Brzdy

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od PaM »

A jak to odvzdušňovali ???? Auto se musí zvednout SVOU VLASTNÍ SILOU na kolech do MAX polohy hore. Potom sundat kola a pak odvzdušňovat za chodu motoru a stále v max poloze. Toto platí pro zadní brzdy.

změň servis :idea:
Obrázek
rudi77
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:40:39

Re: Brzdy

Příspěvek od rudi77 »

PaM. tak to ja neviem.. viem len to že brzdili ale či motor fungoval alebo nie to neviem.. a auto bolo v najvyšej polohe...
a vravíš, že keď pojdem do druhého servisu si to dať spraviť. tak stačí aby robili len to čo si tu popísal hej ?
netreba pozerať ten hlavný brzdový valec?
Citroen Xantia, 2,0 HDI 1999
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od PaM »

Předpokládám, že auto měli na zvedáku, najeli tam v normální poloze, zvedli auto a sundali zadní kola a začli odvzdušňovat .... tak to nemůže fungovat ... zadek brzdí tlakem ( zatížením ) od zadního odpružení, když auto zvedneš v normální poloze na zvedák, tak se kola vyvěsí, korektor to zaznamená a vypustí tlak z nápravy ... není tlak na zadní nápravě, nejdou zadní brzdy, nic neteče ... a aby to fungovalo, musí běžet motor - čerpadlo hydrauliky...

Předek jde přímo od čerpadla, tam je to něco jiného. Ten brzdí stále.
Obrázek
rudi77
Příspěvky: 30
Registrován: čtv 29. lis 2012 11:40:39

Re: Brzdy

Příspěvek od rudi77 »

Dobre dober dakujem... tak uz viem co stym robiť. dufam že to zaberie :)
pojdem teraz k bratrancovi on má v garáži zdivhák a vyzná sa do aut... tak spravíme to čo si tu popisoval. díky.. napíšem ak by to nejako nezabralo
Citroen Xantia, 2,0 HDI 1999
X1-96
Příspěvky: 1
Registrován: stř 01. kvě 2013 7:54:30

Re: Brzdy

Příspěvek od X1-96 »

Zdravim vsetkych clenov xantiaklubu. Nedavno som sa stal majitelom X1 brejk. Pri jazde na spodnej polohe podvozku okrem toho ze to zostane pomerne tvrde to akoby podstatne horsie brzdilo. Ma strednej a hirnej polohe to brzdi normalne a podvozok krasne pruzi. Je to normalne alebo mam niekde problem?
Uživatelský avatar
milda67
Příspěvky: 159
Registrován: úte 21. čer 2011 21:47:42
Bydliště: 314039702
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od milda67 »

Prosím tě přečti si návod k použití tohoto auta!!! spodní poloha je pouze servisní a neslouží pro normální jízdu!!!!
Xa X2, 2,0 16V 1999
Xa X2 2,0 HDi, 80kw, 2000
C5 Break 2,2 HDi Exclusive 2004
Karel
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 02. kvě 2013 18:59:20

Přibrzďování

Příspěvek od Karel »

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli by někdo neměl radu. Mám Xantii Break 1.9 TD. Přijde mi, že přibrzďuje. Třeba při zastavení v mírném svahu se při uvolnění nožní brzdy hned nerozjede jako jiná auta, nejdřív je slyšet vrzání od zadních kol, jako by unikal tlak a pak teprve se rozjede. Destičky neváznou, jsou volné. Díky.
Brzdové desky jsou v pořádku, spíš by mne zajímalo, jestli to nemůže souviset s prostřední koulí na zadní nápravě.
Naposledy upravil(a) Karel dne ned 05. kvě 2013 10:19:04, celkem upraveno 1 x.
TRUCKER JIRKA
Příspěvky: 40
Registrován: ned 03. črc 2011 15:59:35

Re: Přibrzďování

Příspěvek od TRUCKER JIRKA »

Čau mě se dělo něco podobného a měl sem šikmo sjeté zadní brzd desky následná oprava tuto závadu odstranila.
2.1 TD dobrej motor
xantiabob
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 07. črc 2011 8:05:47

Přibržďuje zadek - brzdový ventil?

Příspěvek od xantiabob »

Ahoj,
Mám problém se zadním brzdami, které mi někdy přibržďují a jindy ne. Mám to ověřeno za stejných podmínek, kdy vůbec nebrzdím a někdy jsou zadní kotouče vřelé jindy ne, přední vždy zcela studené. Co jsem již udělal: Důkladné odstranění oxidace pod brzdiči, přesoustružené kotouče, nové desky, vyčištění vodítek brzdových desek (chodí volně), kontrola prasátek (taky krásně chodí), správné složení včetně tlumících podložek a protihlukové pružiny, odvzdušnění v horní poloze, ve správném pořadí od LP kola, až po PZ kolo. Jelikož však stále přibržďují chystám se na brzdový ventil. Než se do něj pustím, rád bych věděl jestli neexistuje ještě nějaký jiný "špek", který by mohl způsobovat tento problém. Hlavně mě zaráží ta nepravidelnost. Pokud o ničem nevíte, je možné se dostat do brzdového ventilu a účinně jej opravit, bez použití originální citroen renovační sady, jak se o tom píše zde: http://www.xantiaclub.cz/zobraz.php?vysl=brzdy.htm ?
Nerad bych rozebíral půlku motoru, abych pak zjistil, že s tím ventilem stejně nic nenadělám, po pravdě řečeno byl bych raděj, kdyby to přibržďování způsobovalo něco jiného. Bohužel jiný problém toto způsobující jsem na novém ani starém fóru nenašel.
X2, 2.1Td Break 1998 Exclusive, Pack: Electricité, Froid, 5.57l/100km
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Brzdy

Příspěvek od PaM »

Ahoj, pochybuji že brzdový válec jde nějak přetěsnit. Tlak od zadních koulí na zadní brzdy pouští posunem zalapovaný kolík ve válci. Tady máš řez, je to sice psáno XM, ale válce jsou stejné, je to až ten druhý v pořadí, AR od koulí, AR k brzdám :

http://img9.rajce.idnes.cz/d0903/6/6585 ... .jpg?ver=2

Ta sada na brzdiválec je jen gumový dudlík jak se špale a těsnění konce válce na "zátce".
Je potřeba odvzdušnit taky blok ABS , dělá se to Lexii , nebo se dá pomoci tak, že autem zabrzdíš tak na písku - šotolině .. až ABS zapumpuje. Pak odvzdusníš brzdy a tak aspoň 2x to takhle udělat ..
taky ti můžou třeba pouštět dusík zadní koule do systému. Špatné koule , třebas RCA to můžou dělat, mají některé velký únik a sou schopny zavzdušnit zadek.

Taky zde chybí informace, kdy ti to začalo dělat, co tomu asi předcházelo. Jestli jsi použil staré šikmo sjeté desky na srovnané brzdiče a kotouče, nebo dal desky nové ...

Na brzdiválec stačí vyndat nádobku LHM a pak jde vyndat, když víš jak, je to tak max na hodinku a je venku.
Obrázek
Odpovědět