Chladící kapalina-úbytek,odvzdušnění,vypouštění atd.

Rubrika pro hledání řešení na Vaše problémy.
Odpovědět
sima
Příspěvky: 217
Registrován: ned 26. čer 2011 19:05:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Mizící chladící kapalina

Příspěvek od sima »

Derby-Senda píše:No jestli to hulí i po dlouhé jízdě tak to to bude vodu baštit mě za 20km vyvařila xantie 4L ale to bylo jako parní mašina

No s tím hodnocením ohledně kouře bych byl opatrnější,mě hulí xantie opravdu jak parník,až se někdy kapku stydím :oops: :) ,ale nejde s tím prostě nic dělat,voda olej vše drží neubývá ani kapka dá se říct.Je to prostě jen kondenzát z výfuku.
Jinak nechci tě k ničemu navádět,jsou zastánci i odpůrci utěsňovacích přípravků,ale já taky nemohl přijít odkud mizí voda,ix let po koupi to mizelo furt stejně,tak se tam dal přípravek,je to už 3-4 roky a přestalo to,to je jen moje zkušenost,možná přijdeš ještě na příčinu.Krom pumpy,pokud jsi ji neměnil to taky to někdy pídí kolem těsnění termostatu,někdy více někdy zanedbatelně,ale často tam bývá "bílá"stopa po chladičce,je to pěkně vidět pod kapotou.
Subaru Forester 2.0 2002
Saxo 2000 1.1
bývavalo:X2 Berline 1.8 16V-98-LPG
Tom169
Příspěvky: 54
Registrován: stř 29. čer 2011 9:57:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Mizící chladící kapalina

Příspěvek od Tom169 »

Ahoj, problém vyřešen, vyměnil jsem vodní pumpu a vše je ok. 300km bez ztráty kapaliny, takže super. Moc díky všem :-)
X2 1,8i 66Kw, r.v. 1998
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Problem s vodou

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tak krom jinyk drobnych zavad jsem si vsiml nasledujiciho:
Voda se mi zrejme ztraci. Doliju tak cca 1-2 l na 100km (velmi priblizne). pretlak v systemu neni, nezahreje se mi to normalne na vic nez 70, pri ustalene jizde kolem 60°. (asi vada termostatu)
Kde mam hledat unik vody?
Kdyz sviti samotna stopka, je to kvuli chybejici vode v nadrzce?

pro jistotu mam 1.9 TD '97
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
marian.hutira
Příspěvky: 38
Registrován: pon 27. čer 2011 9:33:29

Re: Problem s vodou

Příspěvek od marian.hutira »

Napríklad na vodnej pumpe. Tam býva únik bežný a koľkorát ho ani nie je vidieť!
Potom, všetky spoje hadíc, to je ideálne miesto kde voda uniká. Chce to mať čistý motor a potom sa každý únik (olej, či kvapalina) oveľa lepšie hľadá. Skús trebárs odmontovať, očistiť a naspäť nahodiť spodný kryt motorového priestoru. Po krátkom čase a pár jazdách ho skontroluj. Možno naň niečo nakvapkalo. Olej, kvapalina. No, asi tam bude aj trochu bordelu z ciest, ale farebné mapy od kvapaliny by sa nemali dať prehliadnuť.
Xantia Break 2.1TD Exclusive 1998
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Problem s vodou

Příspěvek od DukeVanZoom »

Takze zatim ztratu vody neresim, dolil jsem a zatim se voda viditelne neztraci.
Nicmene stavajici problem je, ze teplota vody je mezi 60-70, auto topi (ale evidentne ne tak dobre jak moje BX 1.9D).
Vymenil jsem termostat, problem je stale stejny. Snazil jsem se odvzdusnit okruh u vymeniku v kabine, docetl sem se, ze druhy odvzdusnovak by mel byt nad cerpadlem v plastovem tecku. Ja tam tecko mam, ale nejake bastlene, cili bez odvzdusnovaku. Co s tim? A co ta teplota?
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Re: Problem s vodou

