Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

lanka ruční brzdy mám uplně povolený abych to to vyloučil,třmen jsem měl celej venku a daval jsem nové gumičky atd., rukou otočím válečkem, desky chodí volně,dal jsem novou brz.hadičku,a prostě jednou za čas kolo brzdí že je skoro modrej kotouč,necham to vychladnout a zas je třeba týden pokoj,tak nevím.... :?: :?:
roman_moty
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. čer 2011 13:21:59

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od roman_moty »

Oddělej plechy co kryjí destíčky. Bude to sice klepat, ale nebudou klást odpor a desky se lépe vracejí. Pokud budeš takhle vyhřívat kolo zkurvíš ložisko (vlastní zkušenost).
berline HDI 80kW,1999
Ulyssný Fiat 2,0 1995
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od PaM »

Měl jsem tu takový případ nedávno, brzdily mu přední kola ... po prohlídce - špatně se vracely lanka a hlavně byly špatně nasazené desky ve třmenu, ty u pístku nebyly výčnělkem ve výřezu ale mimo, píst tlačil tudíž desku šikmo ke kotouči a nedostatečně se to tím pádem vracelo. Po orovnání desek a správném nasazení to bylo skoro dobré, ale ještě jsem vyndal ty plechy jak píše Roman, pak to chodilo uplně volně OK.
Obrázek
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

Díky za info mrknu na to ;)
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od PaM »

Ještě bych podotkl ... při zamotání pístku brzdy je potřeba ho orientovat ve správné poloze. Je to z toho důvodu, aby se mohl vnitřní prostor pístu odvzdušnit, aby z něj mohl vzduch utéct ven ( je v něm dutina s mechanismem stavění ruční brzdy) ... Při podrobném pohledu na píst najdete u jednoho výřezu na vnitřní straně vybraný malý oblouček. Píst musí být otočen právě tím obloučkem k hornímu čepu pohyblivé části třmenu na kterém se to odklápí, jinak se vám prostor uvnitř pístku nikdy dokonale neodvzdušní.
Z obrázku to je snad jasné ;)
http://img12.rajce.idnes.cz/d1202/6/658 ... .jpg?ver=0
Obrázek
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

Aha,díky za info,podívám se na to. :shock:
černoch
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. črc 2012 17:53:58

Re: Brzdy

Příspěvek od černoch »

Měl bych taky dotaz spadající snad do témata "brzdy" jelikož jsem odpovídající odpověď zatím nenašel.
V poslední době se stává, když nastartuji a chci se rozjet je auto zabržděné (na pedál brzdy nešlapu a ruční nepoužívám) a nechce jet. Stačí dvakrát nechat zvednout a spadnout mezi polohami a brzdný účinek sleví. Rovněž někdy během jízdy při přejezdu a hrknutí na nerovnosti začne auto samo brzdit, opět stačí spustit a zvednout nebo několikrát silněji sešlápnout brzdový pedál... Souvislost s předcházející výměnou zadních kotoučů a destiček nepředpokládám (2 týdny bez problémů). Mám X1 1,8 16V r.96 Poradí prosím někdo?
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Tvrdé brzdy_v servise mi řekli.....

Příspěvek od Zerken »

Čau kluci, chci se jenom optat - v servise mi řekli že přední brzdy jsou moc "tvrdě" a zadní že prý nejdou vůbec, vím jak to je s tím rozložením váhy a oni říkali že to vědí že znají xantie. No ale mě zajímá, řekli mi že je v hydraulice něco špatně - že je buď vysoký nebo nízký tlak. Jak se to pozná? A jak na to mohli přijít oni? Mám jet za týden do chorvatska s plně naloženým autem a nechci někde skončit... :roll:

Jinak chci tady poflu***at toho kr***na co měl to auto přede mnou - už ho mám dany do kupy, ale místo silenbloku narvany šrouby, rozvody zraly na prasknutí, ale určitě má najeto jenom 160 000 km :evil: :evil:
Za***ni lidi který takhle mužou něco zničit. Xantia je už v pohodě 8-) stálo to hodně peněz :? ale co už - auto potřebuju a mám tohle :ugeek:

Díky za rady a omlouvám se za ty vulgárnosti, ale jak jsem byl dnes v tom servise tak se mi zatmělo před očima.
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy_v servise mi řekli.....

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Tvrdé jsou proto že ti v tom servise dupli na pedál, někdo si tam neuvědomil skutečnost že Hlavní Brzdový Válec (HBV) je jen obyčejný přepouštěcí ventil a že na něj musí s citem a ne dupat jako slon, že to není pumpa jako u jiných aut. Jel jsi s tím autem?? Zablokovaly se ti kola při sebeslabším doteku na brzdu, asi ne, co?? Takže jejich řeči bych vzal jedním uchem tam a druhým dofuč. A jel bych tam, kde opravdu těm citroenům rozumějí, kde je dělají stále a ne jednou za čas. Svěř se některému odborníkovi na citroeny zde na klubu, je jich tu dost a vždy najdeš někoho, kdo je poblíž tvého bydliště, nebo kdo ti i vypomůže dobrou radou a nebude ti věšet bulíky na nos se zbytečným taháním peněz z tvé kapsy.Já jsem teď zažil něco podobnýho, kdy si známý přeze mne vzal od jiné mé známé xantii 1,6ku. Cena víceméně symbolická, do 10 tisíc s novou STK na dva roky, skoro nejeté zimáky, motor po opravě. Z STK auto odjíždělo s 3mi nalezenými závadami, vůle v pravém předním silentbloku, vůle v obou tyčkách stabilizátoru. Po STK jsem sehnal kontakt a objednal zmíněné díly, obě tyčky a silentblok, s tím že jakmile bude volný čas, že je vyměním. Včera mi ten známý volal, že prý byl v nějakém servise, kde mu řekli že na přední nápravě je všechno špatně, že se musí koupit nová ramena a čepy a brzdy a bůhví co ještě a že mu deset tisíc nebude stačit na materiál. Řval na mě do telefon jak na malého smrada a že auto nechce, že chce vrátit peníze a bůhví co ještě, pak už jsem ho ani nevnímal a jen jsem čekal až mu dojde inspirace a dech. Je mi jasný, že si na něm chtěl vydělat prachy a udělat obrat, jedno rameno zde v Liberci stojí přes 3, skoro k 4 tisícům a tak se ptám, jeli mnoho takových vychcánků a na druhou stranu blbů na tomto světě??
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Re: Brzdy_v servise mi řekli.....

Příspěvek od Zerken »

jo je to fakt, jenže už je to třetí servis tady u mě v okolí a o hydrauliku i nejde tu mám prohlídlou od borce co dělá přímo v citroenu a i on má xantii. já si to myslím že je to v pohodě, uvidím co mi auto bude dělat na cestě do chorvatska, doufám že nic, už jsem do něho vrazil víc než za co jsem ho koupil :(
Odpovědět