsal, jestli máš hydractiv, nebo obyč hydrauliku , tak ti může dát odpověď jedině jasnovidec :D

přečti si něco ... http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2008010001

:idea:
Obrázek
pavnov
Příspěvky: 7
Registrován: pát 14. zář 2012 7:01:33

Re: hydraulika

Příspěvek od pavnov »

kolik stojí nové koule na zadek?a jak se mění?musín vypouštět celý olej?napíše někdo postup?
Odpovědět