Chladící kapalina-úbytek,odvzdušnění,vypouštění atd.

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
Kapitán
Příspěvky: 207
Registrován: ned 26. čer 2011 12:41:32
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Nelze vypustit chladící kapalinu

Příspěvek od Kapitán »

Mně to taky nešlo,ani pootočit ,tak jsem si nakonec pomohl kombinačkami a poté jakoby vyviklat,ale opatrně abys to nepoškodil.Po několikátém proplachu ,byli asi 3 a na každý jsem něco najel,s tím že 1.byl roztok sody,to šlo jen pootočením.
C5 2,0i 16V 100kW + LPG ; C4 1,6-16V HDI 66kW
JiRaY
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. zář 2011 13:54:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze vypustit chladící kapalinu

Příspěvek od JiRaY »

Bude to ucpaný tou sračkou co máš v chl.soustavě,jedině otáčet a viklat,mám dojem že by měl jít i vytáhnout.Přinejhorším by jsi musel povolit pásku na spodní hadici a sundat hadici,pak to pujde ven vše :)
Bývalý BXmen a Xantiák,měl jsem TD a HDI
Nyní už jen Transit 2,0TDDi 04"
Uživatelský avatar
PaM
Příspěvky: 769
Registrován: ned 26. čer 2011 9:52:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelze vypustit chladící kapalinu

Příspěvek od PaM »

Jsou 2 druhy vypoušťáku. Jeden se šroubuje ven jak šroub ....
a jeden se pouze pootočí o 90° a POVYTÁHNE kousek, jsou tam šikmý drážky a při povytažení se tuším ještě kousek pootáčí.
Obrázek
Zerken
Příspěvky: 31
Registrován: úte 11. říj 2011 17:10:28

Re: Nelze vypustit chladící kapalinu

Příspěvek od Zerken »

Tak díky všem kapalina vyměněná, asi 5x jsem to proplachoval tak snad to bude v pohodě. Pomohli mi kombinačky a hned to teklo :)
Jerry 1986
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30. pro 2011 20:37:50

odvzdušnovák chlad.systému

Příspěvek od Jerry 1986 »

dobrý večer.mam takový zapeklitý problém.mám xantii x1 1,9 TD a stalo se mi že se mi zlomil odvzdučnováček chladícího systému je to takové téčko s odvzdušnováčkem vypadá jako ventílek z duše.projel jsem snad už všechny vrakoviště a nikde jsem ho nesehnal proto se obracím na vás pokud by jste někdo měl doma a za rozumnou cenu ho prodal nebo alespon nekdo poradil kde mám sehnat nový.moooc děkuji předem.už jsem z toho zoufalý kousek plastu a nemužu ho sehnat.
Jerry 1986
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30. pro 2011 20:37:50

Re: odvzdušnovák chlad.systému

Příspěvek od Jerry 1986 »

ještě jsem zapoměl dodat že odvzdušnovák se nachází na hoře v motorovém prostoru nasazený v plastové objímce na hliníkovém držáku silenbloku..
ČERT_z_Bx
Příspěvky: 484
Registrován: ned 26. čer 2011 11:05:15
Kontaktovat uživatele:

Re: odvzdušnovák chlad.systému

Příspěvek od ČERT_z_Bx »

Taky jsem ho sháněl, nakonec to dopadlo tak, že abych mohl jezdit, spájel jsem mosazí náhradu, téčko a do středu jsem postavil jádro z ventilku od kola, uzavíralo se to obyčejnou čepičkou jako ventilek na kole, dnes už naštěstí mám zpátky originální hadici, ale sháněl jsem ji čtvrt roku než se zadařilo ;)
Xantia x1, 1.9tD, lahvově zelená, combi, park. asistent, Gprs dozor, tempomat
Jerry 1986
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30. pro 2011 20:37:50

Re: odvzdušnovák chlad.systému

Příspěvek od Jerry 1986 »

a nakonec jsi ho sehnal z jinného vraku??asi mi nezbyde než udělat taky nejakou náhražku přsně jak říkáš ty téčko z trubiček a ventilek.zkouším nemožné mám to na topení a zalil jsem to laminem co je na lepení lodí.vypada to že by to mohlo držet není to zlomené uplně jen naprasklé a veliký tlak když je ohřátý motor tam taky asi nemuže být snad...:-) .zítra uvidím....:-) jinak pak bude pokus číslo 2 ty trubičky...:-)
Váňa
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27. čer 2011 8:20:08
Kontaktovat uživatele:

Únik chladící kapaliny

Příspěvek od Váňa »

Ahoj kamarádi.
Začala mi téct voda ze spojení hadic přívodu do radiátoru topení. Je to zacvaknuté v plastovém spojení a jistí to Ó kroužky. A právě nevím rozměr. Jestli jse to měl někdo rozdělané dejte prosím vědět.Nechci ze spojem hýbat, dokud nebudu mít kroužky nové. Diky za odpověď.
Xantia 2,1 TD Combi
Tom169
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. čer 2011 9:57:58
Kontaktovat uživatele:

Mizící chladící kapalina

Příspěvek od Tom169 »

Zdravím, mám problém. Mizí mi chladící kapalina, jenže nikde ani loužička. Chladič jsem měnil v prosinci za nový, ještě se měnila nějaká hadice, která byla křuplá, taktéž za novou. Nenapadá někoho, kam by mohla ta chladička zdrhat? Olej je čistý. Díky za nápady.

Mám XII 1,8i 66kw bez klimy.
X2 1,8i 66Kw, r.v. 1998
Odpovědět