Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od PaM »

jerry píše:při mírné dobržďování mi přestane auto brzdit a po ujeti cca1m zase začne,je to velmi příjemné,když dojiždíte auto a najednou to přestane brzdit a po metru stojim na mistě,


Tohle dělá, když jsou čidla moc daleko od zubů. Nejčstěj to bývá na předku tím, že při demontáži čidla ABS ten ochranej plech u kotouče se dá tím "ouškem" pod čidlo a tím se kousek oddálí od zubů. Ten plech patří namontovat až na čidlo na vrch.
Obrázek
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od xantiabob »

jerry píše:Ahoj všem,mám problém,na X2 98 2,1TD mi furt přibržďuje přední pravé kolo,mam nové kotouče,destičky,brzd.hadičky,lanovody,gumičky ve valečkach na třmenech,váleček na ponku mi jde rukou zastrčit a na autě taky,ale při jízdě najedou kolo začne přibržďovat,stane se to třeba jednou za týden nebo 2x za den,je to různý,nevím jestli to může být nějakým rozvaděčem nebo ABSkem,už mě nic nenapadá.


A co rucni brzda, vraci se ti uplne po odbrzdeni? Me umrela pruzinka ve trmenu, ktera ma vracet zpet lanko do odbrzdene polohy. Dusledek byl stejny jako u tebe.
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
Uživatelský avatar
Jáša
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 22. pro 2011 20:00:25
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od Jáša »

souhlasim s xantiabob,me to take delala rucni brzda :)
Xantia 1.6i nejsem zadny sportak ale jedu :-)
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

no jo,ale ja ručni brzdu vůbec nepoužívam,a co si pamatuju když jsem měl rozebraný třmen,tak to pero bylo dobrý
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

PaM píše:
jerry píše:při mírné dobržďování mi přestane auto brzdit a po ujeti cca1m zase začne,je to velmi příjemné,když dojiždíte auto a najednou to přestane brzdit a po metru stojim na mistě,


Tohle dělá, když jsou čidla moc daleko od zubů. Nejčstěj to bývá na předku tím, že při demontáži čidla ABS ten ochranej plech u kotouče se dá tím "ouškem" pod čidlo a tím se kousek oddálí od zubů. Ten plech patří namontovat až na čidlo na vrch.


Tak tenhle problém jsem vyřešil,měl si pravdu ;) ,plech byl pod čidlem,dal jsem ho nahoru a tento problém je vyřešen,díky za radu
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od PaM »

njn, já za to nemůžu 8-)
Obrázek
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

neměl by si nějaky tip i na ten první problém s tím přibržďováním :?:
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od PaM »

A jak víš, že ti to kolo přibržďuje ??
Obrázek
jerry
Příspěvky: 14
Registrován: úte 28. čer 2011 13:18:35
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od jerry »

je to cejtit při jízdě a pak když zastavím tak je žhavý kolo jak nevím co,
teď jsem sehnal starší třmeny tak to zkusim vyměnit jestli to pomůže,
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdí pravé přední kolo

Příspěvek od PaM »

No, bych řek, že problém bude buď v lanku ručky - naštelování či jeho chod ... a nebo jak sou chycený desky, jak chodí ten plovoucí třmen ... nevím jaké máš brzdy, HDI a 2,1 a 3v6 má jiné uchycení než ostatní... musí desky klouzat volně v třmenu , nahoře na čepu a i dole na tom kolíku jak je ten plíšek ... na HDi zas celej třnen na čepech ...
Obrázek
Odpovědět