Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Jaromir108
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17. říj 2011 10:50:21
Kontaktovat uživatele:

Brzdy

Příspěvek od Jaromir108 »

Zdravim,

mam dotaz: pred mesicem jsem si vsiml, ze X2ka hur brzdi nez obvykle, tak jsem si rikal, ze desky a mozna i kotouc se hlasi ... a pred tydnem se objevil "piskot", coz je podle zvuku pokud si dobre pamatuji a predpokladam ten "plisek" u brzd, co kdyz jsou desky uz male zadne se "odirat" a vyluzovat zvuk soustruhu za jizdy ... coz by potvrzovalo moji predeslou domnenku.
Napadlo se mne zde zeptat, u jake tloustky desticek se zacina odirat tento plisek, jelikoz odhaduji, ze nekdy po zime bude bude nasledovat velka 180tkm prohlidka a puvodni plan byl udelat i brzdy. Zbyva tak 5tkm. Dekuji za info.

Jaromir
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od bobe »

No asi takhle, pokud už máš destičky až na kov, během pár kilometrů si zničíš kotouče nemluvě o tom že účinek brzd jde rapidně dolů. Na brzdách se opravdu nemá šetřit. Vetšinou se naděla více škod. Mluvím z vlastní zkušenosti. Taky jsem si říkal že ještě chvilku počkám a zadní kotouče jsem pak mohl vyhodit.
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
Jaromir108
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17. říj 2011 10:50:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Jaromir108 »

Na kov urcite (snad jeste) nejsou - to jsem jednou zazil, kdyz prijela mati z polska ... rikala, ze po ceste tam to strasne spatne jelo, ale na ceste zpet uz to jelo zase dobre (jela celou dobu na rucni brzdu ;O) na ten zvuk pri pokusu o brzdeni asi do konce zivota nezapomenu ;o(
Nissan az do srazky vydrzel uplne vsechno ;o))

Ale je pravda, ze v posledni dobe se k autum chovam jako prase, takze bych se uz nicemu nedivil ;O)

Takze, prosim, kolik asi zbyva desky kdyz uz zacne piskat a na jakou porci km by to mohlo vydrzet pri bezne jizde? Dikes,

Jaromir

P.S. Ale pro klid v dusi, i kdyz me minuly tyden opichali zada abych s nima mohl zase uz konecne hybat, zkusim zitra sundat kola ... kdybych se par dnu neozyval, tak zas lezim ;O)))

P.S.2. Tak nejak verim tomu (pokud se doufam nepletu), ze by mela rozsvitit kontrolka ojetych desticek, pokud by uz byly skutecne nizke. Ale je pravda, ze jsem tu mrsku nikdy sviti nevidel a doufam, ze ani neuvidim ... nebo se pletu a neni v X2ce?
bobe
Příspěvky: 52
Registrován: pon 18. črc 2011 21:53:46
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od bobe »

Pískání vůbec nemusí značit sjeté brzdy. Mohl se tam dostat nějaký bordel a proto to píská. Nejlépe kontrola zrakem. Co se týče kontrolky značící sjeté přední brzdy, pokud se nepletu a snad ne, tak každá Xantie je měla, problém byl vždy v tom že ten kabel byl vždy ulámaný.
Xantia kombi HDi 80kW
Diagnostika Lexia Praha - Zásmuky
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Brzdy

Příspěvek od Kapitán »

Na předních je to jednoduchá kontrola-sudndáš kolo a na čele třmenu je plechový kryt-ten odstraníš a ihned vidíš jak na tom jsou desky!
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
Jackal
Příspěvky: 79
Registrován: ned 26. čer 2011 10:11:36
Bydliště: 287654033
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Jackal »

Ahoj.

A pískají ti určitě přední brzdy????

Já po výměně taky začal slyšet pískot,teda ne hned ale po nějaké době kdy jsem myslel že se brzdy "zajely"
Nojo jenže to byly brzdy zadní.

Zkoušel si brzdit ruční brzdou jestli to bude pískat taky? Zkoušet různou sílu zatažení.