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tak jsem se snazil odvzdusnit to "T" tak, ze odpojim hadici a prisel jsem na to, kde se mi asi ztraci voda.. to bastlene Tecko je malinko praskle.... Takze shanim to "T" s odvzdusnovakem.... :roll:
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
scratcher
Příspěvky: 31
Registrován: ned 26. čer 2011 12:13:07
Kontaktovat uživatele:

výpustní šroub chladiče

Příspěvek od scratcher »

Zdravím,
potřeboval bych poradit čím nahradit výpustní šroub chladiče. potřeboval sem chladič vypustit a při povolování sem ani ne silou otočil šroubem a čast mi zůstala v ruce a čast v chadiči :)
díky
Xantia Activa 2.0i 16V 97kW, Klima
mevi
Příspěvky: 142
Registrován: ned 26. čer 2011 14:22:28

Re: výpustní šroub chladiče

Příspěvek od mevi »

tak to se mi stalo 2x . a staci vysroubovat ten zalomenej zbytek a ucpal jsem to nakym vetsim sroubem na kterej jsem jeste pro sichr namotal teflonovej provazek topenařskej
Jerry 1986
Příspěvky: 12
Registrován: pát 30. pro 2011 20:37:50

Re: odvzdušnovák chlad.systému

Příspěvek od Jerry 1986 »

Tak konečně už mám odvzdušnovák jak má být.....:-) obědnal jsem od boba originál odvzdušnovák s hadicí a cena byla 950kč i s dopravou.ale po obdržení a rozbalení balíčku jsem zjistil že hadičky jsou trochu jinné než co jsem měl předtím....po konzultaci s bobem jsme přišli na to že citroen prodává jestě jeden díl ktomuto téčku mají to jakoby napsané "uprava citroen"ale další díl by mě vyšel i s dopravou na dalších 600kč....to už jsem říkal že opravdu ne.....všiml jsem si že krátká hadička je rovně dolu a já na starém jsem měl ostré kolínko které vedlo okolo vstřikovacích trubek.nakonec jsem si všiml že příruba na hlavě motoru se nechá odšroubovat.....tak jsem si jí vyndal uřízl v práci stejnou šířku z bronzové kulatiny omaloval vyfrézoval vyvrtal akorát trubičku na hadici jsem neudělal do boku jako jsem měl ale šikmo na horu vedle šroubu trubičku přiletoval a pod ohřátím mírně přihnul aby byl vývod rovně na horu.namontoval jsem novou přírubu nové téčko s hadicí krátkou hadičku jsem zktátil zhruba o 1cm aby plastové téčko dobře sedelo v drzáku u silenbloku.vše jsem usadil postahoval sponky a mužu s klidem říci že to vše sedí a daleko lépe než co bylo před tím........takže houpání zdar!!!!!!!!! :D
DukeVanZoom
Příspěvky: 201
Registrován: čtv 26. led 2012 18:49:34

Netěsnost chladícího okruhu

Příspěvek od DukeVanZoom »

Tekla mi voda, tak jsem vyměnil vodní pumpu (což jsem při výměně rozvodů neudělal). Bohužel kýžený výsledek se nedostavil. Ať koukám jak koukám, nemůžu příčinu najít a voda teče dál (i když zřejmě méně)
Voda teče po vaně dolů, přičemž je někde kolem (a pod) čerpadlem nafty mokrý i blok. Setkali jste se někdo s tímto "tajemným" únikem vody? Předesílám, že hadice jsou všechny vpořádku a suché, voda teče pouze při běžícím motoru (kapka za 5-10 vteřin). ale nevím odkud. mokrá je vana ze strany rozvodů a zepředu. Vodní čerpadlo neteče... Je něco, co může téct pod čerpadlem nafty, alternátorem a v tom daném okolí? Nedaří se mi to najít....
Xantia II '99 Break HDi Exclusive
Obrázek
Odpovědět