Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
tibco80
Příspěvky: 6
Registrován: pon 23. led 2012 11:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od tibco80 »

ďakujem, pozrem na to, či sa dá opraviť, ak nie pôjde nový..
Xantia II 2,0HDi 80kW ´99
tibco80
Příspěvky: 6
Registrován: pon 23. led 2012 11:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od tibco80 »

problém z oneskoreným brzdením bol samozrejme so vzduchom, bolo ho tam dosť, treba to riadne odvzdušniť aj ked ide kvapalina
Xantia II 2,0HDi 80kW ´99
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzda reaguje neskôr a brzd sveto preblikuje

Příspěvek od PaM »

Co neubrzdíš , to neukecáš ... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
X-Tuner
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 28. črc 2011 14:56:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od X-Tuner »

Zdravím, mám takový problém s brzdami, při nižších rychlostech při dobržďování auto nebrzdí tak jak by mělo, chová se to tak že mi cuká jakoby to chvíli brzdilo a chvíli ne, zeslábl tím brzdný účinek a přijde mi že to dělá jen pravá strana. Zatím jsem čistil ABS čidla ale nepomohlo to. Nesetkal jste se s tím někdo? Nevíte čím by to mohlo být? Za všechny rady předem děkuju.
JE: Xantia Break X2 2.0HDi 80kw
BYLO: Volvo V70 I 2.5 TDi
xantiauto
Příspěvky: 34
Registrován: ned 20. kvě 2012 10:29:31

Re: Brzdy

Příspěvek od xantiauto »

X-Tuner píše:Zdravím, mám takový problém s brzdami, při nižších rychlostech při dobržďování auto nebrzdí tak jak by mělo, chová se to tak že mi cuká jakoby to chvíli brzdilo a chvíli ne, zeslábl tím brzdný účinek a přijde mi že to dělá jen pravá strana. Zatím jsem čistil ABS čidla ale nepomohlo to. Nesetkal jste se s tím někdo? Nevíte čím by to mohlo být? Za všechny rady předem děkuju.



Mne začalo robiť niečo podobná vpredu vľavo. Pri silnejšom brzdení to brzdí normálne. Keď slabo dobrzďujem, tak to brzdí a tesne pred zastavením, ako by sa brzda vľavo vpredu odbrzdila. Je to najprv take zavrzgania a potom jasný posit uvolnenie brzdného účinku. Ale iba tesne pred zastavením a pri jemnom držaní brzdy. Pozeral som to a zdalo sa mi, že sa ten plávajúci strmeň neposúva hore aj dole rovnako. Že spodná časť ide ťažšie a teda asi pri brzdení sa tá časť z valčekom pri posúvaní križuje a pri slabom brzdení vlastne netlačí doštišku celou plochou na kotúč. Pri silnom stlačení pretlačí to zadrhávanie . Trochu som tie tyčky vyčistil a mám dojem, že sa to výrazne zlepšilo.
Uživatelský avatar
X-Tuner
Příspěvky: 24
Registrován: čtv 28. črc 2011 14:56:02
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od X-Tuner »

Tak jsem to dnes řešil s tátou mojí přítelkyně, je automechanik a vyzkoušel vyndat pojistky ABS a brzdilo to normálně akorát bez ABS, žádné cukání se neprojevovalo a brzdný účinek byl rozhodně silnější než když bylo zaplé ABS, takže jsme to zatím nechali bez té pojistky a brzdí to dobře, příčina tedy bude nejspíš někde na řídící jednotce. Pokud bude možno si nechat udělat diagnostiku na XV tak si jí určitě nechám udělat.
JE: Xantia Break X2 2.0HDi 80kw
BYLO: Volvo V70 I 2.5 TDi
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od vikicv »

X-Tuner píše:Zdravím, mám takový problém s brzdami, při nižších rychlostech při dobržďování auto nebrzdí tak jak by mělo, chová se to tak že mi cuká jakoby to chvíli brzdilo a chvíli ne, zeslábl tím brzdný účinek a přijde mi že to dělá jen pravá strana. Zatím jsem čistil ABS čidla ale nepomohlo to. Nesetkal jste se s tím někdo? Nevíte čím by to mohlo být? Za všechny rady předem děkuju.


Máš těsně před koncem (elektricky) některé z čidel ABS na kolech, ještě chvíli a bude ti svítit i žlutá kontrolka na přístrojovce. Nejčastěji odchází levé přední u řidiče.

Jde to vyhledat ve starém fóru.
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

Ahoj všem,mám problém,na X2 98 2,1TD mi furt přibržďuje přední pravé kolo,mam nové kotouče,destičky,brzd.hadičky,lanovody,gumičky ve valečkach na třmenech,váleček na ponku mi jde rukou zastrčit a na autě taky,ale při jízdě najedou kolo začne přibržďovat,stane se to třeba jednou za týden nebo 2x za den,je to různý,nevím jestli to může být nějakým rozvaděčem nebo ABSkem,už mě nic nenapadá.

pak mám ještě jeden problém,možna tam je nějaká spojitost,při dojíždění do křižovatky,a při mírné dobržďování mi přestane auto brzdit a po ujeti cca1m zase začne,je to velmi příjemné,když dojiždíte auto a najednou to přestane brzdit a po metru stojim na mistě,
jinak žádna varovná kontrolka nesvítí a na diagnostice žádná závada není :?: :?: :?:

budu rád za každe postřehy,díky
vikicv
Příspěvky: 68
Registrován: ned 26. čer 2011 21:39:07
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od vikicv »

To druhé je pravděpodobně závada v čidlu ABS. Odchází elektricky - změní se jeho odpor a zároveň generuje malé napětí při přechodu přes hrany zubů. Už jsem to někde psal, nejčastěji na levé přední straně u řidiče. Tohle chování co popisuješ je sporadické a těsně před konečným úmrtím. Až to čidlo umře uplně, tak to ABS jednotka pozná a bude na tebe svítit žlutě.

Více na http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2005062902
C5 II V6 Break,LPG,Aisin 6st,LeatherPack,NaviDrive,JBL,BiXenon,Panorama
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

Díky za radu, hned zitra to proměřím a uvidím. ;)
Odpovědět