U zadních brzd může pískání značit šikmo sjeté destičky v důsledku vyhnutí brzdičů.Frantíci začali postupem času šetřit na materiálu a u obou xantií už sem musel zasahovat. Byly řádně vyhnuté. U staré xantie z 95 roku jsem se s tím za celou dobu nesetkal a po demontáži při rozborce auta byly brzdiče na dosedací ploše jako nové.

Tady je článek tak při pískání brzd bych skontroloval nejprve tohle
http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2007040002

Ona kontrola síly destiček je relativně jednoduchá i na zadním kole. Také stačí sundat jen kolo.
XII 2.0 Hdi 80kW rozená 2001
Obrázek
XII 1.8 16v staršího data (99)
Jaromir108
Příspěvky: 31
Registrován: pon 17. říj 2011 10:50:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od Jaromir108 »

Zdravim vespolek,

vim, ze nejlepsi je kontrola zrakem, akorat predtim se musi sundat kola ... a kdyz vam do zad pichaji injekce aby jste s nimi mohli hybat a chodite na rehabilitace/masaze skoro kazdy den, tak znim asi trapne, ale necitim se na to povolit a utahovat srouby a davat nahoru kola ;o)

Asi jsem to myslim nenapsal presne - nepiskaji pri brzdeni. Piska to porad, kdyz se kola toci a cim vic se toci tim vic to piska. Je to takovy zvuk soutruhu. Myslim, ze pred davnymi pred lety, kdyz jsem jednou sjizdel vic desky nez obvykle, tak jsem uz pribrousil tyhle "plisky" u brzd a byl to obdobny zvuk. Jsou to takove ty plisky, co kdyz uz jsou slabe desky, zacnou se "brousit" o kotouc. Je to predpokladam z nejakeho mekkeho materialu a ma to fci pouze upozornovani akusticky, ze se cas naplnil ;O) Odbornici urcite vi jak se tmu rika a pouci mne. Doufal jsem, ze mi nekdo rekne, ze se zacinaji pribrusovat kdyz je tam x mm a melo by to tech 5tkm vydrzet ;o)

Mimochodem, daji se nejak ty draty promerit ci jinak zkotrolovat? A pokud ano, tak jak? Diky!

Dnes to jeste stalo za starou belu a verim, ze zitra to jiz snad bude lepsi, pokud se udela pekne a nebude cely den chcat, jak predpovidaji a bude trochu sucho, se na to podivam. Pokud ne, tak bude muset holt jeste par dni pockat. Piska uz to tyden az dva, tak to snad vydrzi ;O)) Pekny vecer,

Jaromir
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od PaM »

Žádný plíšky co by se měly brousit a "akusticky" upozorňovat nikde nejsou. Pouze na předních deskách bývají v kousku plastu ( malý špuntík co leze kousek nad kovovou část desky ) zalisované dráty které vedou k žárovce na palubce. Když je deska tenká, plast se probrousí o kotouč a drát se dotkne kotouče - spojí se obvod a žárovka svítí :idea: To je ještě na desce cca 2mm obložení.
Obrázek
matesMH
Příspěvky: 44
Registrován: ned 26. čer 2011 11:25:08
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od matesMH »

Je to přesně jak píše PaM, jde o to , že ty dráty na signalizaci jsou věkem a provozem většinou přelámaný, jestli už je taky někdo někdy neustříhnul úplně. Návod na opravu je tady http://www.xantiaclub.cz/view.php?cislo ... 2004051801
Na první pohled se to dá zjistit, když koukneš, kolik tí toho ke kolu vede.
1) Nejsilnější je hadice k brzdě
2)trochu slabší je senzor ABS
3) nejslabší je pravě drát k destičkám
Já jsem to měl taky urvaný a ulámaný,takže jsem během asi 14ti dnů po koupi auta sjel desky úplně až na plech. A to mě prodávající ujišťoval že "Brzdy jsou udělaný" :evil:
X1 break,r.v. 1995, 2.0 16V
Opel Zafira 1.8 16V,r.v.2003 modrá
filo
Příspěvky: 26
Registrován: čtv 14. črc 2011 18:53:37

Re: Brzdy

Příspěvek od filo »

Hele,jestli se to ozyva porad a meni se to s rychlosti, nemas spis v haji lozisko?

Honza
X1 TurboD Break 1997. Liberec
Odpovědět