Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Jaromir108
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17. říj 2011 10:50:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Jaromir108 »

Zdravim vespolek,

jsem netusil, ze je z plastu - "myslel" jsem, ze to bude z nejakeho mekkeho kovu aby to prenaselo el. proud a aby se to dobre ubrusovalo ;O) Diky PaMe za upresneni - clovek se uci cely zivot. Jsem moc rad, ze mas s nami neznalci tolik trpelivosti a az se ukaze svatozar, bude to popravu!

Nakonec jsem se k tomu dostal az v utery a hned jsem vymenil pneu ;o)

Takze predni desky maji neco pres 3mm, takze ten cudlik by jeste nemel drit. Zadni jsou pekne macate ;O) muze nekdo odhadnout, jak dlouho jeste vydrzi? Byly vymene odhadem pred vice nez dvemi oleji (25 000Km), ale mozna i tremi - vubec si napamatuji ... predpokladam, ze asi vyzdrzi jeste tech 5tKm. Nerad bych vsakdrel plech na plech.

Mam akorat pocit, ze uz budou chtit vymenit i kotouce - kolik mm by mely mit? Zadni jsou sjete pekne po cele delce a maji 9,2 a 9,6 mm a predni uz jsou vykousle oba pod 21mm. mam pocit, ze jsem kdysi nekde cetl, ze predni maji mit min 20mm, ale uz si nejsem jist a zadni vubec nevim.

Dekuji, Jaromir

P.S. tak mne napada, co to tam vlastne piska ;O) Teda uz ani nevim jestli to piska ... nebo uz jsem si zvyk. Vsechny kola se toci volne a nikde jsem nezaznamenal zadnou vuli, opticky nic spatne, atd. Hmm
Ilem
Příspěvky: 63
Registrován: pát 23. pro 2011 11:39:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Ilem »

Nevím, jak je to na Xantii, mám ji teprve týden, ale na CX mi stejný zvuk dělal stavěcí šroub ruční brzdy. Už byl tak vytočen, že škrtal o disk.
X2 2,1 TD Break

Obrázek
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

dlouho jsem hledal na předních kolech a brzdách pískavý zvuk při jízdě po ránu. Jelikož jsem vysledoval synchronizaci s otáčením kol, soustředil jsm se na desky a kotouče. Jako na vztek na heveru mi to ani nevrzlo, když jsem zkoušel lomcovat poloosami, taky nic. Byl jsem na švestku a pak to přišlo, dělali jsme peugeta, patrnera a na dlouhé poloose bylo vysypané ložisko, no co tak se koupilo ale při výměně nešel vnější kroužek za prase dolů. Když jsem ho konečně vydoloval, zjistil jsem že jak se ložisko kouslo, párkrát se i protočilo. No tak jsem pak kouknul k sobě, samo sebou, bylo přidrbaný, po výměně již žádný pazvuky ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
tibco80
Příspěvky: 6
Registrován: pon 23. led 2012 11:57:58
Kontaktovat uživatele:

brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od tibco80 »

pozdravujem páni...
môj problém začal výmenou hydro čerpadla, pri brzdení brzda nemá okamžitý účinok ako to bolo pred tým, začne brzdiť až po nejakých stotinách zošliapnutia brzdy, ale s podstatne väčším účinkom a to sa mi môže na týchto ľadových cestách stať osudným, dokonca po pustení pedála brzda ako keby dobrzďovala, ťažko sa rozbieha zo stojaceho auta, čiže je stále tlak v sústave až po čase to povolí.
tvári sa to ako keby bola sústava zavzdušnená, ale odvzdušnenie som vykonal.

- druhý problém je, ale to asi nesúvisí s prvým, preblikuje mi brzdové svetlo, pravdepodobne brzdový spínač, ale neviem kde ho hľadať (ani v katalogu).

poprosím znalých poraďte..

vopred ďakujem
Xantia II 2,0HDi 80kW ´99
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od PaM »

Jednoznačně zavzdušněné brzdy. Jepotřeba to odvzdušnit předepsaným způsobem, tzn.napřed diagnostikou vnitřní okruh a pak na brzdách. Když není Diag, pomůže za jízdy aktivovat ABS ( šotolina, led, sníh ...) několikrát, pak odvzdušnit na kolech a takto to celé zopakovat minimálně 2x celé.
Ale, jestli tvůj problém bude přetrvávat, znamená to, že se ti to opětovně zavzdušňuje a to se může dít pouze na "sacím" okruhu. hadice do čerpadla, vstupní trubka do čerpadla z této hadice, gufero pod řemenicí, Okroužek pod přírubou u řemenice . Koukni, jestli ti nejde v nádobce LHM výrazná pěna , a jak ti jde servo, nejde ti hůř ?

pročti si toto:
viewtopic.php?f=1&t=320
Obrázek
tibco80
Příspěvky: 6
Registrován: pon 23. led 2012 11:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od tibco80 »

zdá sa že nepení v nádržke, servo sa zdá ísť ľahšie ako išlo, tak sa dáme na odvzdušňovanie, a stále dokola...

a brzdovým spínačom mi nik nepomôže??
Xantia II 2,0HDi 80kW ´99
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od PaM »

No, promiň, sem ti to tam zapoměl napsat jak sem se rozepsal...
Ten spínač je v brzdovém pedálu pod tou gumou ..

Jinak k tomu odvzdušnění, je potřeba aby zapracovalo ABS, posune se ti kapalina i v těch trubkách ... přes diag je to ale stejně lepší .. , tak to někde projeď a pak odvzdušni, hlavně zadní brzdy, přes ty se totiž odvzdušní i hlavní brzdový válec ...
Obrázek
tibco80
Příspěvky: 6
Registrován: pon 23. led 2012 11:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od tibco80 »

zaťiaľ ďakujem za rady, keď sa nájde chvíľa a opadne trochu sneh dám sa do toho
Xantia II 2,0HDi 80kW ´99
tibco80
Příspěvky: 6
Registrován: pon 23. led 2012 11:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od tibco80 »

a ešte k tomu spínaču, keď zatlačím jemne svieti, keď zatlačím viac zhasne a keď úplne, znova sa rozsvieti...
nemohlo by to byť zavzdušnením??? alebo je už chybný?????
Xantia II 2,0HDi 80kW ´99
Derby-Senda
Příspěvky: 187
Registrován: ned 10. črc 2011 9:26:23
Bydliště: 239219013
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od Derby-Senda »

Zavzdušněné brzdy nemaj vliv na spínač ale neboj se toho zespod pedálu je 6 matka to povol a nad koberečkem je konektor a mužeš si spínač odnést vpohodě domu rozebrat a zjistit kde je problém
Xantia Break 2.0HDi 80kw
Subaru Impreza GT 2.0T 155kw
Odpovědět